Autor Wątek: 'tekst do zoologicznych'  (Przeczytany 9925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
'tekst do zoologicznych'
« dnia: Luty 23, 2010, 22:27:27 pm »
Czy mógłby ktoś z was ustalić - napisać - powycinać  najważniejsze fragmenty dot. królików, tak,aby powstał jakiś stały tekst dla  pracowników zoologów ? Np, aby nie brali małych króliczków,zeby podawali wodę, sianko(nigdy sianka nie mają) dobra karmę, że  ziarna ranią dziąsła. Ktoś się pisze na to ? Często idąc  nie wiem co zostawić,czy ulotkę o spk która i tak ich nie interesuje,czy Apel rumburaka - ten cały apel jest za długi, nikt go nie poczyta a koszty są większe .. Więc ?  :DD
SylwiaG

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2010, 14:04:11 pm »
Może przygotuje własną w oparciu o Królicze ABC:
http://www.bionotatki.com/kroliczeABC.pdf

Wybierz co uważasz za najważniejsze, ułóż w Wordzie, wydrukuj i zrób ksero.
Z jednej strony A4 można zrobić np. cztery ulotki.

:)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2010, 15:37:50 pm »
agatha, czy mogę wydrukować te informację?  :blaga:

Mam znajomą parę, której chętnie przydadzą się te informacje, a mają to do siebie, że jak sie im coś mówi, to nie zapapoiętują  :oh:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2010, 17:34:40 pm »
agatha,  dziękuję, wybiorę  niektóre rzeczy, i poroznosze w zoologach.
SylwiaG

Bella

  • Gość
'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2010, 21:24:41 pm »
SylwiaG, i jak zrobiłaś to  ??

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2010, 15:42:09 pm »
Bella,  wlasnie się zabieram za to , niektóre rzeczy skseruję jutro do weta(wetka rozdaje materiały) skseruję apel rumburaka oraz te materiały i heja do zoologików
SylwiaG

000gosiulek000

  • Gość
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2010, 00:45:20 am »
nie chce byc pesymistycznie nastawioną ale czy własciciele/pracownicy sklepow zoologicznych się tym zainteresują? przeczytają lub nie i odstawia. Kojarzycie może chocby ze słyszenia pasaż "Manufaktura" w Łodzi?? Jest tam wielki sklep zoologiczny, strasznie duzo zwierząt rożnego gatunku, niby nastawiony przyjaznie do ludzi kochających zwierzeta, nie ma problemu zeby wejsc z wlasnym pupilem do sklepu, czasami pracownicy chodzą z fretkami na ramieniu, niby super ale... ostatnio kupilam królika, którymś z kolei sklepem zoologicznym który odwiedzilam byl wlasnie ten w manufakturze...ceny kosmiczne (za krolika wolali 90zł i to za prawie doroslego, bo maluchem to on juz nie byl, klatke mial wylozona tym zwirkiem co sie do kuwet wsypuje, klatka nie byla duza i podejrzewam ze siedzial tam od poczatku nawet nie mial okazji sobie polatac. Krolik byl miniaturką ale juz mial swoje rozmiary, byl prawie wzrostowo wielkosci doroslego krolika!! Nie chce byc pesymistką ale patrzac sie na "kierownika" takiego sklepu ktory ma spore zyski bedzie mial to najzwyczajniej w swiecie gdzies:((

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2010, 14:58:26 pm »
Odnosnie ulotki "krolicze abc" mozna by przeciez to przetlumaczyc na inne jezyki (za zgoda autora) i porozsylac do zagranicznych towarzystw opieki nad zwierzetami? Duzo polakow z forum jest teraz tez za granicami - mogliby rowniez poroznosic ulotki do zoologow tam.

