Autor Wątek: dr Krawczyk  (Przeczytany 10428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
dr Krawczyk
« dnia: Styczeń 22, 2010, 21:57:04 pm »
witam :) zamierzam w koncu isc wykastrowac mojego natręciucha. stad moje pytanie, do osob, ktore odwiedzaja dr Krawczyka w Toruniu. Ile pan weterynarz bierze za kastracje jednego malca ? no i czy po ewentualnym telefonie trzeba przyjezdzac na jakies badania kontrolne czy kastracje mozna wykonac od razu, bez zadnych wstepnych badan, przyjmujac ze krolikowi nic nie dolega ?

z gory dziekuje za odpowiedz :)

ps zaznaczam, ze bylabym w Trn u weterynarza pierwszy raz :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
dr Krawczyk
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2010, 22:36:03 pm »
Na zabieg najlepiej się umówić (telefonicznie - w rejestracji albo podjechać i osobiście ustalić dogodny termin z Doktorem).
Przed zabiegiem futerko zostanie dokładnie przebadane, jeśli stan zdrowia będzie ok to masz wybór czy zostawiasz malucha w gabinecie, idziesz np. na spacer i wracasz za jakiś czas czy zwierzak zasypia u Ciebie na rękach (poczekalnia, Doktor w tym czasie zajmie sie kolejnym pacjentem, w odpowiednim czasie zaprosi Cie do gabinetu na drugi zastrzyk)  Możesz też asystowac przy zabiegu ale nie musisz. Możesz zwierzaka zostawić w gabinecie do pełnego wybudzenia, możesz zabrać lekko "oszołomionego". Doktor kontroluje jak przebiega wybudzanie, a to zawsze jest OK.
Dostajesz uszatą książeczkę zdrowia (5 zł).
Nie pamiętam dokładnie ile płaciłam za kastrację chłopaków, to była kwota rzędu 60 - 70 zł, a w cenę wliczone były kaftaniki.
Ceny mogły ulec zmianie bo przecież wszystko podrożało (prąd, leki...)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
dr Krawczyk
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2010, 13:08:35 pm »
Kastracja na pewno nie będzie kosztować więcej niż 80 zł a to jest i tak bardzo niska kwota bo w innym miastach trzeba zaplacic nawet 120 zl niestety :/

Za sterylizację jest troszkę wiecej coś właśnie okolo 120 zł.

Jeśli na 100% jest to samczyk to do kastracji kubraczka raczej się nie stosuje wiec zapłacić za niego nie będzie trzeba :)

Najlepiej zadzwonić i umówić się na zabieg - osobistej wizyty nie polecam bo i tak zawsze jest jakaś tam kolejka i ludzie się denerwują jak co chwile ktoś wschodzi tylko o coś się zapytać ;-) No i doktorowi też to zabiera nie potrzebnie czas.

Tak jak Nuka napisala - Twój uszatek zostanie dokladnie przebadany przez zabiegiem, doktor zrobi z Tobą wywiad tak więc nie musisz się obawiać, że coś zostanie przeoczone :)

I polecam zostać przy uszatku - no chyba, że ktoś nie lubi widoku operowanego zwierzęcia.

nuka

  • Gość
dr Krawczyk
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2010, 21:15:02 pm »
Oczywiście, kaftaniki nie są obowiązkowe w przypadku kastracji samczyków. Ja wolałam "dmuchać na zimne" po akcji Frotka Aneczki.
A pisząc o osobistym umówieniu sie na zabieg - miałam na myśli zalecenie Doktora odnośnie przygotawania pacjenta. Tych informacji przez telefon sie nie uzyska.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
dr Krawczyk
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2010, 21:19:04 pm »
dzieki bardzo :)

no jak 60 zł to Krępy zostanie bezpłodny. mam nadzieje ze po zabiegu przestanie gwalcic !
bo wlasciwie to jedyny powod, dla ktorego zdecydowalam sie to zrobic.
faktycznie zadzwonie do dr Krawczyka, chyba tak bedzie najlepiej :)
przy operacji raczej nie zostane, jestem zbyt wrazliwa na taki widok, ale Krepego jak najbardziej zawioze na zabieg poczekam i zabiore spowrotem do domku :)
aaa, dlugo zostaja jakies ranki po kastracji ? (Krepy nie bedzie miał jajek :( ) :p
i czy sa mozliwe jakies złe nastepstwa zabiegu, tzn czy zwierzak kulcis moze byc potem bardzo agresywny itp :>? czy np zacznie wiecej sikac, pytam zeby sie przyzwyczajac juz do tego wszystkiego. Krepy coraz bardziej nieznosny jest z sikaniem z yskoku i gwalceniem - zwlaszcza gwalceniem ! :p
i moze tak jeszcze nie w temacie, ale obcinam krepemu pazurki zwyklymi obcążkami, mozna ;>??? czym rozni sie taki obcinacz do pazurkow dla kroliczkow od obcązek ;>?


dziekuje baaardzo za odpowiedz raz jeszcze.
pozdrawiam :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
dr Krawczyk
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2010, 22:13:27 pm »
Cytat: "dnorthern7"
no jak 60 zł to Krępy zostanie bezpłodny
zarezerwuj zgodnie z sugestią madzi 80 zł   :>
Cytat: "dnorthern7"
dlugo zostaja jakies ranki po kastracji
kilka dni
Spadek poziomu hormonów to proces długotrwały - nawet do 6 m-cy.

Pazurki królicze mają inny kształt niż ludzkie  paznokcie - są bardziej okrągłe. Powinny byc więc obcinane innymi cążkami, np. takimi http://www.swiatkrolikow.com/pazurki.php

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: dr Krawczyk
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2010, 09:41:46 am »
Kochani, czy ktoś mógłby mi wysłać na priv mail do dr Krawczyka?  ??? Niestety bardzo jest ciężko się do doktora dodzwonić, a ja niestety ciągle mam z królinką problem  :nie_wiem. Z drugiej strony nie chcę się na wizytę zapisywać od razu, bo wiem, że terminy są długie, a ja i tak jestem 19.06 umowiona na zabieg.
Proszę, proszę, tak ładnie proszę...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: dr Krawczyk
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2010, 09:52:08 am »
kata_strofa

wysłałam Ci priva



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: dr Krawczyk
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2010, 10:13:53 am »
Dziekuje!  :*


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: dr Krawczyk
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2010, 12:43:53 pm »
Dla porządku temat zamykam, dalej proszę się wypowiadać w http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7844.0