Autor Wątek: Pierwszy królik a 2letnie dziecko  (Przeczytany 10277 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

asia*

  • Gość
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« dnia: Luty 01, 2010, 23:01:28 pm »
Jescze nie zakupiłam królika...proszę was o rade. Czy zakup krolika i dwuletnie dziecko sie nie wykluczaja? Moze lepiej poczekac az dziecko bedzie starsze ? Z gory zaznaczam ze to nie ma byc prezent sla sziecka...ja bede włascicielka i opiekunka nie corcia

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2010, 23:09:04 pm »
Nie powinno wykluczać pod warunkiem, że to ty będziesz głównie opiekunką króliczka i to ty będziesz się nim zajmowała.

Musisz brać pod uwagę, że nie wszystkie króliczki są takie milusińskie na jakie wyglądają. Ja pierwszego króliczka kupiłam jak miał ok.4-5 tygodni (wiem, za młody był, ale to było 7 lat temu, więc nie miałam odpowiedniej wiedzy), z słodkiego cukierka zamienił się w agresora, co na widok rak potrafił ugryźć aż do krwi.

A ty masz małe dziecko, więc żeby nie było takiej sytuacji, że króliczek wyrosnie na agresora i nie będziesz wiedziała, co z nim zrobić. Oczywiście, życzę ci, żeby trafił ci się milusiński, ale pisze, żebyś po prostu nie była potem zaskoczona.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2010, 23:29:18 pm »
asia*, jeśli zdecydujesz się brać króliczka to zrób córeczce test czy nie ma alergii na jego futro. Moje wujostwo ma 2 letniego synka i mieli króliczka. Uszaty nie przebywał w tym samym pomieszczeniu co chłopiec, a rodzice uczyli go, że króliczek to nie maskotka i można pogłaskać, rzucić kule wiklinową, ale nic więcej.

Uważaj też na królicze odchody bo z mojego doświadczenia wiem, że niektóre małe dzieci mają tendencję do kosztowania ich  :oh:

asia*

  • Gość
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 00:01:58 am »
test juz miala:) wiec alergi nie ma...co do bobkow no tak trzeba bedzie byc czujnym. a jezeli ospukac tradi mi sie taki agresor czy mozna baszie go jakos utemperowac? czy poprostu zaakceptowac i go nie ruszac tylko zapewnic jak najlepsze warunki do zycia:)

efyra

  • Gość
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2010, 00:06:03 am »
będzie można spróbować sterylizacji/kastracji, ale to nie pomoże jesli zwierzątko trafi się z natury charakterne:)
Trzeba bronić królika przed małym dzieckiem, oraz małe dziecko przed królikiem, tak to niestety jest w przypadku tych zwierząt.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2010, 00:30:04 am »
asia a czy córka miała kiedyś kontakt z królikiem? Bo jeśli nie, to w testach alergia może ponoć nie wyjść...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2010, 00:36:10 am »
asia*, i tu jest problem jeśli chodzi o kupowanie w zoologu, bo nie wiesz co z tego słodkiego puchacza wyjdzie. Czy aniołek czy charakterny diaboł  :diabelek
Najlepszym wyjściem w twojej sytuacji byłoby wziąć króla, którego charakter znasz, ale jak już sama powiedziałaś - jesteś przeciwna królom z odzysku ;)
Właściwie, albo bierzesz kota w worku, albo nie bierzesz nic.

asia*

  • Gość
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2010, 13:15:30 pm »
sla sobra sziecka bese myslec nad adopcja jesnak...corka nie miala kontaktu z krolikiem ale ma stały kontakt z psem i kotami

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 1:18 pm ]
dla dobra dziecka i krolika bede jednak myslec nad adopcja

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2010, 13:35:53 pm »
A sprawdzałaś, czy córka nie ejst uczulona np. na sianko? Bo przecież królik + sianko = nieodłączny duet.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2010, 13:37:29 pm »
Oprócz alergii na sierść (której Twoja córeczka na szczęście nie ma :) ), sprawdź, czy nie ma uczulenia na sianko - o tym się często zapomina, tymczasem można nie mieć alergii na sierść, a być mocno uczulonym na pyłki z siana. Wiadomo, że królik = kontakt z sianem. No i tego siana go nie możemy pozbawić, bo to jego główne pożywienie.

Ale reakcję na siano łatwo sprawdzić :)

Jak wspomniała efyra: przy małym dziecku na pewno trzeba bardzo uważać na jego kontakty z króliczkiem - króliki są kruchutkie, można im łatwo zrobić krzywdę, są strachliwe, więc wiecznie męczące je dzieci po prostu znienawidzą - będą się bały, mogą się też bronić.

