Autor Wątek: Olbrzym belgijski i inne olbrzymy  (Przeczytany 128303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 11, 2010, 13:32:21 pm »
zebynie zakladac nowego tematu :P ostatnio gadalam z kolezanka - jechala akurat szczepic kroliki u jakiegos hodowcy i jakos sie zlozylo, ze w ramach zaplaty za szczepienie zaproponowal jej kroliczka. No i jak z nia o tym gadalam, nie wiem co mi odbilo, ale wyglada na to, ze wkrotce trafi do mnie wynalazek hodowlany :P Kiedys mowilam sobie, ze nigdy nie kupie krolika - jesli juz to adoptuje, pozniej mialam faze "nigdy wiecej krolikow" (w tej chwili mam dwie miniaturki, nie pamietam czemu, ale jakis czas temu zrazily mnie do gatunku) No i widac, ze nie jestem w stanie sie powstrzymac...  bede mu musiala jeszcze jakas siedzibe wymyslec...
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 11, 2010, 16:31:14 pm »
Nie wiem jakim cudem przegapiałam ten temat... przeglądnęłam go od początku i zdecydowanie są piękne !! Głaski dla wszystkich olbrzymów :D

semi-dolce

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 11, 2010, 21:00:30 pm »
A ja się przywitam i napisze, że od 2 dni też mam króla - barana francuskiego. Jest fantastyczny. Ma 3 miesiące, nie wiem ile waży, w każdym razie "objetościowo" pół mojego dorosłego sporego kota. Poza Melonem mam własnie kota i psy, które to Melon ustawił sobie od razu. No i 16 miesięcznego syna - i jak najbardziej da się mieć królika i dziecko bez oddzielania jednego od drugiego - zwyczajnie raczej nie wchodza w interakcje, chyba że młody je jakies jabłko czy banana, wówczas Melon robi stójke i usiłuje mu wykraść z rączki. Melon jest świetny - naczytałam sie różnych for i artykułów zanim do mnie przybył i byłam z lekka przerazona - a tu mój król nijak nie pasuje do tych opisów. Po pierwsze nie trzeba go było oswajać, mimo że to król z takiej fermy króliczej. Ludzi lubi, jest przyjazny, ciekawski, dopomina sie głaskania, jest bardzo kontaktowy, podchodzi, zaczepia, łasi się. Po drugie natychmiast nauczył się wskakiwac na kanape i nie trzeba siedziec z nim na podłodze - on przychodzi do nas i siedzi z nami. Melon siedzi na kanapie, a moje dziecko włazi do jego klatki i tam siedzi i wyjść nie chce :) Jestem zachwycona, zauroczona i zakochana w Melonku. I juz planuje drugiego króla - oczywiście dużego, miniatury mnie nie "kręcą".

A to Melonek:


A to mój syn:

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 11, 2010, 21:12:36 pm »
nie wiem który ładniejszy :>
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

semi-dolce

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 11, 2010, 21:33:43 pm »
Dziękuję :)

Powiem jeszcze, że w tej części domu, gdzie jest królik, mam na podłodze panele, więc nastawiłam się na kupno dywanu, coby się nie slizgał zwierz. Tymczasem rozkładałam mu koc. Po 1 dniu nauczył się i smiga bez problemu po panelach :)

kasiagio

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 11, 2010, 21:35:17 pm »
Śliczne oby dwa chłopaki :D ale masz futra do głaskania , ach piękny  :bukiet  głaski przesyłam i tarmoszenie tych USZU  :diabelek  :przytul

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 11, 2010, 21:39:24 pm »
Melon cudny... jakie ma długie uszyska  :rotfl2 a synek w klatce  :hahaha  :hahaha  :hahaha uśmiałam się jak zobaczyłam zdjęcie :) taka nieoczekiwana zmiana miejsc :D głaski dla obu wielkich chłopców :D

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 12, 2010, 00:35:11 am »
witam na forum :bukiet
oba urwisy przesłodkie :heart

jeżeli myślisz o drugim 'pełnowymiarowym " uszolku, to na adopcyjnej już od blisko roku czeka Bazylek, uroczy albinosek:

http://adopcje.kroliki.net/adopcje/bazylek-warszawa.html

w domach tymczasowych u Nuki i Misokyii mieszkają równie pocieszne hodowlane długouszki :>  zachęcam do adopcji :heart
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 12, 2010, 07:28:00 am »
Dziecina w klatce - bardzo oryginalne zdjęcie, pierwszy raz takie oglądałam i jestem pod wrażeniem  :lol
Melon słodziak i to jego futerko grafitowe, codniaste  :lol


Melon - sądząc po imieniu - chłopaczek  :>
Manfredka to urocza królowa szukająca domu - sama zobacz - http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6005&postdays=0&postorder=asc&start=555

Buziaki dla syneczka i Melona  :przytul

ps. wstawiaj więcej fotek syncia i Melonika  !!

efyra

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 12, 2010, 09:27:40 am »
ale super zdjęcie z Małym w klatce :D
Fajnie, że wszystkie zwierzaki i synek się razem dogadują:)

Bella

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 12, 2010, 20:43:23 pm »
Super zdjecia  !!  głaski dla uszaka  :przytul .

[ Dodano: Pią Mar 12, 2010 8:43 pm ]
Super zdjecia  !!  Głaski dla uszaka  :przytul .

semi-dolce

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 13, 2010, 13:24:34 pm »
No to troche o moim Melonku, zwanym tez Truńkiem :)

Jest niesamowity. Na początku chodził tylko po pokoju, w którym stoi klatka, dalej nie miał odwagi. Dzis lata juz po całym pietrze, zagląda wszędzie, ciekawski jest strasznie. Nawet gdy czegoś sie przestraszy i szybko ucieknie to po chwili wraca jednak by sprawdzic cóż to takiego. Zaprzyjaźnił się z moim synkiem wyjatkowo jakoś i łasi się do niego i prosi o głaski. Do wszystkich sie łasi, traca łebkiem, liże i ogólnie domaga uwagi. Teraz gdy siedze na krześle przed kompem leży rozwalony na podłodze przy moich nogach - bo on zawsze blisko. Kiedy dzieja się rzeczy naprawdę straszne - tzn. ja odkurzam - chowa się pod kanapę i przytula do spiacego tam zazwyczaj kota. Kiedy jestem w domu klatka jest ciagle otwarta, więc chodzi sobie do niej kiedy chce by najeść się i napić. Na razie zamykam go w niej na czas mojej nieobecności i na noc, ale dziś chyba zrezygnuję z nocy. Potrafi się wkurzyc - np. kiedy siedze w wannie to jest to wkurzające, bowiem choćby nie wiem jak wysoka stójkę robił i wyciagał się z całych sił to i tak nie może zajrzeć do środka. nawet jak stanie kawałek dalej i się wyciaga to nadal nic nie widzi. Takie rzeczy denerwuja królika. Wiekszość dnia spędza leżąc wyciagnięty koło drzwi na balkon, mysle, że mu trochę za ciepło w domu, a tam chłodniej od szyby. Taki król mi się marzył własnie - kontaktowy, odważny, ciekawski i pieszczoch. No i udało się :) Łobuz potworny - wczoraj ukradł dziecku książeczke i nosił ja w zebach i nie chciał oddać, a dzis postanowił pomóc mi pościagac pranie i nijak nie chciał przyjąć do wiadomości, że nie czas jeszcze na to, że najpierw wyschnąć musi. Ta "zabawa" oczywiscie bardzo ucieszyła moje dziecko i ściągali razem, a ja wciąż od nowa wieszałam. W końcu się znudzili, uff. Kiedy tylko usiądę na podłodze lub kanapie natychmiast jest obok mnie i żąda głasków. Fotki mu sie robi dość ciężko, bo aparat jest bardzo bardzo interesujący i usiłuje wejść w obiektyw.

No i myslę nad Manfredą do kompletu ;) Tylko nie wiem czy się nadaję i co to trzeba zrobic, by adoptować króla?

A to dzisiejszy Pan Królik:








Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 13, 2010, 13:48:48 pm »
Jaki prześliczny!! Aż brak słów :D
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 13, 2010, 13:54:08 pm »
Cudowny  :heart  :heart

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 13, 2010, 14:36:24 pm »
Przepiękny! Wyjątkowej urody, naprawdę  :heart
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

kasiagio

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 13, 2010, 15:01:19 pm »
Ach te uszy :D zjawiskowy  :*

semi-dolce

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 13, 2010, 15:56:41 pm »
Jejku, dziękujemy za tyle komplementów :)

madzia13

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 13, 2010, 16:39:07 pm »
Przepiękny duży króliczek :wow
PS.Głaski dla Melona :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 13, 2010, 17:43:12 pm »
łaa, Iras będziesz mieć królika hodowlanego *.* Ale fajnie!

Semi-dolce wymiziaj królaska, skąd pomysł na takiego :D ?


nuka

  • Gość
Olbrzym belgijski i inne olbrzymy
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 13, 2010, 18:32:43 pm »
Cudo uszate, prześliczny jest  :przytul