Autor Wątek: Witam i proszę o pomoc!  (Przeczytany 3542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

djaworska11

  • Gość
Witam i proszę o pomoc!
« dnia: Styczeń 29, 2011, 17:56:34 pm »
Witam! Jestem Dominika i piszę po raz pierwszy na tym forum ;) Mam 5 królików: Ich imona to: Bartek, Kicuś, Kulka, Tuptuś i Daisy :icon_biggrin Niestety parę dni temu umarła moja króliczka Perełka :zab:  :placze i dlatego zwracam się do wAS O POMOC: chociaż Perełka już nie żyje, to chciałabym się dowiedzieć, co jej było ; dopiero dzień przed śmircią pojawiły się następujące objawy: była apatyczna, nie chciała nic jeść , siedziała w kącie; wcześniej miała też katar; niepokojące może być również to, ż ePerełka bardzo schudła; podejrzewam, że mógł to być NIEŻYT ŻOŁĄDKA I JELIT, ale pewności nie mam  ; proszę napiszcie, co Wy o tym sądzicie; Bardzo dziękuję za wszelką pomoc;:)

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:08:27 pm »
to jak królinka bardzo schudła i do tego miała katar to dlaczego jej nie zabrałaś do lekarza????

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:14:18 pm »
Przyczyny śmierci może nam wskazać sekcja zwłok. Forumowicze mogą tylko snuć domysły.

Jak miała katar i chudła, to możliwe, że przerastały jej zęby i umarła z głodu.
Przy pozostałych królikach radziłabym wcześniej udawać się do lekarza, jeśli pojawiają się niecodzienne objawy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

djaworska11

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2011, 14:55:04 pm »
pb, nie zdążyłam ją nawet zawieżć... objawy pojawily  się parę godzin przed śmiercią; planowałam ją zabrać od razu , jednakże pewne przyczyny nie pozwoliły mi na to... bosniak, co do przerastania zębów, to na pewno nie, bo jeszcze dzień przed śmiercią wszystko normalnie jadła; to wszystko , to były godziny, i zmarła tak nagkle... ale dziękuję Wam za rady;)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2011, 17:32:03 pm »
dopiero dzień przed śmircią pojawiły się następujące objawy: była apatyczna, nie chciała nic jeść , siedziała w kącie; wcześniej miała też katar; niepokojące może być również to, ż ePerełka bardzo schudła;
Na pewno nie schudła dzień przed śmiercią. Katar wskazuje na chore drogi oddechowe. Jeśli miała gorączkę, to nie chciało się jej jeść i w wyniku braku pożywienia w żołądku i jelitach - zmarła. Ale mogła też chudnąć z powodu innej dolegliwości, nie jeść, tracić na wadze (choćby mieć przerośnięte zęby z którymi królik może z poczatku coś jeść, ale nie wszystko i nie w ilosci jakiej potrzebuje) i infekcja dróg oddechowych (katar) ją po prostu wykończyła.

W każdym razie przy jakimkolwiek z powyższych objawów należało się wybrać do weterynarza - najwyżej by stwierdził, ze nic jej nie jest, ale osłuchał i zbadał brzuszek, a tak, to możesz sobie dywagować, a jej życia nie zwrócisz.
Po to sa ludzie, co się latami uczą i mają kwalifikacje, żeby samemu nie bawić się w doktora i leczyć albo co gorsza nie leczyć na własne oko :(
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2011, 17:33:36 pm »
W jakim wieku była perełka?Czy robiła bobki zanim umarła :hmmm czy była z tej samej rodziny co inne króliki?

djaworska11

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2011, 16:50:17 pm »
Perełka miała ok. roku, dokładnie nie wiem, bo dostałam ją w prezencie od wujka razem z Daisy; przed śmiercią normalnie się załatwiała;) wiem, że macie rację, że powinnam od razu z nią jechać do weta, taki też miałam zamiar, ale, niestety, nie mogłam tego zrobić... , nie osądzajcie mnie o to, że z nią nie pojechałam.. chciałam, ale po prostu  w ten dzień nie mogłam...  ale i tak wiem, żę macie rację i dziękuję za wpisy;)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2011, 20:08:56 pm »
Tak jak napisała Eni prawdopodobnie Perełka nic nie jadła z powodu kataru,który utrudniał jej pobieranie pożywienia  :(
żołądek perełki nic nie dostawał a jak królik nie je to dla niego bardzo źle :(

djaworska11

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2011, 18:00:57 pm »
Perełka normalnie jadła; na śniadanie dostała siano i normalnie zjadła