Autor Wątek: Dieta bez granulatu  (Przeczytany 284828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #420 dnia: Maj 12, 2011, 16:57:52 pm »
Ja daje warzywa nieregularnie

To naczy...? Może właśnie dlatego, często czytam, że królik powinien jeść posiłki regularnie.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #421 dnia: Maj 12, 2011, 18:08:31 pm »
Mój Dyziol wogule nie chce jeść siana ... a głodzić go nie chce .... bo on wtedy oczy śmieszne robi ... !  s
spróbuje w sobote kupić mu nowe sianko z Pets at Home ! po z JRFarm to musiałąm wyżucić   :zdenerwowany
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #422 dnia: Maj 12, 2011, 18:08:53 pm »
To naczy...? Może właśnie dlatego, często czytam, że królik powinien jeść posiłki regularnie.
Tak posilki ale warzywa czy owoce sa na samym dole piramidy zywienia tak wiec je dostaje raz na jakies 3-4 dni. na codzien ma staly dostep do siana, galazek i suszek.

funny_rabbit

  • Gość
Dieta bez granulatu, ale mały problem
« Odpowiedź #423 dnia: Maj 12, 2011, 18:21:44 pm »
Od pewnego czasu zastanawiałam sie nad przejściem z granulatu na  diete warzywno-suszonkowo-owocową. Ogółem mówiąc Precz granulacie! No ale z moim Kickiem jest taki problem, że jak za dużo zje warzyw i owoców to dostaje rozwolnienie ;( Po suszonkach nic sie nie dzieje. A więc moje pytania są takie:
1) Czy próbować przejść skoro dostaje rozwolnienie po zjedzeniu za dużo warzyw i owoców?
2) Czy granulat bardziej tuczy? No trzeba przyznać, że królik jest dość pokaźnej tuszy

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #424 dnia: Maj 12, 2011, 19:24:18 pm »
Co do niechęci do siana, to u mnie było tak po wakacjach kiedy panny jadły tylko świeżości trawka, mlecze itd. Mieszałam siano z trawą i małymi kroczkami wróciłyśmy jesienią do sianka ;)

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #425 dnia: Maj 12, 2011, 21:33:07 pm »
spróbuje :)
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 12, 2011, 21:44:21 pm »
Mój Dyziol wogule nie chce jeść siana ... a głodzić go nie chce ....

Miałam to samo. Nawet raz pokropiłam siano miodem (guzik dało..)
Pogłodziłam go cały dzień i coś tam dało.
Kupuję sianko z Zuzali, z kwiatkami czy miętą, żeby zapach go zachęcił.
I je ;) Nie jakoś dużo, ale je.
Niestety czasem trzeba królika zmusić, bo to jest dla niego najlepsze..


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 12, 2011, 21:49:35 pm »
No ja mieskzam w szkocji więc zuzali nie mogę kupić :( ale chce kupic z ziołami na spróbowanie sainko , może mu zasmakuje, teraz lato świeża trawka , więć będzie jadł trawke ale po wakacjach no trudno głodzenie ... :P
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 12, 2011, 22:02:53 pm »
No ja mieskzam w szkocji więc zuzali nie mogę kupić :( ale chce kupic z ziołami na spróbowanie sainko , może mu zasmakuje, teraz lato świeża trawka , więć będzie jadł trawke ale po wakacjach no trudno głodzenie ... :P
Mozesz, mozesz... ja mieszkam w szwecji a mam zuzale i inne :&gt; zamawiam z http://swiatkrolika.eu

A tak btw to polecam Wam jr farm gorskie ale PREMIUM ukochane peppara!

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #429 dnia: Maj 12, 2011, 22:05:08 pm »
a ile kosztuje Cię przesyłka ??
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #430 dnia: Maj 12, 2011, 22:30:47 pm »
a ile kosztuje Cię przesyłka ??
Ja akurat mam kurierem do 10 kg 60 zl, ale to jest taki kurier polska-szwecja. Ty tez musisz poszukac szkocja-polska albo zerknac na poczte-polska

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #431 dnia: Maj 13, 2011, 14:13:59 pm »
No ja mieskzam w szkocji więc zuzali nie mogę kupić

Są przesyłki np Polska-Anglia

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #432 dnia: Maj 13, 2011, 19:15:57 pm »
dzięki :) :) :)
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #433 dnia: Maj 17, 2011, 11:13:45 am »
ktos inny wie jak mi i pepparowi pomoc?

