Autor Wątek: Biegunka  (Przeczytany 35402 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Biegunka
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 17, 2010, 10:52:46 am »
karinaelk,  w takim razie ja sądzę, że wet nie jest na prawdę byle jaki. Oczywiście możesz następnym razem iść do innego,ale króliczego o dobrej opinii , no i musisz mieć historię choroby, podawane leki itp.
SylwiaG

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 17, 2010, 12:26:16 pm »
parafina podziałała :D:D zaczęła robić bobki :D trochę śluzu, i sierść i chyba wszystko co złe co siedziało w jelitkach :) podałam jej narazie 1ml parafiny weterynarz powiedział żebym podała 2ml jak myślicie czy mogę jej podać jeszcze ten 1 m wieczorem?

Bobki są miękkie tzn takie akurat :) i widać że od razu jest jej lżej :) zaczęła biegać tak że ciężko ją złapać ;p Dziękuje dziewczyny za wspieranie mnie i Candy ;* co ja bez was bym zrobiła :D :**

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 17, 2010, 14:24:01 pm »
pilnuj diety...tak jak pisalam Ci gdzies wyzej..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasiagio

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 17, 2010, 14:40:19 pm »
karinaelk,  :jupi  same dobre wiadomości !!! Głaski i miziaski dla malutkiej !!  :przytul  A dla Ciebie  :bukiet  dzielna jesteś !!

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 18, 2010, 14:42:45 pm »
przestała prawie w ogóle robić bobki :(  operacja kosztuje 500 zł ;( i nie stać mnie na nią ;(
Jeżeli nie przejdzie jej do soboty chcemy jej pomóc przejść na TM, już nie mogę patrzec jak cierpi :(

kasiagio

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 18, 2010, 14:51:04 pm »
karinaelk,  :przytul  smutne , masuj walcz o Nią a jak nie da rady to każda decyzja będzie słuszna , jestem z Tobą i tulę mocno  :przytul

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 18, 2010, 15:09:53 pm »
Cytat: "karinaelk"
przestała prawie w ogóle robić bobki :(  operacja kosztuje 500 zł ;( i nie stać mnie na nią ;(
Jeżeli nie przejdzie jej do soboty chcemy jej pomóc przejść na TM, już nie mogę patrzec jak cierpi :(



czegos tu nie rozumiem.... :> przeciez pisalas,ze skacze,biega...bylo naprawde zle,nie chce juz tutaj wklejac Twoich wypowiedzi...ale czytajac teraz to co piszesz jestem w SZOKU!!!
chyba tak zadecydowal ten nowy wet.?!!!
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Biegunka
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 18, 2010, 15:49:27 pm »
karinaelk,  no co Ty  :> .. byłaś u innego weta ??  Jakto przestała, skoro robiłą nie dawno, to może da się coś zrobić ?! :przytul
SylwiaG

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 18, 2010, 15:52:47 pm »
skakała całą noc :) nie dała spać tak rozrabiała.. a ok. 9 znowu się gorzej zrobiło ;( znowu jest osowiała itd... i ma twardy brzuszek, masuje jej jak najczęściej się da... nawet w nocy wstaje aby go masować... dostała dziś lewatywę i nawodnienie... daje jej jak najwięcej picia.. na przymus nawet...  czuje się taka bezsilna :( niby sama je... a z drugiej strony widać jak cierpi :(  nie chce podawać więcej parafiny aby w ogóle jej nie zatkać a wet kazał dawać po  2ml rano i wieczorem...

Uwierzcie, zrobię wszystko aby ją uratować :( tylko czuję się już taka bezsilna :( jak jest poprawa to zaraz znowu jest gorzej :( może jej jelitka są na tyle zniszczone? ;(

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 3:55 pm ]
byłam u "profesora" weterynarza (czy jakoś tak) który uczy i wykłada na weterynarii na UWM że niby dobry że najlepszy...  odchody najlepszy :( nawet dobrze zastrzyku nie potrafił zrobić... to był mój ostatni raz u niego...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Biegunka
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 18, 2010, 16:28:58 pm »
Cytat: "karinaelk"
operacja kosztuje 500 zł

Jaka operacja?
Podawaj leki, dokarmiaj królika, dopajaj. Jak się trochę poprawi, to sie nie ekscytuj za bardzo, tylko lecz dalej. Jak się pogorszy, to nie panikuj, tylko lecz dalej.

Nie jestem wcale przekonana, że to zator. Zanieś bobki do badania, może ma kokcydia. Może mieć też zapalenie jelit, a jego leczenie czasami trwa.
Jak wet nie jest pewien, co dolega królikowi, to zróbcie to prześwietlenie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Biegunka
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 18, 2010, 16:33:19 pm »
Bośniak do kogo chodzi Jadwinia ze swoimi królikami. Może  trzeba pójśc do tego weta co  Jadwinia?

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 4:34 pm ]
To ,ze ktoś jest profesorem , to nie znaczy ,ze   umie leczyć króliki . Najczęciej oni sa teoretykami, a nie praktykami.

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 4:40 pm ]
Jeszcze chcialam dodac,że olej parafinowy  daje poślizg . Daje się dwa razy dziennie tylko male ilości bo to malutki króliczek. Inne oleje są trawione przez żołądek , więc nie dawaj.  Olej parafinowy nie zaszkodzi , tylko przeleci.  Ja sie tez gubię , po co zaraz operacja, co on wymyślił. I to 500 zł?. Za sterylke zapłaciłam 160. Napisz konkretnie co ci powiedzial.
Poza tym zamiast prześwietlenia  można zrobić USG.

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 18, 2010, 16:59:49 pm »
powiedział że to jest silny zator, zalega jej kał ale ledwo ją dotkną ;/ zrobił jej lewatywę i dał dwa zastrzyki nawadniające (nie potrafił nawet się wbić ;/ cała oblał tym płynem Candy... i powiedział że jak nie będzie poprawy to w poniedziałek na operację mam przyjść i wysłał mnie na chirurgię. i jeszcze z tym nawadnianiem to sama mu to zaproponowałam, powiedziałam że może dobrze byłoby ją nawodnić bo wtedy gdy nawodnimy ją to i nawodnimy jelita i kupki zmiękną i łatwiej będzie jej to z siebie wydalić a on wtedy wysłał jakąś studentkę po tą kroplówkę i powiedział że koniecznie trzeba ją nawodnić (do studentek)

poszłam na chirurgię a facet do mnie że jeżeli przyszłam po poradę to muszę najpierw zapłacić 50 zł bo inaczej nic mi nie powie, i zapytałam o koszta to mi łaskawie powiedział i zapytałam co jeszcze mogę zrobić aby ją uratować a on wyskoczył mi "to co mam już naliczać wizytę?" powiedziałam że nie i wyszłam... żałuję teraz że posłuchałam "dobrej rady" i pojechałam do nich ;/   weterynarz który do tej pory leczył Candy był o niebo lepszy... to była najgłupsza decyzja jaką mogłam podjąć... na tej poliklinice potrafią tylko kasę brać ;/ nic więcej...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 18, 2010, 17:36:00 pm »
do jakiego weta teraz w koncu chodzisz??
ten pierwszy leczyl dobrze..
mala miala bodajze zap. jelit..nie wiem czy sie myle?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 18, 2010, 17:39:46 pm »
do tego co chodziłam, do tej poliklinik poszłam raz ale już tam nie wrócę ;/

do tego weta chodziłam od początku: http://www.lecznica.olsztyn.pl/index.html

nuka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 18, 2010, 17:41:09 pm »
karinaelk, Maluch niedawno miał potężne wzdęcie, też się kupsko zaczopowało. Nie jadł, przelewał się przez ręce.
Antybiotyk - zwykły Baytril w zastrzyku przez 5 dni
Esputikon - kropelki do pysia 4 razy dziennie po 4 krople
Lakcid - u nas 1 ampułka dziennie
Masowanie brzuszka.
Już po około godzinie od pierwszej dawki antybiotyku wylazło paskudne kupsko, ze stękiem je zrobił, potem było kilka motyli spod ogonka, kolejne brzydkie kupsko, znowu motyle i w końcu pojawiły sie bobki.
Nadal espitikon i antybiotyk + lakcid (lub lacidofil) zeby dokończyć leczenie.

Twardy brzuszek jest wynikiem nagromadzenia się złych bakterii w jelitach, samym nawadnianiem i masowaniem ich sie nie wytępi.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 18, 2010, 17:42:55 pm »
idz z nia jak najszybciej do poprzedniego weta
jak jest lepiej to i tak lecz. sie nie konczy,nieraz jest tak,ze trzeba z ucholem jezdzic codziennie na zastrzyki p/bolwe,rozurczowe,antybiotyki itd.
wez ksiazeczke z wpisem co daostala od tego dupka
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Biegunka
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 18, 2010, 18:25:14 pm »
I nigdy przenigdy dziewczyno nie chodź do takich co uczą  tylko do takich co praktykują. Oni mają wiedze praktyczną , a nie teoretyczną. A swoja droga to jak oni ucza tych studentów . Dupki produkuja lekarzy  wiadomo jakich.  :(  :(
Jesteśmy z toba  pisz , zawsze ktoś doświadczony ci odpowie,. Na mnie tez pozytywne wrażenie wywarł pierwszy wet.walczył o małą.
Jejciu  gotuję sie w środku , jak maja czelność   naciągac dziewczyne na taką kasę i nic ale to nic nie zdzialac.Takich trzeba  :bejzbol

Nuka ( to tak przy okazji) co to sa  motylki?

nuka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 18, 2010, 18:32:30 pm »
dori, motylki to bąki, pierdzioszki, prykanie -  tylko takie bardzo wyczekane stąd cukrowe określenie  :P

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Biegunka
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 18, 2010, 18:38:03 pm »
Trochę OT królik "mojej" dentystki też był leczony przez "sławę" z uczelni wet. z Olsztyna (prawd.zator)i niestety pokicał za TM
PS.Chodziło mi o to,że profesorska sława z tej uczelni nieskutecznie leczyła jej królika,a nie jest to żaden przytyk do olsztyńskich wetów,tylko do tego konkretnego.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Biegunka
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 18, 2010, 18:39:42 pm »
Kurcze taka stara jestem ,  a nie wiedzialam.

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 6:42 pm ]
MAS powiedziala
Cytuj
rochę OT królik "mojej" dentystki też był leczony przez "sławę" z uczelni wet. z Olsztyna (prawd.zator)i niestety pokicał za TM

 Co nie oznacza wcale ,że w przypadku Candy tak będzie.