Bardzo agresywne króliki nie zdarzają się na szczęście często (w okresie dojrzewania różne rzeczy się mogą dziać i się dzieją, ale to można traktować przejściowo), jeśli się nam jednak zdarzy wyjątkowy agresor, to bezwzględnie należy chronić dziecko (królik może dziecko poważnie uszkodzić).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2010, 13:38:44 pm »
To mnie ubiegłaś, Kitty, z tym sianem  :lol
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2010, 16:34:47 pm »
Owszem, króliki jeśli chcą, to mogą naprawdę mocno zacisnąć swoje szczęki. Moja Ciapula nie raz powiesila mi się na ręce... zębami. Blizny mam do teraz, jedna rana była tak głeboka, że gromadzila się tam ropa.

Druga sprawa to dojrzewanie. Mogą wystąpić gwałty, sikanie na właściciela, królik może stać się naprawdę męczący, można się do niego zrazić, szczególnie takiemu dziecku na pewno nie sprawi przyjemności, jak królik zacznie natarczywie napastować jego nogę czy rękę.

Dlatego radzę uważać, żeby tylko się nie rozczarować.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

asia*

  • Gość
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2010, 16:49:37 pm »
z tym uczuleniem na sianko...to myslicie ze jak rozpakuje i dam jej do reki i nie bedzie zadnej reakcji to znaczy ze nie jest uczulona?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2010, 16:56:42 pm »
asia*, właściwie to chyba tak, chociaż ja dostałam uczulenia na siano, kiedy w wieku 5 lat pojechaliśmy na wieś i bawiliśmy się w kopach siana, więc nigdy nic nie wiadomo.

drops

  • Gość
trzylatek vs krolik
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2010, 20:14:42 pm »
Powiem jak to u nas wygląda...
Mała jest o królika zazdrosna. Obecnie ćwiczymy przykazania...
1. Nie kładziemy miski do kuwety...
2. Nie karmimy królika trocinami (nie trociny tylko takie te granulki z drewna ;)
3. Nie wjeżdżamy w klatkę rowerkiem.  :oh:
4. Nie skaczemy pod klatkę.
5. Nie czeszemy królika łopatką do odchodów  :bejzbol
6. Nie rozrzucamy siana po całym mieszkaniu.
7. Nie wkładamy na raz całego siana  :glupek:
8. Nie zostawiamy cały czas otwartej klatki...
9. ...ale też nie zatrzaskujemy jak wystawia głowę :>
10. Nie krzyczymy na królika
11. Nie zabieramy mu jego zabawek...
Grrrr.... NIc dziwnego, że jej tak głowę wącha. Czuje siano  :rotfl2

Griffe

  • Gość
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2010, 23:31:18 pm »
drops - piękne, popłakałam się ze śmiechu :) dziecko to jednak szkoła przetrwania... pozdrawiam

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2010, 00:41:57 am »
Wg mnie dziecko i królik się nie wyklucza, aczkolwiek jest to trudne. Królik to nie pies, który jak się zdenerwuje to sobie pójdzie obrażony (tak to wyglądało kiedy u mojej siostry przy pięcioletnim psie pojawił się noworodek). Królik prędzej tupnie nogą i zrobi z dzieckiem porządek, przynajmniej mój by tak zrobił  :oh:  i nie wytłumaczysz mu, że to dziecko i że nie wolno. Trafienie na terytorialnego królika to już w ogóle przejście. Zastanowiłabym się dobrze co zrobić w takim przypadku - czy masz możliwość w razie co odseparowania królika od dziecka itd.

drops

  • Gość
cd
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2010, 14:28:38 pm »
Na szczęście straszny mądralek z tego naszego ucholka kochanego :DD Wszyscy go kochamy, ale miłość można okazywać w różny sposób  :oh:

[ Dodano: Sro Lut 17, 2010 1:03 am ]
Cytat: "drops"
Na szczęście straszny mądralek z tego naszego ucholka kochanego :DD Wszyscy go kochamy, ale miłość można okazywać w różny sposób  :oh:


Dzisiaj patrzę, a ona zjada mu jabłko... "króliczek nie lubi jabłuszka" Chciała się też dzielić żółtym serem, bo myszki jedzą ser... "ja chcę dać króliczkowi dosika" "muszę mu  dać" i histeria :oh:

panimama

  • Gość
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2010, 16:16:21 pm »
Moim zdaniem dziecko przy zwierzątku uczy się odpowiedzialności .Moja córcia ma 2,5 roku i umie opiekowac się króliczkiem .Da mu jeśc ,wypuści go z klatki nawet chce sprzątac po nim .Oczywiście ja stoję koło niej i pomagam .Cały czas jej tłumaczę że tego nie wolno a tak można i dla nij jest wielką frajdą opiekowac się króliczkiem.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik a 2letnie dziecko
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2010, 16:31:47 pm »
Cytat: "panimama"
Moim zdaniem dziecko przy zwierzątku uczy się odpowiedzialności

A moim przy rodzicach :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan