Autor Wątek: Jakie szelki są najlepsze ???  (Przeczytany 28859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrsKrolisia

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« dnia: Marzec 18, 2010, 17:20:51 pm »
Szelki numer 1:



Szelki numer 2:



Szelki numer 3:




Ja mam szelki numer 2
Tylko całe czarne bez żadnych ozdób !!

Griffe

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2010, 17:25:12 pm »
Wydaje mi się że 1 odpada, bo będzie króliczkowi gorąco. Najważniejsze by były łatwo i szybko zakładane i zdejmowane, bo to chyba najgorsze dla kroliczka momenty.

króliczkowa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2010, 17:25:21 pm »
Żadne, królik to nie piesek :PP .

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2010, 18:08:16 pm »

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2010, 19:51:57 pm »
Powiem tak mam te pierwsze ze względu na to że wydawały się miłe w dotyku i myślałam że będzie w nich królikowi wygodnie bo nie będą się wbijać. I żeczywiście nie wbijały się ale mimo to że były dobrze dopasowane i zapiętedość ciasno to ciągle przechodziły króliczkowi przez zadek (ta część na szyjkę nie wiem jakim cudem też)
Ogólnie Tadek biegał jak oszalały i był bardzo przestraszony więc po jednej wyprawie zrezygnowaliśmy i kupiliśmy zagrodę ;)
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2010, 22:19:10 pm »
MrsKrolisia, korzystaj z wyszukiwarki, nie zakładaj 100 zdublowanych tematów!
Co do szelek to zgadzam się z króliczkowa. Moim zdaniem króliczka powinno się wyprowadzać tylko w ostateczności, jeżeli nie masz własnego ogrodu czy też balkonu. To nie jest piesek, żeby go brać na przechadzki :/

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2010, 11:43:17 am »
Dlaczego? nie popadajmy w paranoję, krolik będzie sie czuł znacznie lepiej biegając po świeżej trawie niż po balkonie. Ja domu nie mam, do dyspozycji mam tylko balkon, i dziękuję, jezeli królik w ramach "świeżego powietrza" ma biegac mi tylko po kafelkach, to sie mija z celem. Ze swoimi królikami zawsze wychodziłam na łąkę i to uwielbiały, mase drzew jeżeli chciały sie połozyc w cieniu, masę świeżej trawki czy miejsca na dziurki do kopania. Oczywiście miejsce sprawdzone, nie "zapsione". Do wujka jak będę jeździć tez będę brać uszatego,niestety wujek nie ma siatki przy ogrodzeniu tylko płot i mieszka pod lasem (choć bardziej pasuje określenie, że w lesie,15 m od domu gęsta puszcza) i nie mam możliwości puszczenia tam kicka samopasem, bo jak pójdzie to nie wróci. Więc będzie biegał w szelkach na baardzo długiej smyczy. Uważam, że szelki to milion razy lepszy pomysł niż kiszenie królika w domu, o ile królikowi to pasuje, nie boi sie ani szelek ani dworskiego otoczenia, bo wtedy to się mija z celem.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2010, 19:58:22 pm »
Ashoa, mówimy o dwóch różnych rzeczach. Co innego wyjść z królikami na łąkę, co innego wyjść na spacer na szelkach, jeszcze najlepiej po mieście - a spotkałam się z takimi przypadkami.
Ja osobiście mam własny ogród - nie wychodziłabym na łąkę, już bym wolała balkon, a to z tego prostego względu, że wczoraj i dziś na spacerze pięknie wybijały się psie przebiśniegi [chyba wiemy co mam na myśli] i na białym tle pięknie było widać ile ich tak na prawdę jest. Prócz tego nie wiem czy nie rośnie tam jakieś chwaścisko, które moje potwory chętnie by zjadły - nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo przecież nie noszę listy roślin trujących która ma x stron ze sobą.
Może to moje przewrażliwienie, ale królik to nie pies i spacerkom wokół bloku na szelkach stanowczo mówię NIE.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2010, 20:20:42 pm »
Cytat: "Ashoa"
Uważam, że szelki to milion razy lepszy pomysł niż kiszenie królika w domu,

A ja tak nie uważam. Królik to nie jest zwierzę, które lubi jakiekolwiek twory, krępujące ich ruchy. Dla mnie albo wolno puszczony królik, bez szelek, albo - jak to nazwałaś - "kiszenie w domu".
I wolę 100x bardziej patrzeć na moje szczęśliwe króliki, które "kiszę w domu", ale mają swoje towarzystwo, niż na królika, który nie wie co ze sobą zrobić, bo ktoś mu szelki założył (a w Bytomiu widziałam parę takich przypadków).
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2010, 19:55:44 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Królik to nie jest zwierzę, które lubi jakiekolwiek twory, krępujące ich ruchy.

a co powiedział ci to ? Bez urazy ale chyba trochę za bardzo rozpieszczacie te zwierzęta..
Znaczy tutaj chodzi mi tylko o te szelki...
Ok owszem są króliki które nie lubią chodzić na szelkach no i może nawet wszystkie ale jeśli nie ma innego wyjścia to co ma się zrobić?! Przecież ludzie też nie mają wszystkiego co chcą i wszystkiego na wygodę. A jestem pewna że nawet w szelkach jeśli jest króliczek na tym spacerku to jest zadowolony że jest na trawce i może sobie pobiegać.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2010, 20:01:42 pm »
Cytat: "jason"
A jestem pewna że nawet w szelkach jeśli jest króliczek na tym spacerku to jest zadowolony że jest na trawce i może sobie pobiegać.

Odbiję piłeczkę i zapytam, skąd wiesz? Powiedział Ci to?
Zgadzam się z Ciapusią - szelki nie nadają się dla królików.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2010, 20:04:36 pm »
Nie no po prostu jak wychodzę np z moim to widzę że jest radosny że jest na trawce i kicula jak opętały..  ;-) No ale na pewno czasem mu tam zawadzi, przyznam ;-)

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2010, 20:19:38 pm »
jason, Nie chce byc chamska ale chciałabys zeby rodzice z Toba wychodzili ''tylko tam gdzie oni chca''? dziewczyny maja racje,ze nigdy nie bedziesz wstanie nauczyc uszatka chodzic na smyczy. Moj maz jak chcial byc mily i kupil dla moich uszatkow szelki to grzecznie podziekowalam i wywalilam je do smieci. Krolik to nie kapucynka zeby sie ja chwalic na spacerku. Jak nie wiesz co dla niego dobre to albo powinnas sie dowiedziec na forum albo.... no coz. Pozdrawiam i wiecej rozsadku  :bukiet
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2010, 20:22:10 pm »
Ale nie mówimy tutaj o spacerowaniu z królikiem jak z psem, bo to faktycznie jest idiotyczne  :/  ale o "przypalikowaniu" króla w jednym miejscu.
Też nie mam możliwości wypuszczenia futrzaka do ogrodu,a telepanie się na łąkę z królikiem i zagródką wydaje mi się bezcelowe. No więc jedyną alternatywą w takim przypadku są szelki i dłuuuga linka treningowa.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2010, 20:25:38 pm »
Cytat: "jason"

a co powiedział ci to ?

Obserwacja moja droga, obserwacja ;) Moje króliki różne rzeczy na sobie miały, z różnych powodów i ani jeden zadowolony nie był. Ciapula wściekla, Jasper przerażony, a Milce na szczęście jeszcze niczego na grzbiet wkładać nie musiałam.

Cytat: "jason"
Bez urazy ale chyba trochę za bardzo rozpieszczacie te zwierzęta..

:lol
Rozpieszczamy? Tak, owszem, ja moje rozpieszczam, ale na pewno nie tym, że im szelek nie zakładam :co_jest

Cytat: "jason"
Ok owszem są króliki które nie lubią chodzić na szelkach no i może nawet wszystkie ale jeśli nie ma innego wyjścia to co ma się zrobić?!

Nie wychodzić z królikiem na dwór. Po co go na siłę u(nie)szczęśliwiać?

Cytat: "jason"
Przecież ludzie też nie mają wszystkiego co chcą i wszystkiego na wygodę.

Dziewczyno! My tu mówimy o KRÓLIKACH. Cóż, jeśli ty ze swoim wychodzisz tylko dla swojego widzimisie, to jak dla mnie powinnaś sobie kupić pluszaka. Ludzie nie mają wszystkiego, co chcą i dlatego (w odwecie?) mamy niepotrzebnie męczyć nasze zwierzęta? Dziwny tok rozumowania :hmmm

Cytat: "jason"
A jestem pewna że nawet w szelkach jeśli jest króliczek na tym spacerku to jest zadowolony że jest na trawce i może sobie pobiegać.

Kochana, a ja tego taka pewna nie jestem.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2010, 20:26:11 pm »
właśnie chodzi mi o to samo co mówi siemka
Nie chodzi mi o to żeby chodzić gdzieś z królikiem po chodniku czy ogólnie na spacery jak z psem, broń boże..

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2010, 20:26:30 pm »
a jak Królik w trakcie kicania obkreci sobie skoczki linka a Ty nie bedziesz tego widziała?  a jestes pewna,ze krolik pod Twoja nieobecnosc nie przegryzie sznurka i da dyla? albo pobiegnie gdzies i zje cos czego nie powinien?nie lepiej zainwestowac w jakas zagrode skladana i miec pewnosc ,ze po pierwsze nie zje niczego niedozwolonego a po drugie,ze nie ucieknie jak to w przypadku przegryzienia smyczy?
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2010, 20:30:38 pm »
Tatana, no właśnie... Szelki są niebezpieczne. Królik się czegoś przestraszy, zerwie, szelki go naglę pociągną, bo się linka skończy i nieszczęście gotowe. Króliki to kruche zwierzęta, łatwo im krzywdę zrobić.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2010, 20:31:40 pm »
Cytat: "tatana1987"
a jak Królik w trakcie kicania obkreci sobie skoczki linka a Ty nie bedziesz tego widziała? a jestes pewna,ze krolik pod Twoja nieobecnosc nie przegryzie sznurka i da dyla? albo pobiegnie gdzies i zje cos czego nie powinien?

Raczej nie bo jak chodzę np na łąkę to trzymam jego smyczkę i albo za nim chodzę albo przywiązuję gdzieś smycz i caaały czas mam go na oczach  :icon_smile2

Hetahe

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2010, 20:33:27 pm »
siemka, ja raz "przypalikowałam" królika u wujka w ogrodzie. Więcej tego nie zrobię. Zaczął rzucać się jak dziki, dostał wściku po prostu. Już wolę latać za nim po całym ogrodzie i pilnować, niż gdziekolwiek go przywiązywać. Królik woli mieszkaniową swobodę niż skrępowanie na wolnym powietrzu. Przynajmniej mój.