Ja jak mieszkalam jeszcze w Polsce to zanosilam ulotki SPK do zoologow w moim miescie, wszyscy chetnie brali, w jednym zoologu pani sama sie dopominala jak jej brakowalo. Niestety po moim wyjezdzie nikt tego juz nie robi :/

Kierownicy sklepu kierownikami, to klienci beda sie opiekowac zakupionym zwierzakiem i to oni powinni miec swiadomosc jak opiekowac sie krolikiem, dlatego taka "instrukcja obslugi" jest rewelacyjna, bo nadal za bardzo ludzie wierza w stereotypy dot krolikow. Mozna porozmawiac ze sprzedawcami, aby do kazdego kupionego krolika lub jedzenia dla krolikow dodawali im ulotke.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2010, 23:37:46 pm »
nie chcę zakładać nowego tematu, ale zastanawiam się czy pojawiła się kiedykolwiek idea zrobienia akcji SPK a propos kupowania zwierząt w sklepie zoo? Opis z czym to się wiąże, dlaczego tego nie popieramy - dołączone jakieś zdjęcia. To by naprawdę wiele pomogło bo ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że kupując tam krzywdzą zwierzęta.
Ostatnio również rozmawiałam z pewną dziewczyną, która uparła się że Magda Gralak namawiała ją do zakupu w sklepie zoo  :crazy:. Poprosiłam o przytoczenie fragmentu maila i okazało się, że Magda pisała o możliwościach adopcji królika w innych miejscach - nie było tam mowy o kupieniu w sklepie zoo, ale również nie było mowy o tym, że organizacja tego nie popiera.
Dziewczyna uparła się, że jestem ZuA, niedobra i wciskam jej kit, a tak naprawdę nie jestem w GA i nie mam nic do gadania  :oh: No i tak to jest rozmawiać z 11latkami  :madrala:

Uszata_panna

  • Gość
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2010, 22:31:08 pm »
Misokyaa Dobry pomysł sama bym porozwieszała w mieście pełnym zoologików z królami w trocinach bez wody i tylko na mieszankach ;/

asica15

  • Gość
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:54:12 pm »
nie chcę zakładać nowego tematu, ale zastanawiam się czy pojawiła się kiedykolwiek idea zrobienia akcji SPK a propos kupowania zwierząt w sklepie zoo? Opis z czym to się wiąże, dlaczego tego nie popieramy - dołączone jakieś zdjęcia. To by naprawdę wiele pomogło bo ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że kupując tam krzywdzą zwierzęta.
Ostatnio również rozmawiałam z pewną dziewczyną, która uparła się że Magda Gralak namawiała ją do zakupu w sklepie zoo  :crazy:. Poprosiłam o przytoczenie fragmentu maila i okazało się, że Magda pisała o możliwościach adopcji królika w innych miejscach - nie było tam mowy o kupieniu w sklepie zoo, ale również nie było mowy o tym, że organizacja tego nie popiera.
Dziewczyna uparła się, że jestem ZuA, niedobra i wciskam jej kit, a tak naprawdę nie jestem w GA i nie mam nic do gadania  :oh: No i tak to jest rozmawiać z 11latkami  :madrala:

Ty jesteś normalna ? :/ Nic nie mówiłam, że jesteś zła itp. I węź se daruj, nie oczerniaj mnie i nie mam 11 lat :/ idiotka

Offline asioola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
  • http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2010, 22:22:57 pm »
Ty jesteś normalna ? :/ (...) idiotka

nie wyzywamy innych... ;/
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA, bedzie nam bardzo milo :D - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
2 kicaki, 1 syryjka, 3 (byly 4 (*) ) szczurzyce, pies na dochodne :P i akwarium jak uda sie cos uchwycic z moim brakiem talentu i marnym aparatem :D

asica15

  • Gość
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2010, 22:49:44 pm »
nie chcę zakładać nowego tematu, ale zastanawiam się czy pojawiła się kiedykolwiek idea zrobienia akcji SPK a propos kupowania zwierząt w sklepie zoo? Opis z czym to się wiąże, dlaczego tego nie popieramy - dołączone jakieś zdjęcia. To by naprawdę wiele pomogło bo ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że kupując tam krzywdzą zwierzęta.
Ostatnio również rozmawiałam z pewną dziewczyną, która uparła się że Magda Gralak namawiała ją do zakupu w sklepie zoo  :crazy:. Poprosiłam o przytoczenie fragmentu maila i okazało się, że Magda pisała o możliwościach adopcji królika w innych miejscach - nie było tam mowy o kupieniu w sklepie zoo, ale również nie było mowy o tym, że organizacja tego nie popiera.
Dziewczyna uparła się, że jestem ZuA, niedobra i wciskam jej kit, a tak naprawdę nie jestem w GA i nie mam nic do gadania  :oh: No i tak to jest rozmawiać z 11latkami  :madrala:

A, i nie wierzcie w to co ona gada :/ Fakt trochę głupio, bo nie pomyślałam i walnęłam, że ze sklepu zoologicznego :P
Misokya-nie rób z siebie takiej bohaterki czy coś, niby taka dorosła :/
Jak wysłałam maila z
formularzem adopcyjnym, to czekałam 2 tyg na odpowiedzź-mam jeszcze czekać. Dziwne, bo po tyg (od tego maila) królik, którego chciałam znalazł dom. Dziwne, co ? Ja to muszę czekać, inni to po za kolejką, hmm ?

asica15

  • Gość
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2010, 22:57:28 pm »

Cytuj
Ty jesteś normalna ? :/ (...) idiotka

nie wyzywamy innych... ;/

[/quote]

a ona mnie oczernia i do niej pretensji nie masz....

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2010, 23:10:14 pm »
Jak wysłałam maila z formularzem adopcyjnym, to czekałam 2 tyg na odpowiedzź-mam jeszcze czekać. Dziwne, bo po tyg (od tego maila) królik, którego chciałam znalazł dom. Dziwne, co ? Ja to muszę czekać, inni to po za kolejką, hmm ?

nie widzę w tej sytuacji nic dziwnego - jak wysłałaś swój formularz to była już prowadzona procedura adopcyjna i króliś znalazł dom. A uszy są na stronie adopcyjnej tak długo jak nie znajdą się fizycznie w nowym domku.

asica15

  • Gość
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:26:02 am »
Akurat jak dostała odpowiedź to królik był że tak powiem ,,dla mnie" xD bo nawet kiedy dostałam maila, to jeszcze nie było, że adopcja jest w toku, wiec ? Oni wam w łape dali czy co ? :/

Asica15, proszę uważać na wypowiadane słowa i szafowanie oskarżeniami. Nie będę tolerować takich wypowiedzi.
/Administrator/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 09:53:49 am wysłana przez bosniak »

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2010, 10:34:16 am »
Asica, musisz zrozumiec, ze kiedys jak zaczynala sie adopcja to zwierzak byl sciagany ze strony a potem na jego nieszczescie ktos sie rozmyslil, albo warunki okazaly sie zle u przyszlego wlasciciela a zwierzatko lądowało znowu na adopcyjnej bez domku dla siebie. Chyba lepiej jak dla uszatego jest kilka alternatyw i wieksza szansa na dom jak wiecej zainteresowanych, prawda?
Rozumiem, ze kazdy chcialby juz i teraz, bo sama taka jestem ale tu nie chodzi o nas tylko o krolisie, zeby to one mialy jak najwiecej szans na kochajacy, dobry dom. Adopcje to ciezka praca zabierajaca czas i ludziska sie tym zajmuja tak sami od siebie a nie za kase czy inne profity, czesto dziewczyny od adopcji lecza maluchy i jezdza na interwencje a do tego dochodzi sprawdzenie kazdego potencjalnego opiekuna i warunkow jakie oferuje-to wymaga czasu i sily a takze pogodzenia tego z zyciem zawodowym i osobistym. Dlatego prosze o roche wiecej wyrozumialosci

asica15

  • Gość
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 30, 2010, 11:26:56 am »
no to bym tylko chciala wiedziec-dlaczego Misokyaa robi ze mnie potwora i mnie oczernia ? I teraz tak wychodzi, że ona to jakaś bohaterka itp.-przynajmniej za taką się uważa jak widze...

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 30, 2010, 11:36:54 am »
Ale nikt tutaj nikogo nie oczernia no może poza tobą Asica , myso nie napisała w prost że to ty , więc nie widzę problemu. Przytoczyła tylko sprawę bo tego dotyczył temat , nie mogłaś puścić tego płazem ??
Myso napisała kulturalnie a ty od razu ''idiotka'' , bo co ?? Jesteś zła na cały świat bo nie dostałaś królika ? No i co zobacz ile ich jest na stronie , a ty masz żal do GA bo nie zostawili wszystkiego i nie poszli dawać ci natychmiast królika , w GA pracują ludzie którzy poświęcają swój wolny czas i może nie mają czasu by pisać przy każdym króliku ''adopcja w toku''...

A powiedz mi czy Myso skłamała ?? Chyba nie bo sama się przyznałaś że tak napisałaś .....

Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: 'tekst do zoologicznych'
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2010, 11:54:52 am »
Proszę o powrót do tematu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan