Autor Wątek: Dieta bez granulatu  (Przeczytany 284912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 25, 2010, 15:39:09 pm »
Ja dostalam probke (od szwedzkiej prywatnej osoby) oxbow i dzisiaj kupilam 2.2 kg czyli mam 1kg cuni complete + 2.2 kg oxbow wiec na jakis czas starczy nawet przy ograniczeniu i np co drugi dzien.

Bo podejmujemy trzecia probe bez granulatu...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 25, 2010, 18:54:36 pm »
hop :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 25, 2010, 19:02:44 pm »
Odstawilam cykorie i kapuste pekinska i dostawal tylko trawe + marchew + nac + brokul + pietruszka/koperek + pomidor i dzis dostal maly kawalek cykori i zostawil pare miekkich kup czyli cykoria szkodzila (bo wczoraj taki sam zestaw + cykoria + pekinska) to teraz czas na probe z malym kawalekiem pekinskiej :D

Zapas granulatu tez jest w razie co  :rotfl2

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 27, 2010, 15:33:04 pm »
Trzecia i ostatnia proba zakonczona biegunka u krolika :(

Nie bedzie juz czwartej proby bo nie bede krolika narazac na taki stres z myciem kupra, pasta i wcale dla niego nie jest przyjemne miec lzejsza biegunke.

bedzie dostawal glownie siano ale tez lyzke cc albo oxbow

nuka

  • Gość
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 27, 2010, 15:55:05 pm »
No kurcze, to sie Peperrątko uparło na granulat. Tusiatko, jeśli za każdym razem masz miec biegunke i ogon do mycia to chyba odpuść. Zostaw tak jak było i już

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 27, 2010, 15:57:58 pm »
Tusiatko, ja mialam podobny problem z Tosia. Byla glownie na suchym. Dupsko obsrane bylo glownie dlatego, ze sie przejadala. Ale nawet jak jadla mniej, to po mokrym zostawiala ceko i rozne takie. Moze zostaw go na razie na sianku, suszkach, granulacie i suszonych warzywach. A cos swiezego podrzucaj co jakis czas, moze zoladek sie przyzwyczai? Ja zauwazylam, ze po kilku miesiacach Tosia jadla bez problemu cykorie, kawalki marchewki, zieleninke i nic sie nie dzialo.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 27, 2010, 16:37:32 pm »
No kurcze, to sie Peperrątko uparło na granulat. Tusiatko, jeśli za każdym razem masz miec biegunke i ogon do mycia to chyba odpuść. Zostaw tak jak było i już
No juz probowalam po malych kawalkach w odstepach czasu i inne sztuczki :(

Tusiatko, ja mialam podobny problem z Tosia. Byla glownie na suchym. Dupsko obsrane bylo glownie dlatego, ze sie przejadala. Ale nawet jak jadla mniej, to po mokrym zostawiala ceko i rozne takie. Moze zostaw go na razie na sianku, suszkach, granulacie i suszonych warzywach. A cos swiezego podrzucaj co jakis czas, moze zoladek sie przyzwyczai? Ja zauwazylam, ze po kilku miesiacach Tosia jadla bez problemu cykorie, kawalki marchewki, zieleninke i nic sie nie dzialo.
Dziekuje za porade! chyba tak zaczne robic np raz w tyg jakis maly kawalek warzywa na poczatek takie co zna ale nie czesciej

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 28, 2010, 09:24:21 am »
Mierzwiakowa dobrze znosi powolne zmiany, na razie mieszam jej rano i wieczorem granulat (tylko kilka pałeczek CC) z suszkami. Wczoraj i przedwczoraj dostała więcej zieleniny i warzyw niż zwykle (część jak zwykle olała - np. kalafior i cykorie - zawsze jak specjalnie jej kupie, to muszę sama zjadać :>) i na razie nie widzę problemów. Szefowa mi dziś przyniosła wór liści rzodkiewki, mlecza i świeżej babki lancetowatej - będzie na weekend. Co najważniejsze - krwi w moczu od wczoraj w ogóle nie widać, ale to pewnie też zasługa suszonej żurawiny nadziewanej furaginem ;) Królik radosny i skaczący.
Tusiątko - myślę, że Twoja cierpliwość się w końcu odniesie pożądany skutek :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 28, 2010, 09:36:34 am »
Tusiątko - myślę, że Twoja cierpliwość się w końcu odniesie pożądany skutek :)
Na razie przez ponad tydzien nie dostani zadnego warzywa

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 28, 2010, 10:47:24 am »
Tusiątko myślę, że nie ma co ryzykować - biegunka u królika zawsze jest poważna więc lepiej sobie w porę odpuścić.

