Autor Wątek: wykastrowany samiec i samica - dziwne zachowanie  (Przeczytany 3661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

domka

  • Gość
wykastrowany samiec i samica - dziwne zachowanie
« dnia: Listopad 07, 2005, 20:59:34 pm »
Szanowna Pani,

 

Być może Pani będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Posiadam dwa króliki. Jeden z nich jest wykastrowanym, oswojonym samcem. Drugi, to młodsza o kilka miesięcy najprawdopodobniej samiczka. Przez prawie rok, oba króliki żyły w całkowicie zgodzie. Ponieważ kuweta jest bez klatki tylko z jedzeniem mają do dyspozycji całe mieszkanie i ciągłą swobodę. Do tej pory razem przychodziły jeść, razem leżały koło siebie na dywanie i razem przebiegały do pokoi. Od kilku dni toczą ze sobą walkę. Stają naprzeciwko siebie, ogony mają podniesione do góry i wzajemnie na siebie „fukają”. Przeskakują przez siebie. Dla mnie absolutnie nie wygląda to na zabawę, ale walkę. Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji co mam dalej robić.

 

Pozdrawiam,

Katarzyna

domka

  • Gość
wykastrowany samiec i samica - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2005, 21:01:26 pm »
Wkleiłam treść maila, który otrzymałam. Nietsty sama nie potrafię pomóc. Proszę o odpowiedz.

anUSZka

  • Gość
wykastrowany samiec i samica - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2005, 21:13:49 pm »
Odpisalam prywatnie, bo do mnie tez przyszlo to pytanie, ale jeszcze raz wkleje tu odpowiedz:

Mysle, ze bardzo dobrze to interpretujesz.
Jesli drugi krolik jest mlodszy i niewysterylizowany, to prawdopodobnie dojrzal i stad te klopoty. Nastapilo zachwianie rownowagi i teraz , gdy mlodszy krolik ma "przewage hormonalna" (nie jest to scisle okreslenie, ale wlasnie o to chodzi, wczesniej, zanim
dojrzal, byla miedzy nimi rownowaga). Jesli kroliki lubily sie bardzo przedtem, to kastracja/sterylizacja powinna pomoc. Radzilabym jedanak oddac kroliczka na zabieg w miare szybko, zanim zle nawyki (walki) przejda im w nawyk.
Pamietaj, zeby po zabiegu kroliki byly odseparowane przez kilka tydodni (1-2 tygodnie jesli to samiec, 2-4 tygodnie jesli to samica - zaleznie od tego, jak szybko nastapia zmiany i powrot do zdrowia).