Autor Wątek: Weterynarz w Łodzi  (Przeczytany 84575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 12, 2008, 20:07:57 pm »
Cathi, przykro mi że odszedł  :(

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 12, 2008, 21:07:40 pm »
:(
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 12, 2008, 21:11:35 pm »
Cathi, bardzo Ci współczuję :(
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 13, 2008, 12:53:46 pm »
:buu  bardzo mi przykro :buu
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

nuka

  • Gość
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 29, 2009, 07:38:23 am »
odświeżam temat, myślę, że trzeba aktualizować wiedzę o wetach od uszatych.
Polecam w Łodzi trzy lecznice:

dziagnoza i leczenie:

SOWA  ul.Pietrusińskiego47/49
w królikach specjalizuje się obecnie Małgorzata Jóźwik,
na str. http://www.lecznica-sowa.pl/ zamieszczony jest grafik dyżurów;

AS, ul. Składowa 37a (bliziutko dworca PKP/PKS Łódż-Fabryczna)
od uszatych najlepszy jest Jarosław Antoni Balcerak
http://www.lecznica-as.lodz.pl/index.php

sprawyy chirurgiczne
Lecznica Weterynaryjna "LANCET" Stary Rynek 1a
polecany dr Paweł Kołodziejczak  
http://www.lancet.pl/glowna.htm

wszystkie lecznice całodobowe i świetnie wyposażone.

Yuuki

  • Gość
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 23, 2009, 12:57:43 pm »
A znacie jakieś dobre weterynarze na Bałutach ?
Bo zawsze chodziłam do weterynarza na ul.Łagiewnickiej "DOG" wydawał mi się ok , ale od jakiegoś czasu zauważyłam jakby się nie znali , nie mieli podejścia do zwierząt . Była tam jedna pani i bardzo mi się spodobała co do podejścia , ale następnego dnia był jakiś pan i ... brak mi słów . Doszły Mnie też słuchy od paru osób że to nie jest dobra klinika...!

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 23, 2009, 19:10:54 pm »
My chodzimy do Sowy na Pietrusińskiego, do dr Jóźwik i szczerze polecamy. Ma podejście do króliczków :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

berry scary

  • Gość
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 01, 2009, 23:32:52 pm »
podzielę się moim doświadczeniem:)

ja mojego królika leczę w przychodni doktora Jachmana, zarówno dr. Jachman jak i dr Tworzyańska mnie nie zawiedli, nie wiem czy są "specami od małych zwierząt" ale do tej pory ich opieka nad moim królikiem jest bez zastrzeżeń. Lecznica ogólnie ma bardzo dobrą renomę, i to co jest ważne - mają serce do zwierząt, to się widzi.

lecznica MOPS na Manhattanie - doktórki bardzo miłe ale do królików nich się nie dotykają;]

była wspomniana nowa klinika Kalinowa - świetnie wyposażona, też świetne podejście do zwierzaków, ale dr. sam przyznał że tematyka królicza nie jest mu najbliższa:) (chyba jest całodobowa)

AS -  (na Składowej) - ważne że jest całodobowa, wiec w razie jakiegoś nieszczęścia pomoc jest

Yuuki

  • Gość
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 02, 2009, 10:03:11 am »
Cytat: "berry scary"
była wspomniana nowa klinika Kalinowa - świetnie wyposażona, też świetne podejście do zwierzaków, ale dr. sam przyznał że tematyka królicza nie jest mu najbliższa:) (chyba jest całodobowa)


Właśnie mam tam dosyć blisko . Miałam się wybrać , ale nie byłam pewna czy jest ok ;)
NooM , ale chyba się tam wybiorę ;PP

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 02, 2009, 10:15:19 am »
Ja moge dodac, ze odradzam Asa. Od paru osob slyszalam juz niepochlebne opinie. Polecany byl glownie dr Balcerak, ale i on zawiodl, jak moja znajoma jedzila do niego leczyc kroliczy katar. Niepotrzebnie faszerowal krolika sterydami i antybiotykami.
Wiem, ze oprocz Sowy internauci polecali rowniez Lanceta na Starym Rynku i jakiegos weta na ul.Gorkiego.
W Asie maja podobno problem z uczciwoscia. Lubia naciagac pacjentow. Za zastrzyk 'witaminowy' dla krolika znajoma zapalcila ponad 30zl. Nikt nie wie nawet na co byl ten zastrzyk i czy w ogole byl potrzebny...

