Autor Wątek: gryzie mnie  (Przeczytany 16977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TUSIA555555

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:46:55 am »
moja Tusia oprócz ciągłego lizania mnie po ręku czasami próbuje delikatnie złapać mnie ząbkami....Poprostu najpierw mnie poliże, a później "nadgryzać" próbuje...nie jest to mocne gryzienie ani nic z tych rzeczy....tylko takie delikatne nadgryzanie raczej właśnie...jak mam to rozumieć..? Czy to jest kolejny rodzaj okazywanie czułości zaraz po lizaniu przez moją króliczkę? Bo nie wydaje mi się, żeby to robiła z innego powodu, jak myslicie? Wasze też tak robią czasami??

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
gryzie mnie
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:01:13 am »
moje się tak podgryzają między sobą(lizanie, skubanie ząbkami,podszczypywanie) - z sympatii oczywiście.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

TUSIA555555

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:25:43 pm »
aha...ok,  czyli traktuje mnie jak drugiego króliczka  :lol  :lol  :DD

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
gryzie mnie
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:01:03 pm »
Moim skromnym zdaniem to nic poważnego , moja Caprii też od jakiegoś czasu zaczęła mnie ciachać w palce  :diabelek

TUSIA555555

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:41:15 pm »
hmm...no cóż to chyba musi byc w takim razie jakiś króliczy objaw sympatii  :DD

Offline Alexis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia:)
gryzie mnie
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 30, 2009, 18:24:01 pm »
Moja Zuzia jak chce isc dalej a ja siedze jej na drodze to najpierw traca noskiem a potem delikatnie zabkami lapie:)
Mnie tez lize i czasem podgryzie delikatnie.Teraz zaczyna lizac nawet moje poduszki :oh:

kasia88

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 01, 2010, 14:40:01 pm »
Widzę że nie jestem sama:) dwa dni temu postanowilam spac w pokoju w którym kica sobie moj juz prawie 4 miesieczny Kubuś. Super sprawa bo wskakuje do nas do łóżka i buszuje pod koldra, lize smyra wąsikami ale i tez "podgryza" nie wiem o co dokladnie mu chodzi ale ja mu sie po prostu przesuwam :P a on sobie idzie dalej...no i cap w inne miejsce mnie skubnie :lol .Nie gryzie mocno tak po prostu sobie chwici a to udo a to lydke pupe albo reke :lol musze tez uwazac na włosy chwila nieuwagi i moge obudzic sie z inna fryzura... wiec chyba wrocimy do swojego łózka:P

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
gryzie mnie
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 16, 2010, 22:50:34 pm »
Mam tera chwilowo królika kuzynki. Kicek jest kochany ale najpierw przychodzi zaczepia saje sie głaskac i nagle podczas głaskania probuje mnie ugryzc lub fuka. Królik jest bardzo terytorialny, jest wykastrowany. Dlaczego ma takie nagłe ataki złosci? Próbuje z nim na spokojnie, staram sie nie robic nerwowych ruchów, tylko spokojnie,a to i tak nie pomaga. Takie agresywne zachowanie zdaza sie dwa-trzy razy w ciagu dnia. Czy on ma taki charakter? Czy mi nie ufa? Nie wiem co robie źle, a nie chce by Kicek sie denerwował wiec prosze o pomoc. :)

Bella

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 16, 2010, 22:53:38 pm »
A czy Twoja kuzynka dobrze traktowała kicka  ??

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
gryzie mnie
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 16, 2010, 22:58:55 pm »
Hmm. Wydaje mi sie,ze tak :) Moze jak był mały miał chwilowy kontakt z kuzynem, ktory mogl mu zalezc za skóre. Ale teraz Kicek traktowany jest ok. Jest krolik zyjacy bez klatki 24h biegajacy, w klatce je i sie zalatwia. Co do zachowania to nie wyglada na chorego. Bobki ok, mocz tez, apetyt ma. Kuzynke kiedys ugryzl w nos ale to jeszcze gdy byl maly, teraz jej nie gryzie i jako jedynej pozwala przy nim grzebac w klatce.  Teraz lezy wyluzowany na fotelu i wyglada na aniołka. :)

Bella

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2010, 23:05:31 pm »
Może po prostu potrzebuje on czasu na oswojenie. A będzie on u Ciebie długo  ??

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
gryzie mnie
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2010, 23:08:50 pm »
Jestesmy razem do soboty. Ale jestem teraz u niej w mieszkaniu. Moze tez troche temu jest,ze wczoraj tu wrócilismy( wczesniej bylismy u mnie bo był Roger ale panowie sie nie lubia wiec Roger pojechał do siostry) wiec moglismy wrocic do miejsca ktore zna. :) Wczesniej juz zostawalam z Kiniem i bylo to samo. Moze poprostu on mnie nie pamieta. :) Chociaz jak ostatnio z nim zostałam było to samo, a Rogera wtedy nie było, wiec nie mogl go wyczuc. Czy to jest mozliwe,ze on ma taki charakter i jest bojazliwy ( na kazdy energiczny ruch probuje sie bronic?)

Bella

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 16, 2010, 23:12:15 pm »
Tak, to możliwe. Jest jeszcze opcja, że jesteś przesiąknięta zapachem Rogera, a oba zwierzaki nie przepadają za soba. Ja np. jak wracam od babci, która ma psa, to królik na mnie tupie. Na drugi dzień mu przechodzi.

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
gryzie mnie
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 16, 2010, 23:29:52 pm »
Tylko właśnie dopisałam wyzej,ze było tak samo gdy ostatnio zostalismy, a wtedy Roger był u siostry wiec nie mogl go wyczuc. Teraz przybiega do mnie, chodzi po laptopie, gdy go glaszcze to sie rozkłada. Zachowuje sie normalnie, a pewnie za niedlugo znow sprobuje ugryzc. Dziwie sie bo Roger jest spokojny, a gryzie tylko wtedy gdy szaleje ( nie jest wykastrowany). Sprobuje jeszcze popracowac na spokojnie nad Kickiem, moze chociaz troche uda mi sie go zmienic. :) DziekujeBella, za pomoc.  :bukiet

Bella

  • Gość
gryzie mnie
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2010, 18:37:53 pm »
Nie ma za co. To drobiazg. Jak będziesz miała jakiś problem z królikiem to pisz. Chętnie odpowiem.

Jest możliwe, że wynika to z charakteru króliczka.