Autor Wątek: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?  (Przeczytany 45552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karolina86

  • Gość
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2010, 09:22:12 am »
:) Super dziękuję bardzo za poradę. Pozdrawiam

esto

  • Gość
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2010, 22:45:41 pm »
Niedługo nabywam króliczka, dlatego czytam wiele artykułów o pielęgnacji i żywieniu tych pyszczków w internecie.
No właśnie.. o żywieniu. W związku z tym nurtuje mnie pytanie dotyczące granulatu.
W jednym artykule pisało, że w okresie młodości króliczków(8 tyg.-8 msc.) trzeba dostarczać im nieograniczoną ilość granulatu, ponieważ muszą się rozwinąć i dorosnąć. W drugim zaś artykule pisało, że dzienna dawka granulatu dla młodych to dwie łyżki stołowe.

Mam mętlik i nie wiem ile podawać dziennie granulatu króliczkowi do 8 miesiąca życia. Czekam na wyjaśnienia i pozdrawiam :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2010, 16:32:51 pm »
esto, z granulatem to jest tak naprawde troche indywidualna sprawa dla kazdego krolasa. Mlodzutkim faktycznie podaje sie duzo bo rosna. Ale najlepiej ustalic np. pory sniadania, obiadu i kolacji, a w miedzyczasie dawac duzo siana, suszkow, zeby krolik od poczatku wyrobil sobie nawyk podjadania siana. Pozniej jak krolik jest wiekszy to trzeba obserwowac czy nie zaczyna tyc od zbyt duzych ilosci granulatu. Poza tym, mozna juz zamieniac granulat na rzecz zieleniny, warzyw. Naprawde to jest tak, ze na podstawie wiedzy ustalamy odpowiednia diete dla naszego krolika. Sa kroliki nie tolerujace swiezych warzyw, wtedy trzeba dawac suszone lub wiecej granulatu w zamian.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 27, 2010, 15:12:38 pm »
Przepraszam za OT, czy myślałaś o adopcji? Tak się tylko pytam bo nie wszyscy wiedzą, że jest taka możliwość ;) Co do granulatu Tocha już wszystko wyjaśniła :lol

esto

  • Gość
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 27, 2010, 16:54:44 pm »
Przepraszam za OT, czy myślałaś o adopcji? Tak się tylko pytam bo nie wszyscy wiedzą, że jest taka możliwość ;) Co do granulatu Tocha już wszystko wyjaśniła :lol

za wyjaśnienie dziękuję, już wszystko będę wiedziała :)
o adopcji myślałam. wiem, że wiele króliczków tylko czeka na przygarnięcie do domu, ale ja nie mam na to wielkiego wpływu. siły wyższe - tata pragną króliczka ze sklepu..

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 27, 2010, 17:41:35 pm »
Dziwne woli wydać 50 zł za królika w zoologu niż mieć go za darmo czasem nawet z klatką a króliczków do koloru do wyboru

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2010, 17:56:50 pm »
Zdarza się, niektórzy myślą, że ze sklepu to "lepsiejszy" ;) Na szczęście moi rodzice wyznają zasadę, że najlepsze to własnoręcznie znalezione/ przyniesione do domu :D
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

esto

  • Gość
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 27, 2010, 18:21:00 pm »
Też tak uważam i będę się starała o adopcję. Może pomożecie mi znaleźć jakąś miniaturkę fajną? Najlepiej z trochę dłuższą sierścią, może angorka? I jak to jest dokładnie z tą adopcją? Z wysyłką itd? Spróbuję namówić, ale muszę wszystko o tym wiedzieć, żeby mieć argumenty porządne :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2010, 18:46:41 pm »
http://adopcje.kroliki.net/regulamin.html
Najlepiej poczytaj na tej stronie. Kroliczki nie sa wysylane, tylko przwozone na dane miejsce najczesciej przez wolontariuszy. Jesli ktos nie chce czekac az znajdzie sie transport to jedzie po krolika sam.
Najwazniejsze jest by przejrzec dokumenty adopcyjne i je wyslac. Najlepiej duzo poczytac na temat diety, dowiedziec sie gdzie w naszym miescie jest kroliczy wet itd. No i najwazniejsze, umowe podpisuje osoba dorosla. czyli rodzic musi byc na 100% przekonany o adopcji. Jesli sa jakies watpliwosci to raczej nic z tego.
Krolaski do adopcji sa tutaj: http://adopcje.kroliki.net/index.html

esto

  • Gość
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2010, 18:52:27 pm »
Myślę, że może być trochę ciężko, ale postaram się. Dzięki, daję bobka :)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 27, 2010, 20:12:41 pm »
Pamiętaj że królas w sklepie jest zapewne żywiony mieszkanką, granulat musisz wprowadzać stopniowo. Najlepiej zapytać sprzedawcę o pokarm którym był żywiony królik i kupić trochę takiego samego do domu żeby nagle nie zmieniać królikowi diety. Zmiana mieszanki na granulat powinna trwać stopniowo około 10-14 dni. Oczywiście namawiam do adopcji :) 

esto

  • Gość
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 27, 2010, 21:56:29 pm »
Hmm no dobra, więc dowiem się o tym pokarmie w zoologu :) Mam nadzieję, że bez problemu mi się uda. Trzymajcie kciuki i daję bobka Wataha :)

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2010, 12:39:56 pm »
biorac Cześka do domu, mialam karme kupiona u hodowcy (25 kg), niestety waznosc konczy sie za 2 tygodnie, wiec musze zakupic cos nowego;), wywalajac ponad pol worka starej.
Doradzicie jakis dobry granulat w rozsadnej cenie, biorac pod uwage fakt, ze Czesiek wazy blisko 5 kg?
zastanawialam sie nad cuni pro, versele laga - widze, ze maja opakowania po 5 i 25 kg (te drugie jakos niedostepne...), ale nie moge znalezc skladu. Moze macie? ile wlokna, bialka i tluszczu? A jak z Alexem?

I jeszcze doradzcie prosze, wlasciciele duzych prosiakow, dawkowanie granulatu. Na poczatku Czesiek nie chcial zrec zbytnio, ale potem sie rozruszal. Wiem, ze musze wziac pod uwage kastracje, ale nadal jest szczylcem, bo ma dopiero 7 miesiecy, wiec chyba nie powinnam go mega ograniczac. Ile dajecie/dawaliscie w tym wieku.

Merci beaucoup:)
A.

Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 31, 2010, 12:42:34 pm »
Alex jest złym granulatem bo zawiera produkty mleczne.
Polecam Cuni Pro lub Cuni Complete.

Skład znajdziesz m. in. tutaj
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 31, 2010, 12:58:25 pm »
o, dzieki. No chyba kupie cuni pro. Tylko jeszcze to piekielne dawkowanie?:)
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 31, 2010, 14:24:34 pm »
W dużych workach : Cuni Pro
http://sklep-zoomarket.pl/view.php?cid=3&gid=12&lid=30&pid=cddd4ceda1be32fc455c1e4581523253
Cuni Complete
http://zoo-product.etpro.pl/product/Cuni_Complete_8_kg_dla_krolika_miniaturowego_V06
Mam worek 8 kg CC i moje 15 kg królika jeszcze połowy przez pół roku nie zjadły.Dla dużego wystarczy garść granulatu dziennie.

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 31, 2010, 14:41:18 pm »
merci. Ale moze skoro tak wolno schodzi ten granulat, to nie ma sensu kupowac wiecej niz 5 kagie? Zeby nie stal zbyt dlugo?
Mowisz garsc - dla doroslego, si? O jakiej wadze? A jak jeszcze rosnie, czyli do roku, to chyba wtedy mu nie ograniczac, nie?
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 31, 2010, 15:14:36 pm »
Mój Dudek ma ok.6-7 kg,wiek nieznany,ale jeszcze młodziak.Sądzę,że jakieś ograniczenia w ilości granulatu trzeba stosować,gdyż duże rasy mają tendencję do nadmiernego wzrostu sadełka :diabelek,w końcu w tym celu była prowadzona selekcja.Ja mam worek zaszyty nićmi,więc odsypałam 2 kg,a worek spowrotem zaszyłam.Ale sądzę,że kupowanie worka 25 kg to przesada,u mnie 20 kg całkowitych królików "morduje" już 0,5 roku ten granulat,a dna nie widać.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 31, 2010, 19:04:44 pm »
o to u mnie Tymon żre. Dostaje 4 łyżki dziennie w 2 porcjach. A żre wszystko, najmniej chetnie cuni pro, ale też idzie.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: Czy to dobra karma dla 4 miesiecznego kroliczka?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 31, 2010, 21:42:27 pm »
dzieki:) Łyzka to juz dla mnie jakas miarka;) Na razie nieco wiecej bedzie dostawal z racji wieku, ale potem 4 i juz.
Zakupie chyba complete, bo tak sobie czytam, ze pro czesto nie chca jesc, wiec nie bede ryzykowac;)
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)