Offline zapius

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 24
Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 03, 2009, 00:06:55 am »
Moje własne doświadczenia z weterynarzami w Łodzi.

Przychodnia weterynaryjna na ulicy Gorkiego:

Moje doświadczenia dotyczące weterynarza w przychodni na ulicy gorkiego są negatywne, rozmawiając z Panią doktor na temat żywienia jak i możliwych sposobów wyleczenia mojego króla dowiedziałem się że mam go karmić gotowymi mieszankami dla gryzoni typu vitapol. Warzywa które wymieniła jako podstawowe w diecie królika w rzeczywistości w nadmiarze są dla niego szkodliwe (np. codziennie marchewka, jabłko itd.) Wg. mnie nie są to specjaliści od leczenia małych zwierząt zwłaszcza królików, które zaliczają do gryzoni. Moja znajoma była tam z psem który jak się później okazało był chory na parwowirozę i gdyby nie zmiana weterynarza prawdopodobnie pies by nie przeżył.

Lecznica AS:

Plusy:
Otwarta 24/h na dobę, dobrze wyposażona, zadbana, każdy z lekarz z którym rozmawiałem uprzejmy i miły.

Minusy:
Dość drogo (za jedną saszetkę lakcidu zapłaciłem około 15 zł), lekarze wiedzieli mało na temat królików.
Słyszałem również od moich znajomych wiele niepochlebnych opinii na temat tej lecznicy.

Lancet:
Pozytywnie oceniam cała przychodnię, fachowe porady, otwarta 24/h na dobę, otrzymałem wiele odpowiedzi na zadawane pytania, dobrze zdiagnozowane schorzenie, potwierdzone przez obecnego lekarza mojego królika.
Słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat tej lecznicy.

Lecznica wet. na ulicy Narutowicza 107 "Perełka" Małgorzata Rojewska:
Najbardziej pozytywnie oceniam tego weterynarza. Pani doktor pomogła mi już w wielu trudnych sytuacjach, związanych z leczeniem nie tylko królika. Niezwykle uprzejma, z niesamowitym podejściem do zwierząt, nawet w godzinach zamknięcia gabinetu potrafi przyjechać do pacjenta (do chorego psa mojej znajomej przyjechała okolo godziny 1 w nocy, była gotowa zostać przez całą noc z chorym pacjentem), podejmuje się leczenia schorzeń na które inni "machnęli ręką" nie widząc szansy powodzenia. Od dłuższego czasu leczę u weterynarz Rojewskiej swojego królika i widzę efekty leczenia. Odnośnie cen uważam że są bardzo przystępne i konkurencyjne.

000gosiulek000

  • Gość
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:04:08 pm »
A ja mam pytanie o lecznice na Bautach. Chodze obecnie do Lecznicy na ul. Lewej 20. To jest zaraz przy Tesco na Pojezierskiej. Czy ktoś tam chodził i ma jakąś opinię na temat tej lecznicy? Mam tam najbliżej, bo tylko dwa przystanki. Co do innych zwierząt to on jest godny polecenia, mam dwa psy i chodzilam tam z nimi, znajomi którzy też mają psy rownież go polecają, wyleczyl jednego mojego psa z raka, psa kolezanki także z nowotworu oraz kilka innych przypadków, lecz niewiem jak się sprawdzi ten Wet co do królików? fakt faktem byłam na jednej wizycie z królikiem, ale to byl ogolny przegląd, tylko jeśli tfu tfu bedzie moj krolik potrzebowal kiedys pomocy, to nie chciałabym się zawieźć. Czy któryś królas jest pod opieką tego weterynarza i czy ktoś moze się na ten temat wypowiedziec?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2010, 15:07:13 pm wysłana przez 000gosiulek000 »

berry scary

  • Gość
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:45:25 pm »
niestety nie znam :icon_sad. Wyżej napisałam gdzie chodzę (do dr. Jachmana na cieszyńskiej 12) ale to nie Bałuty. Ciężko z króliczymi wetami u nas w Łodzi, a niby 3 co do wielkości miasto w Polsce  :/

