Autor Wątek: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy  (Przeczytany 128294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anuszko1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 203
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:32:59 pm »
MAS piękności a skoki mają pewnie jak mały lew :D Mój miniaturowy baran turyński ma skoki jak owczarek niemiecki łapy, a jest nieduży :) To takie "miniaturki" muszą mieć gigantyczne te swoje stopiska :D takie urocze są te szkraby :D
Moje małe zoo :)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:48:08 pm »
MAS piękności a skoki mają pewnie jak mały lew :D Mój miniaturowy baran turyński ma skoki jak owczarek niemiecki łapy, a jest nieduży :) To takie "miniaturki" muszą mieć gigantyczne te swoje stopiska :D takie urocze są te szkraby :D
W każdym razie jak kupowałam dla barana francuskiego Barusia psie buty na chore skoki musiałam mu założyć rozmiar L.Skarpetki niemowlęce były za małe.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:05:50 am »
Obydwa uszy  to wielkie ciacha . Zjadlo by sie je natychmiast. A który z nich ma dłuższe uszy ?Tymonek czy Dudek.
Wczoraj chyba ze 100 razy oglądalam  zdjęcia przystojniaków. A dzisiaj już 6 razy od rana . Są cudniaste.Ale bym miala dużo głaskania , moja Kicusia jest taka drobniutka. Dla olbrzymów :przytul

Offline Magia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:42:14 pm »
Dopiero zauważyłam ten wątek, ale chyba jest bardzo odpowiedni dla nas.
Mochito ma około 1,5 roku, wazy 5,2 i jest krolem hodowlanym :) :) :) . Jest wspanialym codziennym towarzyszem. Jak przechodzilam proces adopcji, usłyszalam, ze on będzie jak pies, dzis doskonale wiem o czym mowila Goga :) Mochito jest wielki( w porownaniu z moimi dotychczasowymi miniaturkami baranka) ale jest to wielkość milosci jakiej potrzebuje i jaka mnie(w moim mniemaniu) obdarowuje.. Jest spokojniutkim, przyjacielskim miziakiem. Uwielbia glaski pod kazda postacia, uwielbia przytualski i przebywanie tam gdzie ja. Puki glaskam, wrecz odplywa we snie, jest tak odprezony, ze odnosze wrazenie, ze sni, jak biega, jak je :)  Nie mialam najmniejszego problemu z nauczeniem go robienia bobkow i siku do kuwety, jest WIELKIM inteligentem i czysciochem, nie zdzarza mu sie zgubic bobka poza kuweta, nie niszczy, kable wogole go nie interesuja. Zyje sobie bezklatkowo, spi gdzie popadnie, nie obce mu łóżko, ława, szafa, szuflady, tylko z ta wielkościa wcale nie jest tak łatwo :)  Dostaje, granulat CN, troszke w wiekszych proporcajch, jak piszecie, ale to jest zrozumiale :) no i oczywiscie, zielenina. Ciesze sie, ze znalazłam ten wątek, bo jednak MOCHITO to nie miniaturka i troszke inaczej (odnosze wrazenie, ze mniej problemowo) sie z nim współzyje :D
Adoptujac go, nie marzylam nawet o takim wspanialym towarzyszu jakim sie okazuje dzien w dzien moj MOCHITO. Jestem zakochana po USZY  :zakochany:



Zapraszamy do naszej galerii http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9209.0


http://www.dlapupila.com.pl/ Serdecznie zapraszam!

ErnestoMendoza

  • Gość
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 09, 2010, 22:42:52 pm »
Jaki słodki. I do tego grzeczny. Myślałem, że Ernest jest najsłodszym królikiem świata, ale ma konkurencję:) Mój urwis jest kochany, ale niestety przepada za kabelkami i obgryza tapety. Robi to oczywiście z wdziękiem:) Wiele się zmieniło od mojego pierwszego postu. Ernest wyrósł z największej klatki i mieszka w zagrodzie w pokoju, w którym najczęściej przebywamy. W samej zagrodzie ma dużo miejsca i jest zawsze wypuszczany kiedy jesteśmy. Załatwia się do kuwetki (najczęściej). Wie kiedy broi i wystarczy mu zwrócić uwagę i przestaje. Jak idzie broić to strasznie cichutko. Naprawdę go wtedy nie słychać mimo, że idzie po panelach. Po uwagach forumowiczów zrezygnowaliśmy z sianka jako podkładu i ma teraz granulat drewniany. Super się sprawdza. Ernest waży 7,70 kg i jest coraz bardziej przytulański. Bobek (świnka) nie może żyć bez jedzenie, a Ernest bez przytulanek.

Mochito jest słodki.

