Autor Wątek: Gałązki  (Przeczytany 119674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zuzza

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2010, 22:03:21 pm »
Cześć :) Mam pytanie, moja Zuzia ma 2 miesiące :lol . Chciałabym podać jej gałązki, bo obgryza mi wszystkie pudełka :zdenerwowany , z których zrobiłam jej różne tunele. Mam własne, świeże, prosto z drzewa gałązki. Nie wiem jednak czy mogę je podać Zuzi , po pierwsze dlatego, że są świeże, po drugie dlatego, że pochodzą z jabłoni i wiśni, ponadto były pryskane w zeszłym roku na wiosnę. Czy tak młodemu królikowi można podać takie gałązki i czy lepiej je uprzednio wysuszyć.

milen963

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2010, 16:25:42 pm »
Ja swojej ostatnio przyniosłam z wierzby to była zadowolona. Poobgryzała i targała je po klatce ;] A tak to daje jej zwykle z sadu gałązki jabłoni. Co do Zuzi to możesz jej podać te gałązki, ale wątpię żeby zrezygnowała z gryzienia kartonów. Króliczki to uwielbiają po prostu  :DD

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2010, 18:34:34 pm »
Moje potworzaste potworki również gardza sklepowymi, w lecie nazbierałam gałązek i suszek. Przed suszeniem wszytskie porządnie wypłukałam.
Po czym suszyły się suszki dla królasów w dwóch mieszkaniach...
Czułam się jak wiedźma.

Poza tym mają kilka koszyków i krzesło bujane do obgryzania
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2010, 19:08:46 pm »
Ja czasem kupuję suszki i gałązki. (ostatnio z suszonych liści zrobiłam Afrusi skręta) Czasem biorę z ogródka gałązki lub kwiatków nazrywam. Jak można chronić kwiaty bez środków chemicznych przed robakami? Zazwyczaj u mnie to są mszyce i jest ich dużo, a biedronek jest mało. :(  

Pytanie trochę z innej beczki. Moja afruś za daleko posunęła tyłeczek i zrobiła siku za kuwetę, położyła sie w te siuśki i ma cały tyłeczek z siusków. Mogę jej ten tyłeczek umyć? wiem, że  trzeba wysuszyć ręcznikiem, a później trzymać w pokoju nie otwierając okien. Kiedyś ją myłam po takim czymś ale to nie schodzi samą wodą i użyłam trochę szarego mydła.  :oh:
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2010, 20:19:30 pm »
Umyj ciepłą wodą, zejdzie, przecież to siuśki. Nie używała bym mydła. Później wysusz  lekko(na cichym strumieniu) i ok
SylwiaG

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:30:26 pm »
a ja mam takie pytanko :) czy króliki mają jakąś określoną dzienną dawkę gałązek ? czy mogą obgryzać ile chcą? bo Dżafa jak się dorwie to wszystkie naraz by zjadła..  :bejzbol i nie wiem czy dać jej 1/2 gałązki a resztę chować, czy zostawić wszystkie ?

nuka

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:37:31 pm »
Zależy jakie gałążki podajesz. wierzbowe trzeba ograniczać, pozostałe są ok uszy mogąje wcinać ile tylko mają ochote

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:44:12 pm »
Głównie jabłoń i gruszę.. gruszka ulubiona Dżafy ! :) jak się dorwie to nie ma zmiłuj.. :p
Dzięki za pomoc nuka, <przytul>

NiuniaM

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2010, 08:53:19 am »
HEja , chciałam podzielić się swoim totalnym odmóżdżeniem w sprawie gałązek. Mieszkam w Brighton i nie mam ogrodu, moi znajomi też nie mają, a w sklepach zoologicznych nie sprzedają gałązek. Aby uzyskać trochę gałązek chodzę do parku i ułamuję z drzew...ale:
a)jestem gałązkowym idiotą
b)nie potrafię rozpoznać drzew i krzewów w parku
c) może tu rosną jakieś inne rośliny

Oglądałam artykuł o gałęziach kilka razy i starałam się zapamiętać jak wyglądały ,ale jak poszłam do parku to musiałabym mieć komputer ze sobą by je rozpoznać. Będę w Polsce za miesiąc, może znacie jakiś sklep zoo w Poznaniu który sprzedaje gałązki dla zwierząt??

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:05:31 am »
NiuniaM, bo wiesz, z takiego parku to też nigdy nie wiadomo, co tam w tych gałęziach siedzi :P Jak to park w środku miasta, to jakieś spaliny itd, kto wie :/
A nie masz w Polsce jakiejś rodziny na wsi?
Jak kupiłam moim dziewczynkom gałązki jabłonki, to się na nie wypieły, ale na takie prosto z sadu się rzucają jak głupie :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

NiuniaM

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:46:02 am »
Heh,
     nie chcę mojej babci gałęzi łamać to primo, a secondo to że ona pryska wszystkie możliwe rośliny w swoim ogrodzie. Najlepiej by było mieć je za darmo, ale ja nie jestem w stanie rozpoznać czy to są te jadalne czy nie. Wiesz jabłoń rozpoznam ,ale gorze z tymi drzewami ktore nie mają owoców . BRzózek nie ma tutaj w okolicy. Sprawdzam czy Yoshi ma za długie zębiska, przydałoby jej się mieć co gryźć. BYła u mnie mama na wczasach i przyniosłą kilka gałezi z parku, bo wiedziała jakie to ,ale ja za nic nie mogę rozpoznać. Kupiłam jej takie gryzaki dla królików-co ty, pogardziła i jeszcze wyrzuciła z klatki, kartonu nie chce gryźć, warzyw okopowych jej nie daję, moje biedne stworzonka, ma Pańcię drzewnego laika.

nuka

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:50:03 am »
Zawsze można babcię spytać które drzewo jest jakie, zarówno w sadzie jak i w okolicy

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:52:26 am »
Cytat: "NiuniaM"
ona pryska wszystkie możliwe rośliny
:/ wielka szkoda, bo takie wsiowe, naturalne najlepiej smakują :P
No to chyba jesteś skazana na zoologa, tylko skoro Yoshi się wypieła na nie wcześniej kto wie czy zechce je tym razem :P

A czemu nie dajesz jej warzyw okopowych?

A co do ząbków, króliki raczej tępią je sobie przeżuwając coś długo :P Czyli sianko jest dość dobrym sposobem na ząbki :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:59:34 am »
NiuniaM przed przyjazdem do Polski odezwij się do znajomych, którzy mają jakieś działki z drzewkami, których nie pryskają - może pozwolą Ci urwać trochę badyli :)

Ostatecznie jak nikt się nie znajdzie, to Ci mogę wysłać gałęzie - nie wiem, czy to nie będzie pocztowy precedens  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

NiuniaM

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:43:48 pm »
Nie daję jej okopowych Bo:
-po marchewie ma sraczkę
-po burakach zostawia ceko
-po pierwszuce sika jak krokodyl

Trochę się też boję wzdęć, ma duuużo sianka, wiec nie jest źle , dzieki za propozycje wysłąia badyli ;)
ZObacze co da się komu ukraść. POzdrawiam

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:43:03 pm »
pierwsze dwa - sa pwodem do niedawania. trzecie - pietruszka MA dzialanie moczopedne i jest to jak najbardziej normalne.
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2010, 17:17:00 pm »
Ja proponuję iść do lasu/na wieś/łąkę i poszukać brzozy (ma białą korę) i wierzby (to to takie z opadającymi gałązkami), nazrywać ile się da i popakować.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 16, 2010, 00:17:14 am »
A jabłonki i grusze? Pewnie ktoś ma drzewa owocowe w ogródku. Leszczynę też raczej rozpoznasz.
W Poznaniu wiele sklepów ma gałązki na sprzedaż, chociażby wszystkie sklepy galeriowe :) Ale też bardzo łatwo znaleźć gałęzie. Z takich bardziej znanych miejsc- cytadela- tam masz mnóstwo morw. Na Ratajach, prawie każde osiedle jest "zalipione", zresztą Winogrady tak samo. Ze spaceru nad Wartą przy stacji poznań-garbary przyniesiesz gałązki jabłoni. Sporo jest takich miejsc :)

NiuniaM

  • Gość
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 19, 2010, 13:50:23 pm »
Ok dzięki, kupię chyba atlas drzew. Moi rodzice maja na ogrodzie ORzech Włoski, bukszpan, rododendrony itp.Sprawdzę które są jadalne.

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gałązki
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 19, 2010, 15:08:13 pm »
z tego co wiem to żadne :P
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl