Autor Wątek: Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?  (Przeczytany 3891 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

morska

  • Gość
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« dnia: Marzec 16, 2010, 18:54:41 pm »
Chciałabym zapytać czy królikom trzeba dawać granulat czy można zwykłą suchą karmą? Ja swoje mam dopiero miesiąc i oprócz warzywkami i siankiem karmiłam je suchą karmą, raz karmą dla królików. Co lepsze? I jak się orientujecie w cenach? Ile kosztuje granulat dla królików? Ja pierwszy raz usłyszałam o granulacie jak tutaj weszłam, więc co robić? I czy kolby są zdrowe dla królików, bo słyszałam że ogonki ich nie mogą? Można je dawać czy nie? A i czy można dawać sałatę?
Pozdrawiam:))
PS. Szukałam takiego tematu ale nigdzie nie znalazłam. Być może coś przeoczyłam;)

megana88

  • Gość
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2010, 19:13:24 pm »
Witaj ;) o kolbach było mnóstwo tematów, ale rozumiem, że można się pogubuć w tematach :) kolbom mówimy stanowcze "nie". To sama chemia, nic co wpłynęłoby na zdrowie króliczka.

Jeśli chodzi o karmę to z pewnością granulat. Mieszanki sprzedawane w sklepach są tłuste, niezdrowe i nie wnoszą pożytku w dietę uszatego. Koszt zakupu 2,5 kg waha się od 41 do 49zł za 2,5kg (mi starcza to na 3 miesiące, daję tylko na wieczór).

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2010, 19:28:47 pm »
http://www.medirabbit.com/PL/GI_diseases/Food/feeding_pl.pdf
To jest bardzo przydatny link ;)
Sianko to podstawa. Duzo i dobre i pachnace musi byc :D
Salaty ani zwyklej ani lodowej nie dajemy. Mozna dawac kapuste pekinska, salate rzymska, cykorie, salate lollo rosso i reszte sobie doczytasz ;)

Polecam tez suszki np. firmy zuzala. Uszy przepadaja za suszona babka lancetowata, liscmi porzeczki czy malin. Jesli masz dostep do niepryskanych, mozesz sama suszyc i podawac :)

morska

  • Gość
;)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 19:41:39 pm »
Ok, w czwartek jadę na zakupy do zoologicznego, więc kupię co trzeba. Widziałam jeszcze takie witaminki dla króliczków na sierść, kiedyś miałam je dla świnki morskiej. Ale króliki chyba same dbają o sierść? Czy trzeba jakoś pielęgnować? Pozdrawiam;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2010, 19:50:40 pm »
morska, witaminki sa zbedne. Chyba, ze w szczegolnym przypadku zaleci lekarz.
Mozna kupic szczotke do czesania. Niektore krole lubia lub musza byc czesane lub strzyzone :) Szczotka musi miec kolce z takimi kuleczkami na koncach.

Od siebie moge polecic ci przejrzenie polecanych sklepow internetowych. Moze tam taniej zrobisz zakupy?

Bella

  • Gość
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2010, 20:12:14 pm »
Morska, coś słabo przygotowałaś się na zakup królika. Całe szczęście, że trafiłaś na to forum. Tu się wszystkiego o nich dowiesz.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2010, 20:16:26 pm »
Bella, mi sie wydaje, ze morska dostala odo kogos te kroliczki. Bo to sa dwa dorosle chlopaki ;)

Bella

  • Gość
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2010, 20:23:40 pm »
Mniejsza o to. W każdym razie dobrze, że trafiła na to forum.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2010, 20:27:26 pm »
No jasne :)

morska

  • Gość
;)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2010, 15:13:49 pm »
Dostałam je niespodziewanie, a pierwszy raz goszczę w domu króliczki. Właściciel chciał je wypuścić do lasu:( Więc się zaoferowałam:)) To że czesać trzeba to wiem:) A szczotkę mam jeszcze po świniaczku morskim, więc się przyda. Ale wątpię czy taniej będzie na stronach internetowych.
Pozdrawiam.
PS. A forum to chyba od pytań?

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2010, 16:35:32 pm »
morska pamiętaj tylko, żeby nie karmić królika karmą "dla gryzoni" a typowo dla królika (ewentualnie świnki).

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Granulat czy zwykła sucha karma dla gryzoni?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2010, 16:38:17 pm »
morska, teraz mam krolice, ktora trzeba czasem przeczesac, bo bardzo duzo futra ma ;) A wczesniej mialam samczyka i on sam sobie radzil z futerkiem. Wiec dlatego tak napisalam, ze niektorym trzeba pomoc w pielegnacji :)

Zajrzyj sobie na stronke swiat krolika, cuniland albo np. animalia. Z tych dwoch ostatnich korzystalam. Ten pierwszy zachwalaja forumowicze. Koszty przesylki kurierem nie sa az tak wysokie a wybor jest ogromny. Chyba, ze masz jakis fajny sklep stacjonarny. To napsisz nam na forum, moze sie komus przyda info :)

Pewnie, ze forum od pytan i kto pyta nie bladzi. Ja sie wlasnie tak domyslalam, ze niespodziewanie zagoscily u ciebie kroliki, bo rzadko sie zdarza, ze ktos ma krole tak krotko i to dorosle. Najczesciej jak ktos kupuje to ma maluszki.
Mam nadzieje, ze znajdziesz spooro przydatnych informacji na forum. Fajna jest tez stronka miniaturka bez tajemnic.

Glaski dla chlopakow przesylam przy okazji :)