Pozdrawiam




Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 11, 2010, 16:21:55 pm »
Dwa swieze zdjatka mojej "malutkiej" (niepatrzcie na pierdolnik w pokoju :P )





Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 11, 2010, 17:05:37 pm »
Cóż za cuda na kiju :P
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 11, 2010, 18:23:14 pm »
W pierwszej chwili myslalam, ze kot na kanapie to zabawka :P Ah jak ja uwielbiam wielkie króliki.. Juz wiem, że następny będzie właśnie taki duzy.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 13, 2010, 18:13:23 pm »
Cudowna ta malutka :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 13, 2010, 22:20:43 pm »
ojejku jaka kruszynka :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 25, 2010, 20:54:14 pm »
Jaki słodziaśny maluczki wielkolud XD . <3

Większy od kota, nawet nie? <3


nuka

  • Gość
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 26, 2010, 15:10:38 pm »
Gdzie są obievane zdjęcia wielkich uszaków ????
Manfrede chcę zobaczyc  :zdenerwowany

Offline Magia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 28, 2010, 09:34:19 am »
Jaki słodki. I do tego grzeczny. Myślałem, że Ernest jest najsłodszym królikiem świata, ale ma konkurencję:) Mój urwis jest kochany, ale niestety przepada za kabelkami i obgryza tapety. Robi to oczywiście z wdziękiem:) Wiele się zmieniło od mojego pierwszego postu. Ernest wyrósł z największej klatki i mieszka w zagrodzie w pokoju, w którym najczęściej przebywamy. W samej zagrodzie ma dużo miejsca i jest zawsze wypuszczany kiedy jesteśmy. Załatwia się do kuwetki (najczęściej). Wie kiedy broi i wystarczy mu zwrócić uwagę i przestaje. Jak idzie broić to strasznie cichutko. Naprawdę go wtedy nie słychać mimo, że idzie po panelach. Po uwagach forumowiczów zrezygnowaliśmy z sianka jako podkładu i ma teraz granulat drewniany. Super się sprawdza. Ernest waży 7,70 kg i jest coraz bardziej przytulański. Bobek (świnka) nie może żyć bez jedzenie, a Ernest bez przytulanek.

Mochito jest słodki.

Pozdrawiam



DziekujeMY :)
A jakies nowe fotki dostaniemy?


http://www.dlapupila.com.pl/ Serdecznie zapraszam!

Offline MaD

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 14, 2011, 19:24:22 pm »
bestia :)
http://www.youtube.com/watch?v=0KsfZLqYblY&NR=1

i do tego komentarz "are you sure that's not a kangaroo?   :brawo:
I :heart :bunny:

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 10, 2011, 20:53:05 pm »
Olbrzymy łączmy się! Kto posiada belga proszę pisać i opowiadać jak tam się ma hodowlaniec w domku :)
Ja szczerze mówiąc uważam, że to cudowne króle  :zakochany: nie dość, że przepiękne to bardzo przytulaśne i grzeczne :)
A jakie wy macie doświadczenia z nimi?

Gosiaczek86

  • Gość
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 05, 2011, 18:18:28 pm »
od paru dni jestem szczęśliwa karmicielką Fraya :D   porównując z moimi 3kilowymi dwoma kawalerami- to 6 kilo to jak dzień do nocy, spokojny, grzeczny, nie buntuje się, jest szczęsliwy jak ma się gdzie uwalić i co zjeść :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 05, 2011, 18:38:56 pm »
Fray to wirtualny brat Shivy  :DD
Obydwa z Torunia :) moje maleństwo waży tylko 3 kg  :jezyczek:
Hodowlańce to sama słodycz :) widzę, że Fray ma podobne potrzeby co Shiva :D oby wygodnie pospać, zjeść dobrze i żeby ktoś jeszcze pogłaskał :)
Uściski!

Gosiaczek86

  • Gość
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:01:48 pm »
Tak... Fray jest leniwy... puściłam go z kojca z dwie godziny temu, zrobił powolną rundkę dookoła pokoju i... jak się uwalił na środku, tak leży :D
Ja już wcześniej chciałam mieć wielkiego króla, mój Marian jest normalnym, dużym baranem... tylko, że przez 2 miesiące leków od 3go miesiaca życia niestety zatrzymał się na ok 3 kg....  ale i tak jest number one, król Marian I ( dodam, że też nie jest specjalnie ruchliwy)    Idealne króle do  mieszkania, chyba mniej problemów sprawiają niz miniaturki ;)
PS. nawet kolorek mają taki sam  z Shivą :)   Shiva też jest z laboratorium ?

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:09:25 pm »
Otto był w laboratorium razem z Freyem.

No ale drogie Panie niestety królowa jest jedna i ma na imię PYSIA.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:31:14 pm »
Mam takie pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się może, ile powinien ważyć baran francuski w wieku jednego miesiąca? Na srokacz.pl jest podana waga dopiero od trzeciego. Nie mogłam tego nigdzie znaleźć.