Autor Wątek: Pierwszy królik w domu i pare pytań  (Przeczytany 2125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

króliczkowa15

  • Gość
Pierwszy królik w domu i pare pytań
« dnia: Marzec 15, 2010, 17:45:16 pm »
Hej dzisiaj przyniosłam do domu króliczka jest to dziewczynka , i chciała bym zadać parę pytań z góry za odpowiedzi bardzo dziękuję.
1.Ile razy dziennie trzeba ją czesać ? Bo teraz zmienia sierść .
2. ile kosztują szczepienia na podstawowe choroby.
3. ile kosztuje wyrobienie książeczki ?
4.Czym króliki się bawią ??
5.Czy w zimę mogę chodzić z nim na dwór .
 6. co ile obcina się paznokcie .
7.ile kosztują szelki w zoologicznych ?

[/i]

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Pierwszy królik w domu i pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2010, 18:43:22 pm »
Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na naszym forum, na stronie www.uszata.com. Korzystaj z wyszukiwarki, w końcu po to ją wynaleziono. Jeśli chodzi o ceny to google bardzo się przydaje i allegro też :-)
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Ashoa

  • Gość
Pierwszy królik w domu i pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2010, 18:55:58 pm »
1.A ile zajączka ma tygodni/miesięcy/lat? Musisz popatrzeć jakie ma futerko, jak "kosmate" to często, jeśli bardziej "normalne" to już rzadziej, ale wiosna idzie i okres linienia. Co najmniej raz dziennie powinnaś zajączka przeczesać, jak ktoś też wspomniał w odpowiednim wątku - możesz zmoczyc rekę i tak "przeczesać" królika. W okresie linienia trzeba zwrócić szczególnie na to uwagę :)

2.Myślę, że wszystko zależy od kliniki, ostatnio jak szczepiłam króliki zapłaciłam 28 zł za szczepienie na Maksy., ceny na pomór nie pamiętam. Zadzwoń do jakiejś kliniki :)

3. Niektóre kliniki wyrabiają za darmo, u mojego weterynarza kosztuje 4 zł,ale wyrobić ją można tylko przy zabiegu albo szczepieniu.

4.Oj różnymi rzeczami - poszukaj sobie sobie w poradach :) polecam zwykłą białą(!) kartkę papieru "zmemłać" i wrzucić do klatki, tak samo jak jakąś rolkę po papierze. Mój królik uwielbia wskakiwać do kartonowego pudełka gdzie ma białe kartki i właśnie rolki, widać, że sprawia mu to frajdę. Możesz spróbować podawać siano na różne sposoby ( np.zrobić dziurki w papierowej (takiej jak na jajka) torbie i wsadzić tam siano), możesz kupić kulę smakulę, zrobić królikowi jakieś tunele, króliki są odkrywcami, uwielbiają takie nowości. Niektóre tez lubią się bawić wszelakimi dzwoniącymi kulkami dla kotów ( tu zwróć uwagę na materiał z jakiego sa zrobione). Jest masę zabaw dla Uszatych :) I jeśli coś się mu nie spodoba to się nie zniechęcaj, albi przyjdzie na to czas, albo nie, my tez nie wszystko lubimy :)

5. Ale jak, żeby biegał po śniegu? Jeśli na dworze jest plusowa temperatura - jest ciepło, to możesz go wypuścić na chwilę, ale ostrożnie, pamiętaj, że króliki są bardzo wrażliwe na wszystko. Ja swojego czasem wypuszczałam na balkon jak było ciepło, żeby się potarzał w śniegu, ale tylko na parę minut.

6.Jak będą za długie :P zależy od królika, jednemu obcinałam co poł roku innemu co 3-4 miesiące

7. Zależy od sklepu,ok 15-25 zł ( w moim sklepie są za 18zł), wybierz takie porządne - "wyplatane" z zatrzaskami,a  nie takie ładne z zamszu - są tandetne, szybko się rozklejają, nie mówiąc już o tym, że szybko ulegają zniszczeniu przez królicze ząbki