Króliczy targ > Archiwum działu Króliczy Targ

Królik a haski

(1/2) > >>

jowita1975:
witam zwracam sie z porada dotyczaca królika w zyciu z haskim. Mam od roku króliczyce i chciała bym zadowptowac 2 letniego psiaka. czytałam iz ta rasa powinna zaakceptowac lecz obawiam sie kroliczek dostanie zawału lub pies bedzie reagował agresywnie, czy ktos miala moze jakies doswiadczenia w tym temecie?

jonQuilla:

--- Cytat: "jowita1975" ---czytałam iz ta rasa powinna zaakceptowac
--- Koniec cytatu ---


gdzie to przeczytałaś?
haszczaki mają naturę łowiecką i myślę że niestety o wiele częściej spotyka się osobniki, które nie tolerują mniejszych stworzeń
zależy to jednak dużo od psa, musiałabyś sprawdzić jego reakcję na królika zanim podejmiesz decyzję czy zostanie u Ciebie czy nie...pies ma 2 lata a więc jest już ukształtowany, można pracować nad nim aby żył w zgodzie z królikiem ale wymaga to dużo pracy
jeśli jednak okazałoby się że pies jest agresywnie nastawiony do królika to ja bym zrezygnowała...co innego jest oswajać psa nieprzyjaźnie nastawionego z królikiem jeśli pies jest u Ciebie długo, przede wszystkim słucha się i masz nad nim większą kontrolę ale na pewno ten haszczak nie będzie od pierwszego dnia wykonywał Twoich poleceń także byłoby to znacznie cięższe do zrealizowania

Misokyaa:

--- Cytat: "jowita1975" ---czytałam iz ta rasa powinna zaakceptowac
--- Koniec cytatu ---

 :co_jest  :co_jest  
wybacz, ale Husky, mają w swojej naturze polowanie, bo jako psy zaprzęgowe w większości same musiały sobie zdobywać pożywienie. Jeżeli bierzesz 2latka to tym bardziej niech się nie zbliża do królika, bo nie był z nim socjalizowany i nie wiadomo jak zareaguje, a wątpię żeby chciał cię słuchać, jeżeli jeszcze nie uważa cię za "przywódcę stada".
Sama byłam świadkiem jak kochany, nieagresywny husky zagryzł barana  :oh: , który był większy od królika.

jowita1975:
dziękuje Wam bardzo za odp. Przemyśle adopcje pieska. Narazie spróbuje wziąc pieska na weekend a kroliczka trzymac w sypialni zeby pies nie miał do niego dostepu. Obawiam sie tylko iz królik itak wyczuje zagrozenie i moze mi biedaczek dostac zawału:-(

jonQuilla:
jowita1975, jeśli pies będzie u Ciebie na weekend to spróbuj sprawdzić reakcje psa na królika. Puść malca i po chwili jak będzie już na swoim ulubionym miejscu wejdź z psem na smyczy. Usiądź z nim na łóżku i obserwuj jego reakcje na uszatego. Jeśli zacznie rwać, hałasować albo w jakikolwiek inny sposób stresować królika to po prostu przerwij.
Myślę że to jedyny bezpieczny sposób na to aby sprawdzić jakie zamiary miałby piesek.
Sama dopiero co przez to przechodziłam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej