Autor Wątek: Problem z pojemnikiem na wodę...  (Przeczytany 11415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hapotam

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« dnia: Styczeń 26, 2010, 01:00:16 am »
Cześć...

Już mnie coś bierze, kiedy drugi pojemnik kulkowy na wodę nie działa...
Może nie tyle co nie działa, ale zatyka się i sprawdzając palcem - palec jest suchy...
Nie wiem co jest tego powodem, pierwszy pojemnik na wodę był dołączony do klatki, drugi kosztował 11 zł...

Nie ma mowy o zabrudzeniu czy czymś takim, jakby nie dochodziła woda, zapowietrzał się czy coś...

Jakiegoś poidełka na wodę do położenia na ziemię nie brałem pod uwagę z racji tego, że to dwa króliki i w dwie minuty woda byłaby wylana na trociny...

Ktoś elokwentny pomoże, doradzi?

Pszczolkowa

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2010, 01:12:52 am »
Ja proponuję przestawienie się na miseczkę. Nie dość, że poidełka często się zatykają, to na domiar złego króliki za nimi nie przepadają.
Miseczkę polecam ceramiczną albo metalową - wybór jest duży. Ja obecnie używam metalowej na gumie - nie ma szans, aby uszol ją przewrócił. Ta, której ja używam jest dość duża, bo po szczeniaku, który kiedyś zatrzymał się u nas w ramach domu tymczasowego. Także zajmuje pół klatki, ale spokojnie można nabyć mniejsze. Choć powiem szczerze, że ceramiczna w pełni wystarczy, uszol nie powinien jej przewracać.
Ewentualnie możesz zaopatrzyć się w takie cudo:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/pojniki_miski_gryzonie/miski/30745
Wyjątkowo mi się spodobało, acz nie wiem jak to by się sprawowało w praktyce. Piszą, że stabilne, ale różnie to bywa.

Jeśli jednak chcesz zostać przy poidełku, to spróbuj przeczyścić go octem, bądź kwaskiem cytrynowym. Powiem szczerze, że przez długi czas używałam poidełka, co prawda uszol mało z niego pił, ale raczej mi się nie zatykało. Nie mam pojęcia od czego to zależy, także w tej kwestii niech ktoś inny Ci doradzi, jeśli wolisz przy nim pozostać.

jason

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2010, 08:22:12 am »
Za to z poidełka mojego uszola cieknie woda, a to już chyba czwarte poidło..  :zdenerwowany
Ja chyba zacznę przestawiać miseczkę zamiast poidełka i też radziłabym
wstawić miseczkę  ;-)

Griffe

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:47:01 am »
Przetestowałam milion pojników i teraz mam ten:
http://animalia.pl/produkt,15327,113,Ferplast_Sippy_pojnik_gryzoni_4674_Medium.html

Nie kapie, nie zatyka się, wode nalewa się od góry bez konieczności zdejmowania pojnika za każdym razem i wbrew temu co piszą na stronie sklepu pasuje do każdej króliczej klatki z prętami. Polecam tym którzy nie mogą lub nie chcą wstawić miski.

efyra

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:55:27 am »
tyle razy już próbowałam przestawić nas na miskę...
Z kazdą dał sobie radę - kazdą w koncu wywalił. Niestety. I królik mokry i wsystko wokół mokre.
Uwielbia pić z poidełka. Od prawie 5 lat mam jedno i to samo poidełko, jakieś zwykłe, 300 ml, kosztowało około 12 zł. Nigdy nic się z nim nie działo, przynajmniej raz na tydzien profilaktycznie czyszczę szczoteczką chociaż nie tworzą się glony (co drugi dzień wymieniam wodę i leję tylko przegotowaną). Nie dla każdego miska jest rozwiązaniem.

hapotam,  myślę, ze w waszym poidełku może robić się kamień koło tej kulki, spróboj je porządnie wyczyścić i lać wodę przegotowaną (tylko niech ostygnie:P:P ) A jeśli to nie pomoże to chyba będziesz musiał próbować różnych poidełek, do skutku. Wydatek to nie jest jakiś kolosalny, a uszaty musi mieć z czego pić.

Viss

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:57:41 am »
hapotam, moje dziewczyny nie pją z poidełka, tylko z miski. Możesz kupić taką bardzo ciężką, szklaną lub glinianą/porcelanową/fajansową, byle ciężką. Możesz też kupić miskę, którą ja mam i która się sprawdza bardzo dobrze, nawet jak dziewczyny szaleją po kojcu i wszystko lata. Taką przykręcaną: http://animalia.pl/produkt,3221,664,Trixie_Miska_metalowa_przykr%C4%99cana.html

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:44:27 pm »
Cytat: "hapotam"
Już mnie coś bierze, kiedy drugi pojemnik kulkowy na wodę nie działa...


Sam nie jesteś  :(  Mam podobny problem, kupiłam poidełko inne od pozostałych i z początku byłam zadowolona, było stabilniejsze, nie kapało jak z tamtych, itp.
Ale po pewnym czasie zauważyłam, że tyle ile naleję, tyle jest - codziennie wymieniam wodę a tej wcale temu jednemu królaskowi nie ubywało.
Więc zamieniłam poidełka z innym królaskiem. Ta sama sytuacja.
Tyle, że kiedy sprawdzam palcem - leci.
Poidełko z góry spisane na "wylot".


Cytat: "jason"
Ja chyba zacznę przestawiać miseczkę zamiast poidełka i też radziłabym
wstawić miseczkę


Nie radzę :) Przytnajmniej u mojego królaska, u którego był "niewydarzony" pojnik miseczka nie zdaje egzaminu, co naleję wodę, to wyleje. Niedość, że mam stertę kocyków do prania, to zmieniałąm mu miseczki, bo myślałam, że to w nich tkwi przyczyna. Ale poprostu to mój królas nie akceptuje miseczek  :rotfl2

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 12:53 pm ]
Mam 3 kulkowe i chce dokupić 4, ale nie jestem zadowolona z kulkowych. Tu jest kulkowe u animalii, ale jest błąd w opisie, ponieważ jest napisane że to automatyczne...a to z automatycznym nie ma nic wspólnego...http://animalia.pl/produkt,1435,113,Ferplast_Drinky_pojnik_dla_gryzoni_L182_300ml_z_drucianym_uchwytem_.html

Podpytałam się kilku osób i w kilku sklepach i najlepsze "ponoć" są takie, automatyczne:
http://animalia.pl/produkt,15328,113,Ferplast_Sippy_pojnik_gryzoni_4676_Large.html
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:58:09 pm »
realia nie wszystkie króle wylewają wodę z miseczek, więc warto spróbować. U mnie wszystkie które były i są (DT czy DS) piją z miseczek i żaden nie wylewa.

Co do poidełka z ostatniego linka, to moje króle nie umiały z niego pić. Z kulkowym sobie radzą a z takim nie.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:45:26 pm »
jpuasz, cytuję co napisałam post nad Twoim :)

"Przytnajmniej u mojego królaska, u którego był "niewydarzony" pojnik miseczka nie zdaje egzaminu, co naleję wodę, to wyleje."

Napisałam, że w przypadku mojego miseczka nie skutkuje, "świga" nią po klatce.
Wieczorem sprawdzę u innych królików jak to jest.

Jak widać, króliki są różne :) Więc pozostaje metoda prób i błędów :) Mi doradzili automatyczne, więc z chęcią spróbuję z tym poidełkiem. A nóż :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:53:07 pm »
realia chodziło mi o Twoje "nie radzę". Twój króliczek jest chyba pierwszym (przynajmniej ja wcześniej nie słyszałam o innym) który przestawiał porcelanową miseczkę i nie chciał z niej pić.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Nuna

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:13:56 pm »
Ja mam psia miche na solidnej podstawie, nie wylewaja. Mniejszymi bylo oczywiscie
rzucanie i przestawianie :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:36:05 pm »
jpuasz, Przestrzegłam przed możliwością wylewania tak jak to w przypadku mojego.
Oczywiście jeden wylewa, inny nie :)

Nuna, Czyli to wina miseczki, wieczorem jadę do sklepu, kupie taką jak Ty, tylko masz może zdjęcie? Bo nie wiem, jaka średnica i czy od dołu guma? chyba nie, bo zje?


Pojnika kuleczkowego nie chcę kupować, bo ze wszystkich kapie woda :(
Uzbieram na te automatyczne, ale narazie miseczka - jak jej nie będzie wylewał :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:30:23 pm »
Hapotam jeśli masz na tyle miejsca w klatce, to możesz na spód miski dokleić kamienny ciężli blok z dwoma sznurkami, wszystko zeszlifować na gładkie i potem sznurkami przywiązywać do klatki żeby nie przesuwał. Ewentualnie do kamienia jakieś zatrzaski zrobić i tylko miski wymieniać. Albo kamienny statyw na miskę, którą bokiem się w nim umieszcza, też na zatrzask. Królika do takiego wynalazku przekonasz smakołykami - np. rodzynkami. Najpierw dawaj mu tam jakiś smakołyk, potem normalne jedzienie, a potem jak już zobaczy że miska nie gryzie, wlej tam wody.

Duże miski mają ten mankament że królik może do niej wskoczyć i sobie pływać :D

Poidła albo ciekną, albo sie zatykają, ciężko umyć. Już nie wspominam o tym że może Ci sie trafić wadliwa sztuka i możesz spisać na straty cłałkiem dobry model poidła...

Griffe

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2010, 17:41:51 pm »
Ja przestawiłam moją nieco na siłę na piodło, bardzo jej to nie szło ale w końcu dała radę i teraz pije z tego automatycznego Ferplastu.
Z kulkowych to albo cieknie albo nie leci  :oh:

Argumenty były takie, że raz że wylewała z miski, wchodziła do niej łapami a potem sie dziwiła że ma mokre :) Najważniejsze jednak jest to, że miska nie wchodzi w grę jako jedyne źródło wody z racji mojego trybu życia/pracy. W momencie kiedy nie ma mnie 24h muszę mieć pewność, że mała będzie miała wodę w misce, a nie że wyleje, zasypie sianem lub w upał wyparuje ta woda.

Efekt teraz jest taki, że Toszysko pije z poidła oraz dopaja się z psiej miski stojącej obok jej klatki. Pies jest zdegustowany  :lol

patip

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:53:28 pm »
Ja również ostatnio przestawiłam się na miske i bardzo polecam, co prawda na początku miałam niezły ubaw jak Tosiek wkładał cały pychol do środka i szybciutko czyścił nosek z nadmiaru wody  :lol Poidełko na początku jeszcze kilka dni było zawieszone, ale Tosiek miał go w nosie, wybrał miseczke :D

nati

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:56:40 pm »
Micha. Jak tylko zauważyłam ile Pussy pije na raz to stwierdziłam, że zamęczyłaby się z poidłem. Troszkę trwało zanim znalazłam miskę dość ciężką ale udało się.
Kupiłam ceramiczną miskę, przeznaczoną dla małego psa. Cenowo wychodzi to samo co dla królika, a znacznie cięższa.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:00:27 am »
No i na 4 moje króliki tylko jeden nie wywraca i nie rzuca po klatce miseczki z piciem. Mówię o małej miseczce.

Kupiłam kolejne kulkowe w normalnym sklepie (w Zoologicznym w Pestce), 600 ml kosztowało mnie 12,50. W internecie zamawiałam za 9 zł.
Chciałam kupić taką konkretną michę dla psa, ale poidełko kuleczkowe wychodziło o wiele taniej.
W przyszłym miesiącu kupie automatyczne - jest drogie ale myślę, że będzie Nam odpowiadać.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Szklane miseczki
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2010, 14:00:26 pm »
A my kupiliśmy szklane miseczki po ok 3zł. I Cykoria nie przewraca ich. Tylko dzisiaj jak się bawiła rolką po papierze toaletowym to wszystko było mokre- od rolki po kuwetke:]  :hahaha



TUSIA555555

  • Gość
Problem z pojemnikiem na wodę...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2010, 19:49:36 pm »
tak jak wcześniej wypowiadałam sie na temat poidełek pozytywnie, to teraz zmieniam zdanie. Otóż nasze poidełko zaczęło przeciekać, woda non stop kapała z niego, pomimo ze kulk a w tym poidełku ruszała sie normalnie jak zwykle. Wcześniej nie mieliśmy takich problemów, wszystko funkcjonowało jak nalezy...więc teraz przestawiłam Tusię na miseczkę porcelanową w której ma wodę. i widzę ze ładnie też z niej pije więc chyba nie zrobiło to mojej królewnie większej różnicy  :DD

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Nowe miseczki
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2010, 22:09:11 pm »
Wymieniliśmy szklane miseczki na taki bajer
http://www.yorki.sklep.brytyjskie.com/199,trixie-stojak-z-dwoma-nierdzewnymi-miskami-2x0.24l.html
Jest bardziej praktyczne  :hahaha  A Cykorii to beż różnicy:] :hahaha