000gosiulek000

  • Gość
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:59:10 pm »
Ja w razie problemów zdecydowałam że będe chodzić z królikiem do Sowy, lecz wiadomo tu bym miała bliżej więć chcialabym poznac opinie tego Weta na Lewej. Co do leczenia innych zwierząt (psów chociazby) to ma bardzo dobrą opinię lecz co do królików niewiem jak na to patrzeć

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 23, 2010, 10:22:23 am »
gosiulek ja tej lecznicy nie znam, więc nie pomogę. W Łodzi ponoć są polecane 3 lecznice
- Sowa na Pietrusińskiego
- Lancet na Starym Rynku
- As na Składowej

Ja mam największe zaufanie do Sowy, ale muszę jeszcze kiedyś pojechać do Asa i zobaczyć co mi tam powiedzą. W Sowie do tej pory najsensowniejszymi wetami były dr Dereczeniuk (chyba już nie pracuje) i dr Jóźwik. Pozostali raczej nie mają pojęcia o królikach.
W Lancecie byłam ostatnio tylko na obcięcie pazurków i tu dali sobie radę, choć w jednym nerw został naruszony, ale krew nie leciała. Pytałam o szczepionki, pani dr nie znała nazw, ale mówiła, że mają na zamówienie. Pytałam o E Cuniculi, to mnie się zapytała, czy to jest nazwa szczepionki. Musiałam ją uświadomić, że to choroba i na czym polega. Plusem jest to, ze maja narkozę wziewną, ale ja bym i tak nie oddała tam królika. Z Asem nie miałam styczności, ale przy najbliższej okazji (pazurki itp) pojadę i ich sprawdzę. Także póki co przy błahych sprawach polecam Sowę, ale przy poważniejszych "zabiegach" niestety wyprawa do Warszawy do dr Rzepki.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:11:13 am »
Ja korzystam z usług lecznicy AS na Tomaszewicza. Moim zdaniem są całkiem dobrymi fachowcami. Już kilka razy bardzo mi pomogli. Raz to nawet z sytuacji w zasadzie krytycznej  (nagła operacja chirurgiczna usunięcia kamienia 1cm z pęcherza). Jedyny minus to cena usług ale czego nie robi się dla uszatych przyjaciół.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 14, 2010, 19:56:02 pm »
Sterylizował ktoś królice w Łodzi? Ja mam zamiar i nie wiem jakiego weta wybrać. . . Jachman? Na Kopernika? Nie wiem :(

nuka

  • Gość
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 14, 2010, 20:16:34 pm »
Lancet - jest polecana dla zabiegów chirurgicznych na forum KazioRa.
Jpuasz z Łodzi jeździ do stolicy. Ja z okolic Łodzi jeżdżę do Torunia.

Tocha zawiodła się na Sowie, ja na Asie i Sowie.
 
Bella, Xal - poczekaj na ich odpowiedź. Niestety innych forumowiczów z  Łodzi nie kojarzę

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 14, 2010, 20:22:43 pm »
zrozumiałam tylko, że w Sowie i w Asie nie

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Weterynarz w Łodzi
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 14, 2010, 20:26:53 pm »
Ja Pusię sterylizowałem w ubiegłym roku w As ale na Tomaszewicza. Jestem zadowolony z tej poradni. W AS na Składowej nie byłem także trudno mi ją oceniać. Kiedyś chodziłem do Sowy (właśnie do dr Jóźwik) ale odstaszyły mnie kolejki w tej lecznicy.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU