Autor Wątek: Biegunka  (Przeczytany 35360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 14, 2010, 09:52:17 am »
karinaelk, a maleńka jeszcze nie je sama? Smakołyki jej podtykaj pod nosek może się skusi. Zawsze to lepsze dla uszaka niż siemię

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 14, 2010, 09:59:48 am »
je juz sama :) ale jest na diecie, nie chce sama jeść gotowanego siemia ale surowe chętnie wcina tylko nie jestem pewna czy może :)

niepokoi mnie też to że robi b. malutkie kupki teraz.... może to być następstwem jeszcze nie do końca wyleczonych jelit?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 14, 2010, 10:01:12 am »
mozna ale po szczypcie  podawac siemie(surowe)w okresie linienia
gotowane tez moze tylko ten kleik,troche rozrzedzony(ciagnie sie mocno),niektore uchole same go zlizuja z spodeczka
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 14, 2010, 10:05:44 am »
niepokoi mnie też to że robi b. malutkie kupki teraz.... może to być następstwem jeszcze nie do końca wyleczonych jelit?

nuka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 14, 2010, 10:08:31 am »
tak, wszystko wróci do normy ale potrzeba troszke czasu. Jelita były przecież bardzo podrażnione

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 15, 2010, 10:32:44 am »
skończył się jeden problem zaczął drugi... prawie w ogóle się nie załatwia a jak już jakimś cudem się załatwi to kupki nie mają wielkości nawet ziarenka siemia.. nie ma niby twardego brzuszka... ciągle jej masuję... ale nie wiem czy znowu zawieść ją do weterynarza czy nie :(

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Biegunka
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 15, 2010, 10:42:28 am »
Jak najszybciej do weterynarza , chyba początek zatoru. Możesz dać  od zaraz paste Bezo-Pet okolo 1 cm w strzykawce  2x dziennie. Jest to pasta na odklaczanie.  Normalnie można dac kiwi plasterek , ale po ostatnich kłopotach   z jelitkami nie ryzykuj. Odstaw warzywka jak dajesz , tylko sianko + woda i + WETERYNARZ. Musi dac   środek pobudzający perystaltyke jelit  i antybiotyk prawdopodobnie. Niestety takie sytuacje sie zdarzają , króliczki teraz linieja  , zlizują i połykają sierść. A Twoja mala chyba jeszcze nie  doszla do siebie  na dobre po ostatniej chorobie. Możesz ją troszkę poganiać, lakcid caly czas  nadal.
Wyglaskaj malą

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 15, 2010, 10:49:32 am »
masowałam ją dość długo, chyba jej się spodobało :) bo się rozłożyła nogi wyciągnęła do tyłu i tylko mnie masuj ;p poganiałam ją trochę i jelita się trochę pobudziły kupki większe i sporo zrobiła ;) myślę że jeszcze poczekam z weterynarzem ;)

antybiotyk jeszcze ma, to raczej następnego wprowadzać nie będę... jeszcze jej zaszkodzi...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Biegunka
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 15, 2010, 10:54:15 am »
W takim razie  poczekaj , dawaj pić dużo . Możesz dać soczek Kubuś -marchew+banan+jabłko , rozcieńczony pół wody +pół soku. I sianko ciągle , zieleninki na razie nie.I ganiajcie sie dziewczyny ile wlezie. :lol

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 15, 2010, 11:16:11 am »
dostaje bobo frut jabłuszko razem z siemiem lnianym :) posmakowało jej :) zjada całą strzykawkę (5ml) i domaga się o więcej :)

a tu Cadny która pokazuje wma swoje kupki ;p : malutkie z nocy a te większe to efekt ganiania i masażu :)

a tu sama candy sprzed wrednego choróbska:

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Biegunka
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 15, 2010, 12:00:38 pm »
Cudne bobki . Są  prawidłowej wielkości, a ich widok cieszy bardzo każdego królikomaniaka.Wyglaskaj ode mnie malutką nie tylko po brzuszku. :jupi

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Biegunka
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 15, 2010, 16:15:11 pm »
Myślę,że jeśli je, to sianko i suszki jej wystarczą. Np wprowadz ostrożnie koperek. I tyle , ja bym bobofruta kubusia itp nie podawała.
SylwiaG

nuka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 15, 2010, 17:10:07 pm »
Ma się dziewczynka czym pochwalić, stosik spod ogonka - to jest to  :jupi Jeszcze troszkę im brakuje do ideału ale najważniejsze, że boby sie pojawiły.

Candy przepiękna, smyraj maleńką  :przytul

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 15, 2010, 22:46:17 pm »
nie jest tak dobrze przed chwilą wróciłam od weterynarza, ma sporo zalegającego kału w jelitach,  dostała zastrzyki na pobudzenie jelit i powinno się jej poprawić do jutra jeżeli nie to musimy jechać pojutrze do lekarza...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Biegunka
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 15, 2010, 23:22:40 pm »
Nie martw sie , już sam fakt ,że zrobiła  bobki  to jest dużo. Sianko,  suszków troszkę , sianko  i ganianko zrobi swoje. Zobaczysz , rano będzie lepiej. Oprócz ganianka , masuj brzusio. Przytul chorowitka.

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 16, 2010, 12:20:17 pm »
czy te zmiany które zaszły w jej układzie pokarmowym mogą być nieodwracalne??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 16, 2010, 12:23:51 pm »
teraz musisz dbac aby jej dieta byla odpowiedznia,bogato wloknista,dieta,ruch i leczenie i bedzie dobrze
nie wiem bydz moze bedzie bardziej wrazliwym kroliczkiem
z zatoru wychodzi sie czesto bardzo dlugo,nawet z dwa tyg. mimo ze pojawily sie bobki
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 16, 2010, 19:08:55 pm »
jutro znowu jadę do lekarza, rozmawiałam z współlokatorem który studiuje weterynarię i polecił mi inną klinikę, zadzwoniłam i powiedziałam o problemie Candy powiedzieli że trzeba ją prześwietlić i zobaczyć jak duży jest zator aby rozpocząć odpowiednie leczenie..

Co o tym myślicie?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 17, 2010, 10:29:06 am »
moze i trzeba by przeswietlic ale nie jest to chyba konieczne,wielu wetow leczy zator bez tego
mysle,ze leczenie krolinka miala dobre...byla naprawde  zlym stanie,a wet.ja wyprowadzil
wiesz jakie teraz ma leki?jest osowiala,bobki sa nadal?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 17, 2010, 10:48:27 am »
obyło się bez prześwietlenia dostała parafinę, nie jest osowiała, kica je i pije :)