Autor Wątek: Sikanie do łóżka, bardzo ważne!  (Przeczytany 3640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ceadis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« dnia: Styczeń 06, 2010, 10:56:48 am »
Z góry uprzedzam iż czytałam wszystkie tematy dotyczące nauki załatwiania się do kuwety i tym podobnych. Nic niestety nie skutkuje. Próbowałam praktycznie wszystkiego a mój królik uparcie załatwia się do łóżka! Z kuwety (których ma sporo w pokoju wg rad) korzysta całkowicie przypadkowo. NIe wiem co mam robić. Nie mogę spać, ciąglę boli mnie głowa, wszystko kręci się wokół sprzątania, a zapachu nawet nie będę opisywać. Jeżeli tak dalej pójdzie będę musiała królika oddać, a jest to ostatnia rzecz jaką chciałabym zrobić. Błagam pomóżcie!
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta."

George Bernard Shaw

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:01:16 am »
ceadis, a wykastrowany jest?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:06:44 am »
Pytanie które zadała Kitty przede wszystkim. Ale muszę powiedzieć, że nie każdy królik po kastracji/sterylizacji pięknie załatwia się do kuwetki. Nasza Liska siusia i bobkuje w całej klatce i na łóżku. Rozwiązaniem problemu było położenie na łóżku ceraty a na to "narzuty króliczej" - u nas jest to materiał z Ikei 250x220cm za 30 zł bodajże. Co jakiś czas wrzucamy do prania a pościel jest czysta. No i rzecz jasna wypuszczamy rudzielce z kojca jak łóżko zostanie "zrobione". Z załatwianiem się na całym terenie zagródki nic nie dało się zrobić - częste sprzątanie i tyle :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:08:53 am »
To fakt że króle nawet po kastracji/ sterylizacji czasami siurają na łóżka... ale mimo wszystko można spróbować wykonać zabieg bo w większości wypadków to pomaga :)

Offline ceadis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:51:22 pm »
jest jeszcze za mały, nawet nie skończył 4 miesięcy. Słyszałam że króliki załatwiają się w ciepłe miejsca. Nie mam pojęcia jak sobie z maluchem poradzić :(
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta."

George Bernard Shaw

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:07:20 pm »
ceadis, króliczy bobas jak ludzki bobas ma prawo lać gdzie popadnie.

Offline ceadis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:42:53 pm »
Czyli jest szansa żę mu to przejdzie? I postara się skorzystać z lekcji czystości? :lol
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta."

George Bernard Shaw

kasiagio

  • Gość
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:45:21 pm »
Cytat: "ceadis"
Czyli jest szansa żę mu to przejdzie? I postara się skorzystać z lekcji czystości? :lol
powinno , ale czasami taki nawyk zostaje juz na zawsze , w każdym bądź razie , siuśki czyść chusteczkami higienicznymi i wrzucaj je do kuwety  z bobkami to samo , musisz mieć dużo cierpliwości , a jeżeli to nie pomoże to cerata a na nią kocyk i po problemie  :P

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:48:13 pm »
Cytat: "ceadis"
Czyli jest szansa żę mu to przejdzie? I postara się skorzystać z lekcji czystości? :lol


tak i nie.

Najlepiej go wykastruj jak jaja już będą widoczne, najwcześniej w 4 m.ż.

Mój Zorruś jak był mały to też lał gdzie popadnie, potem po 5 m.ż. załatwiał się tam gdzie trzeba. Ale mój to był jakimś wyjątkiem, bo nawet nie robił mi pryszniców z siusków, co często jest spotykane u niekastrowanych samców.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2010, 21:52:33 pm »
ceadis, sposobem, ktory okazal sie skuteczny u mojej znajomej, bylo wysprzatanie mieszkania do czysta, umycie dywanow Vanishem, posciel wyprana w plynie do plukania, odswiezacz powietrza, skropienie poscieli, kanap, sof tzw. Fabric Freshnerem. Zapach krolika zostal unicestwiony i po powrocie z kastraci, zostawila ona wszystkie bobki i siuski w kuwecie. Krolik swoim zapachem nakierowal sie na sikanie do kuwety- tam byl jego zapach- reszta byla nie znana. Moze to u Ciebie podziala  :przytul  zycze powodzenia :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:51:01 pm »
mysza, chyba muszę to przetestować, bo jak mówi moja mama: "Syf, kiła i mogiła. Jeszcze raz i szałas!" A Truffel i Karramba mają w nosie moje wysiłki wniesione w sprzątanie pokoju =.=

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2010, 00:48:49 am »
Misokyaa,  tak z goralska krzepa rzecz jasna  :lol
powodzenia zycze  :przytul

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2010, 02:13:02 am »
U Nas Iskierka bardzo późno odkryła możliwość wskoczenia na łóżko, mimo brania i tulenia jej na nim  :lol
Gdy już poznała ten smak, notorycznie wskakiwała i zostawiała pamiątkę  :/ Potem Diablica się wprowadziła, na drugi dzień wskoczyła na łóżko i też strzeliła na nim co chciała  :/
Dyzio nie wskakuje na łóżko, a Nil narazie interesuje się Diablicą, więc ma je gdzieś  :jupi

Poprostu zaczęliśmy oduczać królaski siusiania na Nasze łoże, mówiąc po każdym siknięciu srogim tonem NIE WOLNO i znosiliśmy zarazę na dół, potem gdy chciała wskoczyć ponownie mówiliśmy NIE WOLNO.
Czas Nas wynagrodził, nie siusiają (odpukać) na wyrko.

Może staraj się użyć spokojnej, cierpliwej perswazji?  :>
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


kasia88

  • Gość
Sikanie do łóżka, bardzo ważne!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2010, 00:26:01 am »
Moj Kubuś ma 4 miesiace i sam nauczył sie siusiac do klatki takze jest duza szansa na to ze Twoj uszatek tez w koncu zaskoczy. zauwazylam jednak ze Kubus uwielbia siusiac na miekkie np lozko. kupilam mu kuwete to w niej spal :oh:  a jak kupilam mu "legowisko" do spania (jak dla malego psa) to zrobil sobie z tego toalete i przestal siusiac na lozko bo tam tez mial mieciutko. ma na zmiane 2 kocyki ktore moge wyprac... i po sprzataniu :lol . siusia teraz tylko do klatki lub ewentualnie tam:) mam nadzieje ze wy tez znajdziecie jakis sposób i nie bedziesz musiala oddawac malucha. pozdrawiam :przytul