Autor Wątek: zmiany i nowości  (Przeczytany 2229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frycza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
zmiany i nowości
« dnia: Luty 17, 2010, 10:02:00 am »
Witam,

moja króliczka jest w wieku około 3 m-cy i jest u mnie od 4 tygodni.Była bardzo malutka kiedy do mnie trafiła, chociaż w sklepie zapewniano mnie, że mała ma skończone 10 tyg i jest to poprostu mniejsza odmiana ze względu na króciutkie uszka.Nina rosnie dosyć szybko, obecnie jest 2-krotnie większa, niż była kiedy ją kupiłam.Ogólnie jest żywa, rozbrykana i krnąbrna :) Tyle o małej.
Chciałam poradzić się Was w dwóch kwestiach odnośnie żywienia.Na początku karmiłam małą Vitacraftem kids.Ostatnio dojrzałam w zoologiku Vitaceaft Emotions kids i postanowiłam zainwestować te 24 zł.Nie ukrywam, skusiło mnie opakowanie i informacje na odwrocie o pełnym składzie potrzebnych witamin i innych cudów.Teraz, po zapoznaniu się nieco z Waszym forum, wiem, że lepszą karmą będzie któraś z serii Cuni.Nie wiem jednak, czy kolejna zmiana karmy jej nie zaszkodzi.Poprzednia była raptem 2 tygodnie temu, stopniowo w proporcjach 75/25,50/50 i 75/25.Proszę o radę.Obecna karma już mi się kończy więc najwyższy czas kupić nową.Czy mogę wprowadzić Cuni czy jeszcze poczekać?
Druga sprawa dotyczy warzyw oraz owoców.Wczoraj po raz pierwszy chciałam poczęstować Ninę kawałkiem marchewki, ale nie zwróciła na nią najmniejszej uwagi.Co więcej, odskoczyła na dobre pół metra w tył jak tylko jej ją podsunęłam pod nos.Rano chciałam spróbować z jabłkiem.Reakcja mniej drastyczna, ale wciąż brak zainteresowania.Malutka je masowo sianko i smaczniejsze kawałki z karmy.Wydaje się być niejadkiem.Uznałam, że czas dać jej coś nowego, kiedy przyuważyłam ją jak podgryza swoje bobki.Nie wiem czy słusznie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiamy wraz z Ninkiem :)
"Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany!"

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
zmiany i nowości
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2010, 10:51:14 am »
frycza,  fajnie,że  zawitalaś na forum i zechciałaś sięgnąć po poradę :)

Twoja króliczka jest na pewno piękna(możesz się pochwalić zdjęciami na dziale zdj) :)

 Jeśli chodzi o żywienie, to dobrze , że wybrałaś Tę mieszankę,a nie gorszą.  Polecam Kupić Cuni Complete i mieszać powoli przyzwyczajać małą.  Tę karmę i inne dobre jakościowo znajdziesz na www.swiatkrolika.eu  >> http://www.swiatkrolika.eu/VERSELE_LAGA-m4.html?swiatkrolika=01252b949f7550ce494d67a58fd7a77e   tutaj są karmy , możesz wybrać którą chcesz, jednak CC jest najczęściej lubiana przez uszy .

O wprowadzaniu poczytaj na www.miniaturkabeztajemnic.com  na dziele  żywienie dowiedz się praktycznie wszystkiego. Jak wprowadzać,jak żywić ,ile czego. Na temat wprowadzania jedzonka też poczytaj bo to jest bardzo warzne, spróbuj na pocxzatek np koperek. Warzywka podajemy mały kawałeczek na ok 4,5 dni i obserwujemy, czy nie burczy w brzuszku, czy bobki są ładne.

Jesteś szczęściarą,jesli Twój króliczek je sianko-jest mu bardzo potrzebne i jest podstawą króliczej diety.

Milęj lektury , i czekamy na relacje i zdjęcia :)
SylwiaG

Offline frycza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
zmiany i nowości
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2010, 11:53:49 am »
Dziękuję SylwiaG za poradę, poszperam na stronce, postaram się coś znaleźć.

Co do fotek, właśnie umieściłam w dziale zdjęć :)
"Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany!"

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
zmiany i nowości
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 12:50:34 pm »
ja mogę dodać, że tak jak pisała Sylwia najlepiej zieleninę zacząć podawać od ziół, lub części naziemnych warzyw, a nie od korzeni, czy owoców. Czyli tutaj koperek, natka marchewki czy pietruszki (niewiele, bo zawiera dużo wapnia), może być cykoria, sałata rzymska (innej sałaty nie podjemy), kapusta pekińska (innej kapusty nie podajemy), brokuły itd.

Co do karm, to myślę, ze możesz wprowadzać nowy granulat, tylko nie tak drastycznie, bo z Twojego opisu wynika, że poprzednio zmieniłaś w ciągu 4 czy 5 dni. proces zmiany powinien trwać 2 tygodnie. Czyli jak na początku były 2 łyżki Vitakraftu, to dajesz 1 3/4 łyżki Vita i 1/4 łyżki granulatu, potem 1 1/2 łyżki Vita i 1/2 łyżki granulatu itd mówię oczywiście orientacyjnie, gdyby sypać dokładnie tak, to zmiana trwałaby 8 dni.
No a co do granulatów zajrzyj na stronkę sklepu www.swiatkrolika.eu polecam Cuni Complete, Cuni Pro, Oxbow. Jeśli chcesz próbkę Oxbow, to napisz do mnie na priv a powiem wszystko co i jak.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)