Autor Wątek: Biegunka  (Przeczytany 35359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« dnia: Luty 11, 2010, 09:48:14 am »
Wiem że jest mnóstwo tematów na ten temat na forum ale nie znalazłam odpowiednika biegunki Candy, przedwczoraj w nocy ok. czwartej dostała ostrej biegunki (załatwiała się wodnisto i dużo) myślałam że to po prostu zatrucie i postanowiłam poczekać z nadzieją że jej przejdzie. dostała sianko i słabą herbatkę z rumianku. Gdy jej biegunka nie przeszła (niby miała bardziej zwarte kupki ale nadal miękkie i "rozlazłe") Wczoraj rano pojechałam do weterynarza, dał jej: Sul-tridin 0,2 ml; Depedin 0,2 ml oraz No-spa 0,2 ml. Kazał jeszcze podawać gotowaną marchewkę. Wróciłyśmy do domu i do wieczora wszystko było ok, kupi normalne itd. ale w nocy znowu się coś stało... ok. pierwszej w nocy zauważyłam że Candy znowu ma biegunkę, znowu mocno wodniste. Poza tym jest wszystko ok. Dużo się rusza bawi się, je (ale tylko to co jej podaje) pije, wszystko jak codziennie. Brzuszka wzdętego też nie ma. I chyba powinnam dodać jeszcze że jest młodziutka (mam ją od miesiąca) w sklepie pani powiedziała że ma trzy miesiące ale ona wyglądała raczej na dwa...

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Biegunka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2010, 09:56:08 am »
jeśli zdjęcie w galerii jest aktualne to według mnie na chwilę obecną Candy ma może dwa-dwa i pół miesiąca.

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/rozwolnienie.html poczytaj.

kup w aptece Lakcid i podawaj króliczkowi strzykawką do pyszczka (bez igły oczywiście).
poczekaj, aż się inne dziewczyny wypowiedzą.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2010, 10:02:43 am »
http://www.digart.pl/zoom/4952561/Candy.html To jest bardziej aktualne zdjęcie Candy, tamto jest sprzed miesiąca

Tolinka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2010, 10:56:57 am »
Truffle, ma racje,podaj jej Lakcid,ja bym proponowala wizyte u weta jezeli nie pomoglo

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2010, 11:26:48 am »
Wolę jednak nie leczyć jej na własną rękę. Jestem umówiona na 15 do weterynarza.  Zauważyłam śluz jeszcze w jej kupkach :(

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Biegunka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2010, 11:31:17 am »
odstawić warzywa i owoce , podawać siano, wodę i dobrej jakości granulat. Lakcid podawać 1/2 ampułki na dzień. Jak biegunka nie ustąpi , konieczne badanie kału pod kątem grzybów, bakterii i pasożytów.  


Lakcid jest bezpiecznym lekiem, można podawać bez konsultacji z wetem . Zawiera kultury dobrych bakterii i podawany jest niemowlakom.

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2010, 11:40:16 am »
odstawiłam warzywa i owoce od wtorku je tylko sianko, pije wodę z rumiankiem i swój pokarm (beaphar XtraVital królik Junior)  już wzięłam próbkę kału i zobaczymy co powie na to weterynarz.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Biegunka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 12:14:20 pm »
ale ona malenstwo....jak tak wyglada aktualenie to miesiac temu miala chyba z 5-6 tyg.
masakra...takie malce sprzedaja
posluchaj co pisza dziewczyny i idz do weta i to najlepiej kroliczego,spr w polecanych wetach w Twojej oklicy
dla takiego malca biegunka moze bardzo grozna
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

nuka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2010, 19:09:35 pm »
karinaelk, i co z maleństwem? Jest poprawa?

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2010, 19:47:51 pm »
Poprawy nie ma :( teraz robi kupki z samego śluzu, martwię się o nią... weterynarz stwierdził że to jest zapalenie jelita, dostała antybiotyk na 5 dni, jakieś granulki od biegunki i Fatrogermina P (dla odnowienia flory bakteryjnej) i trzy zastrzyki... wykluczył też pasożyty i choroby wirusowe. kazał podawać dalej herbatkę z rumiankiem, gotowaną marchewkę i sianko, karmę mogę zacząć dawać za dwa dni ale stopniowo i zero warzyw i owoców przez jakieś dwa tyg. później stopniowo wprowadzać tak jak karmę. i powiedział też że ma gazy w jelitach. Teraz Candy leży i nie chce się ruszać :( ani jeść... trochę pije... mam nadzieję że będzie dobrze:(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Biegunka
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2010, 20:17:30 pm »
karinaelk, mam nadzieje, ze krolik wytrzyma. Ewidetnie ktos sprzedal Ci za mlodego osobnika, ktory zostal oddzielony od matki przez co wlasnie teraz choruje...

3maj sie i pisz na biezaco co z Candy  :przytul

Tolinka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2010, 20:38:47 pm »
Jak ma gazy w jelitach to moze masuj jej brzuszek,na gazy dobry byl Espumisan on rozkurcza.Jeny bidulek plakac mi sie chce ze to malenstwo tak sie meczy

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2010, 21:39:23 pm »
zrobiłam jej cieplutką butelkę, Candy rozłożyła się na niej :) i śpi, juro napisze jak maleństwo się czuje po nocy.

kasiagio

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2010, 21:50:02 pm »
karinaelk, trzymamy kciuki za malutką oby szybko wyzdrowiała i wróciła do brykania  :przytul

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Biegunka
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2010, 22:05:50 pm »
Gotowanej marchewki nie dawaj lepiej. Sa kroliki, ktore wlasnie po marchewce maja luzniejsza kupe. Gerberki tez juz powodowaly biegunki u niektorych. Rozmocz granulat. Tak chyba bedzie lepiej i bezpieczniej.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Biegunka
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2010, 22:33:25 pm »
Tez tak myślę, marchewki nie podawaj, raczej jak napisała Tocha, lub normalnie parę granulkow granulatu .. Tzn ja bym do jutra ją zostawiła na samym sianku jutro parę granulek rozmoczonych lub nie. A Lakcid kazał Ci podać ??
SylwiaG

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2010, 22:50:52 pm »
marchewkę podałam ale i tak nie chciała jej jeść więc zabrałam tak jak mówiłyście :) lakcidu nie podaję bo zamiast tego dostała od weterynarza FATROGERMINA P stwierdził że jest lepszy :) mam podawać to raz dziennie razem z wodą, już dziś podałam... mam dawkę na tydzień :)

nuka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2010, 03:19:47 am »
Maluch wychodzi właśnie z potężnego wzdęcia. Też antybiotyk przez 5 dni, też sucha dieta, esputikon lub espumisan no i lakcid. Nie znam leku fartpogermina, na pewno jest psiokoci, nie wiem czy jest bezpieczny dla uszaków, ale to nie ja jestem wetem.
Brzuszek możesz masować, koliste ruchy w kierunku ogonka, najlepiej trzymać królewnę tak, żeby tylne łapki miała wyżej niż główkę (gazy ulatują do góry)

Trzymam kciuki  :przytul

karinaelk

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2010, 09:45:12 am »
dziś rano zauważyłam że śluz zrobił się czerwony :( podałam antybiotyk i trochę rozpuszczonego granulatu tzn na jedną strzykawkę dwa malutkie granulaty i podałam jej to bo w ogóle nie chce jeść...

Nuna

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2010, 10:06:18 am »
Niedobrze, jelita sa mocno podraznione. Trzymam kciuki za maluszka, musi sie zebrac w sobie i pokonac chorobsko.