Autor Wątek: dziwne slady na skorze  (Przeczytany 4337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmb69

  • Gość
dziwne slady na skorze
« dnia: Styczeń 29, 2010, 17:27:04 pm »
Dzisiaj znalazlem na boku swojego krolika w okolicach brzuszka dziwne slady. w poniedzialek pojde z nim do weta a tymczasem chcialem sie spytac czy ktos ma moze pojecie co to moze byc?





tak przy okazji stanie sie cos zlego jak posmaruje to sudokremem? Bo mi to wyglada na jakies podrapanie (mamy kroliczyce tez w mieszkaniu wiec ona moze byc sprawczynia) albo nie wiem...

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
dziwne slady na skorze
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2010, 17:54:32 pm »
Wygląda to troszkę jak grzybica, ale może też być zwykłe zadrapanie. Byłoby dobrze pokazać króliczka weterynarzowi. Możesz na forum OAZY wysłać prywatną wiadomość ze zdjęciem dr Lewandowskiej - ona okiem fachowca obejrzy i na pewno coś poradzi tak profilaktycznie

zmb69

  • Gość
dziwne slady na skorze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2010, 17:56:28 pm »
moge prosic jakis link albo cos?

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
dziwne slady na skorze
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2010, 18:00:33 pm »
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/forum/ Możesz też zadzwonić do Lewandowskiej, to jeszcze szybciej otrzymasz odpowiedź. Pozdrawiam

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
dziwne slady na skorze
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2010, 18:37:31 pm »
zmb69, to mi wyglada w 99% na grzybice. Najczesciej pojawia sie w miejscach gdzie krolik ma ciemniejsze futerko, ale to nie wyjatek. Tez to przechodzilam. Wet przepisze ci antybiotyki na skore, ewentualnie masc przeciwgrzybiczna, w najgorszym razie zaleci kampiel w szmponie przeciwgrzybicznym. Uwazaj na swoja skore dloni- grzybica lubi sie rozprzestrzeniac. Mam nadzieje, ze poradzicie sobie :)  :bukiet

zmb69

  • Gość
dziwne slady na skorze
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2010, 22:14:09 pm »
ok dzieki. posmarowalem fioletem, b o pani doktos nie odpisala jeszcze nic. moze cos pomoze ale do weta i tak pojde po weekendzie.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
dziwne slady na skorze
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2010, 22:20:20 pm »
Spróbuj do niej zadzwonić 507 791 189

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
dziwne slady na skorze
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2010, 22:41:55 pm »
moje mialy takie ślady od ugryzień  - tzn. podczas zaprzyjaźniania robiły sobie nawzajem takie nacięcia na skórze. jeżeli podejrzewasz, że to ugryzienie, to możesz przemyć wodą utlenioną albo spirytusem i samo się zagoi.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey