Autor Wątek: zmiana zachowania po przebytej chorobie  (Przeczytany 2362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

efyra

  • Gość
zmiana zachowania po przebytej chorobie
« dnia: Marzec 10, 2010, 09:45:13 am »
No właśnie. Muszę się Wam wyżalić bo jest mi strasznie przykro.
Cieszę się jak głupia, że Kłębek jest już zdrowy, wesoły, że bryka, gapi się, węszy, je... tylko że wcześniej, to my byliśmy bardzo blisko, pozwalał mi sie tarmosić z każdej strony, nawet nauczyliśmy się kłaść na plecki i miziać po brzusiu, zawsze mnie lizał - po rękach, po policzkach, po nosie, jak leżeliśmy na wersalce to na mnie wskakiwał i mnie lizał... podchodził do mnie i żądał głaskania demonstracyjnie rzucając się na bok io wywalając giry do tyłu...

To ja z nim do weta jeździłam i trzymałam podczas zastrzyków, ja podawałam leki, dokarmiałam i dopajałam strzykawkami na siłę, ja go myłam i obcinałąm skołtunione i pozlepiane rzadką kupką futerko. Żadnej z tych czynności nie lubił.

Teraz... pozwala mi sie głaskać tylko po łebku i uszkach właściwie... jak chcę go bardziej przytulić to mnie atakuje i gryzie... a nawet jak spokojnie siedzimy i głaskam go po główce, on coś tam pomemla ząbkami, podstawiam mu, jak zwykle, rękę do polizania, a on nic - idzie sobie.

Zachowuje się tak tylko wobec mnie. Do chłopaka przychodzi, kładzie się, liże go, skacze po nim, to samo do mojej mamy.
A ode mnie nawet nie chce jeść z ręki, a zawsze to robił.

Czy to mu przejdzie i jeszcze mi zaufa?:(
Smutno mi trochę po prostu, brakuje mi tych naszych uszatych czułości :(

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
zmiana zachowania po przebytej chorobie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2010, 09:55:50 am »
Zapomni i wszystko będzie jak dawniej.Trzeba tylko trochę czasu,czułości,mizania i będzie OK.Skojarzenia z czymś bolesnym,nieprzyjemnym miną.Moje chłopaki po wczorajszym szczepieniu unikają mnie jak ognia. :diabelekA to był tylko jednorazowy incydent.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
zmiana zachowania po przebytej chorobie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2010, 10:29:59 am »
efyra, nie martw się, tot ylko chwilowy foch :)
Niedługo będzie jak dawniej.

Zorruś zawsze po chorobie miał takiego megafocha, że potrafił mnie dotkliwie ugryźć. Ale zwykle to przechodziło i przedchorobowy charakterek wrócił :)

efyra

  • Gość
zmiana zachowania po przebytej chorobie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2010, 11:12:06 am »
oj to dobre wiadomości, mam nadzieję, że wszystko wróci do normy :)

[ Dodano: Pią Mar 12, 2010 11:43 am ]
zostałam dziś nieśmiało polizana  :jupi
Kłębek liznął mi rękę, z miną pod tytułem "już ci zrobię łaskę, ciesz się" :P