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #434 dnia: Maj 17, 2011, 19:28:42 pm »
Może spróbuj dawać wszystko regularnie . Sianko zawsze, suszki jak podajesz to podawaj bo nie sądze, że to przez to i codziennie w małych ilościach warzywka i owoce? :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #435 dnia: Maj 17, 2011, 20:32:29 pm »
Może spróbuj dawać wszystko regularnie . Sianko zawsze, suszki jak podajesz to podawaj bo nie sądze, że to przez to i codziennie w małych ilościach warzywka i owoce? :)
Nie no to ja wiem ze to przez warzywa ale dziekuje sprobuje tak ze codziennie warzywa ale mniej

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Dieta bez granulatu, ale mały problem
« Odpowiedź #436 dnia: Maj 20, 2011, 18:15:31 pm »
Od pewnego czasu zastanawiałam sie nad przejściem z granulatu na  diete warzywno-suszonkowo-owocową. Ogółem mówiąc Precz granulacie! No ale z moim Kickiem jest taki problem, że jak za dużo zje warzyw i owoców to dostaje rozwolnienie icon_placze Po suszonkach nic sie nie dzieje. A więc moje pytania są takie:
1) Czy próbować przejść skoro dostaje rozwolnienie po zjedzeniu za dużo warzyw i owoców?
2) Czy granulat bardziej tuczy? No trzeba przyznać, że królik jest dość pokaźnej tuszy


Oczywiście, że granulat bardziej tuczy - zawiera dużo więcej składników i sztucznych witamin niż królas potrzebuje, a nie ma możliwości wybierać. Najlepsza jest dieta naturalna, ewentualnie od czasu do czasu można królowi podac łyżkę granulatu - jak tak czasem robię.

Króliczy ukłąd pokarmowy jest bardzo delikatny i wrażliwy, więc wszelkie zmiany trzeba przeprowadzać bardzo powoli. Stopniowo wprowadzaj poszczególne warzywa (owoce podajemy tylko jako przysmak od czasu do czasu bo mają dużo cukru!!!) i obserwuj królasa. Niemożliwe żeby miał rozwolnienie po wszystkich warzywach! Może ma tylko po jednym i musisz podawac mu osobno, żeby wyłowić o które chodzi i tego jednego mu po prostu nie podawac.

Zresztą w diecie naturalnej warzywa wcale nie są na pierwszym miejscu. Najwięcej powinno się podawac zieleniny i ziół, a warzyw dopiero potem.



Edytowalam post, aby wstawic cytat. Po scaleniu watku nie bylo wiadomo na ktory post odpowiadala Kamulka84.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 19:40:45 pm wysłana przez Tocha »
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dieta bez granulatu, ale mały problem
« Odpowiedź #437 dnia: Maj 20, 2011, 19:36:16 pm »
Scalam temat z watkiem 'Dieta bez granulatu'.

Tak, podstawa to zielenina. W naturze krolik zywi sie glownie trawa i ziolami. W domu karminy krolika glownie sianem, zielenia z laki, warzywniaka itp. Warzywa i owoce sa jako dodatek. Jesli krolik ma rozwolnienie lub prawdopodobne zostawia ogromne cekotrofy, to znaczy, ze dostaje za duzo jedzenia to po pierwsze i na pewno wszyskie nowosci wprowadzamy stopniowo.
Pamietajmy, ze 70% -80% diety krolika powinno stanowic siano, trawa.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #438 dnia: Maj 30, 2011, 18:53:47 pm »
zostawia ogromne cekotrofy, to znaczy, ze dostaje za duzo jedzenia

 Właśnie się zastanawiałam, dlaczego zawsze po długim pobycie na trawie w kuwecie je znalazłam.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #439 dnia: Lipiec 12, 2011, 22:28:38 pm »
Chciałam pozbyć się granulatu z diety Tuptusia, ale zaniepokoiły mnie jego kupki. Zawsze były normalne. Kiedy jednak skończył mi się granulat i stwierdziłam, że już więcej go nie kupię, Tuptuś przez kilka dni bezgranulatowej diety zaczął robić bardzo małe i dziwne kupki - takie nieforemne, bardzo suche.

Wydaje mi się, że po granulacie miał "zdrowe kupki", ale będąc na samym sianku, warzywach, liściach z ogródka i owocach nie miał już takich fajnych kupek. Zaczęłam mu więc znowu dawać granulat i wszystko szybko wróciło do normy.

Czy Wasze króliki też tak miały przy zmianie diety?