Autor Wątek: Problem z uszkiem  (Przeczytany 5270 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ewela0106

  • Gość
Problem z uszkiem
« dnia: Styczeń 22, 2010, 15:40:39 pm »
Witam dziewczyny mam male pytanko:)Ostatnio zauwazylam ze Latek dziwnie trzepie uszkami ciagle drapie sie pazurkami w uszko i na dodatek lewe ucho sterczy a prawe jak by bylo bezwladne:-/poszlam do weterynarza zapytac czym moge mu pomoc dal mi krople CANAURAL.Moje pytanie dotyczy tego czy wie ktos moze wogole na co sa te krople bo lekarz mi nic nie powiedzial. No i czego mogly to byc objawy o ktorych pisalam na samym poczatku bo z tego co caly czas obserwowalam uszy mial czyste.Pytam tylko z czystej ciekawosci bo jak narazie widze poprawe LAtek juz sie nie drapie nie trzepie  uszkiem i co najwazniejsze wszystko chyba wrocilo do normny:)

nat149

  • Gość
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2010, 15:45:22 pm »
Może go komar ugryzł że tak się drapał :P  ale tak na serio to nie wiem co to mogło być.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2010, 22:17:18 pm »
ewela0106,  jeśli królik trzepie łepkiem ciągle po czym drapie się po uszkach - to znaczy,że coś mu nie daje spokoju. czy ma tam jakieś łuski??skóra ?platki ??
SylwiaG

pb1998

  • Gość
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2010, 20:14:34 pm »
A czy królik ma żóltobrunatną maź abo strupy?

ewela0106

  • Gość
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2010, 21:50:55 pm »
Hmmm wlasnie nie krolik ma kompletnie czyste uszko zero zadrapan doslownie nic ucho czyste jak lza.Na internecie wyczytalam ze mogl to byc swierzbowiec tylko przy tym jest nieprzyjemny zapach z ucha gdzie takiego czegos u Latka nie wyczulam ale wydaje mi sie ze kropelki mu pomogly regularnie tak jak wet nakazal dwa razy dziennie i jak narazie nie zauwazylam zeby sie drapal a da rade to zauwazyc bo wczesniej co sekunde drapal ucho i trzepotal lepkiem miejmy nadzieje ze zostal wyleczony :)Dlatego tez zdziwily mnie jego objawy bo jak by mial jakas bakterie badz cos innego to mialby jakies strupki lub inne zmiany na uchu :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:38:03 pm »
BRAND NAME: CANAURAL EAR DROPS ®

JAK lek STOSUJE

Canaural Ear Drops ® to preparat złożony zawierający dietanoloamina fusidate (antybiotyk), siarczan framycetin (antybiotyk), Nystatyna (hamuje drożdży i drożdżaki grzybów) i prednizolon (przeciwzapalne kortykosteroidów co również zmniejsza świąd i podrażnienie) . Jest stosowany w leczeniu niektórych podatnych zapalenie ucha u psów.

NIEPOŻĄDANE

Nie stwierdzono niekorzystnego wpływu zostały zgłoszone do tej pory od właściwego wykorzystania Canaural ®.

Interakcje z innymi lekami

Nie ma udokumentowanych interakcji z innymi lekami.

OBAWY I OSTRZEŻENIA

Canaural ® nie należy stosować u zwierząt z nadwrażliwością lub Alergia do poszczególnych produktów w leki.

 

Chociaż uważa się za bezpieczne, długotrwałe stosowanie Canaural ® należy unikać u zwierząt, które są w ciąży lub karmiących piersią.

 

Zanim ten produkt jest używany w uchu, lekarz weterynarii zapewnia, że bębenka jest nienaruszona.

 

Nie dopuścić Canaural ® do wejść w kontakt z oczami psa. Flush dobrze z wodą, jeśli nie i skontaktuj się zwierzęcia lekarz weterynarii niezwłocznie.

 

Korzystanie przez wyznaczony okres czasu, nie mniej lub więcej. Poinformować swojego zwierzaka lekarza weterynarii, jeśli poprawa nie jest postrzegana w 72 godziny.


ARTYKUŁ ZE STRONY:
http://www.camroseanimalclinic.ca/canaural.html
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


ewela0106

  • Gość
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:47:36 pm »
Dziekuje bardzo:)

kasia88

  • Gość
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2010, 14:55:48 pm »
witam serdecznie. obecnie mieszkam w anglii. niecaly miesiac temu zaadoptowalam 10 tygodniowego kroliczka ze sterczacymi uszkami. od jakichs paru dni Kubus chodzi z oklapnietymi uszkami. wyglada slodko ale obawiam sie czy to czasem nie jest spowodowane jakims zapaleniem. nie zauwazylam innych niepokojacych obiawow zaczerwienienia brak apetytu itp.  ktos moze mi podpowiedziec co to moze byc? to moj pierwszy kroliczek wiec przyznam sie ze potrzebuje troszke Waszego wsparcia :) pozdrawiam

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2010, 14:58:31 pm »
Chłopak po prostu zbaraniał. :lol Baranki nie rodzą się z kłapniętymi uszkami.Gdzieś w tym wieku im dopiero opadają.

kasia88

  • Gość
Problem z uszkiem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2010, 15:15:40 pm »
ufff ... ale i tak juz zdazylam umowic Kube na wizyte u weterynarza zeby go troszke poogladal no i chyba zaszczepil mam nadzieje:) pozdrowionka i dziekujemy za odp :przytul