Raz na jakiś czas ewentulanie spróbuj mu dać jakiś maleńki kawałeczek jednego warzywka a tak pozostań przy suchej karmie :) 

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 28, 2010, 11:04:33 am »
Tusiątko myślę, że nie ma co ryzykować - biegunka u królika zawsze jest poważna więc lepiej sobie w porę odpuścić.

Raz na jakiś czas ewentulanie spróbuj mu dać jakiś maleńki kawałeczek jednego warzywka a tak pozostań przy suchej karmie :) 
No dokladnie, to wcale nie jest dobre dla niego miec co pare dni biegunke. moze jakiegos nie toleruje a moze to ze pryskane - ciezko sie dowiedziec. ale bedzie dostawal brokula czy marchewke co jakis czas i raz na tydzien-dwa tygodnie cos nowego ale malo

glownie siano suszki granulat

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 05, 2010, 09:37:58 am »
Tosia od początku nie dostaje granulatu . Jedziemy na samej zieleninie , sianku i suszkach . Nie będę jej już wprowadzała granulatu chciałabym żeby od początku do końca nie był on w jej diecie . Powoli wprowadzam jej świeże warzywka . Na wszystkie bardzo dobrze reaguje , nie było żadnej biegunki , żadnego ceko . Mała jest pełna energii , skacze , wywija fikołki i biega jak oszalała po pokoju każdego dnia :)
Nie wiem czy to kwestia braku granulatu w diecie ale mam nadzieję nadzieję że dożyje ze spokojem 10 albo i nawet więcej lat .
Binia też przestawiłam . Najpierw jadł mieszankę , którą zamieniłam mu na granulat . Potem postanowiłam i granulat wyeliminować i widzę sporą różnicę . Ma zdecydowanie więcej energii . Nie widziałam także od tego czasu żadnego ceko , luźnego bobka czy biegunki .
Myślę że granulat nie jest potrzebny królikom w diecie i jak najbardziej polecam dietę bez granulatu . Oczywiście wiem że niektóre króliki nie mogą przestać go jeść ;)
Można powiedzieć że Tośka to taki mój mały królik doświadczalny  :icon_rolleyes
Chcę się przekonać czy to że nie je granulatu wydłuży w jakimś stopniu jej życie . Wszystko się okażę .

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 05, 2010, 10:38:22 am »
Ja bym chciała przejść na dietę bez granulatu, ale nie mam swojego ogródka, ani miejsca żeby posiać w doniczkach w domu, a do warzyw i zieleniny z marketu nie mam zaufania.

kasiagio

  • Gość
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 05, 2010, 10:49:50 am »
Tusiątko , a może podałabyś przez jakiś czas Lakcid małemu , może po prostu brakuje mu flory bakteryjnej stąd te biegunki ??    Nuna co o tym myślisz ??  A i ja bym kapusty pekińskiej nie podawała na razie , Maki mimo tego iż jest już na diecie bezgranulatowej ( teraz dosteje 2-3 razy w tyg jako przysmak pare pałeczek )  nie ryzykowałam jeszcze podania kapusty , może to jednak ona powoduje biegunkę .

Wataha , ja tez nie mam ogródka , ale po warzywa dla Makiego jeżdżę na targ  do tego samego dostawcy i to raz w tygodniu ,    czasami mąż dokupuje w tyg   moze znajdziesz kogoś ze wsi kto ma swój własny ogródek , uprawy których nie pryska i nawozi tylko naturalnie ( gnój )  Popytaj rodziny  , trzymam kciuki  :*

kasiagio

  • Gość
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 05, 2010, 10:52:57 am »
 nie ryzykowałam jeszcze podania kapusty , może to jednak ona powoduje biegunkę
Cytuj



oj przepraszam pomyliłam z kapustą włoską :/ 

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 05, 2010, 10:53:57 am »
Tusiątko , a może podałabyś przez jakiś czas Lakcid małemu , może po prostu brakuje mu flory bakteryjnej stąd te biegunki ??    Nuna co o tym myślisz ??  A i ja bym kapusty pekińskiej nie podawała na razie , Maki mimo tego iż jest już na diecie bezgranulatowej ( teraz dosteje 2-3 razy w tyg jako przysmak pare pałeczek )  nie ryzykowałam jeszcze podania kapusty , może to jednak ona powoduje biegunkę .
dopiero za tydzien rodzice z lakcidem przyjada :) na razie nie mam. nie chce tez na sile mu ciagle cos dawac juz nie lubie nas jak cos mu wkladamy po tej pascie co dostawal na biegunki

pekinska mi polecona bo wlasnie ona nie miala powodowac wzdec :)

kasiagio

  • Gość
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 05, 2010, 10:54:42 am »
Tusiątko już się poprawiłam , post wcześniej ;) 

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 05, 2010, 10:57:06 am »
Tusiątko już się poprawiłam , post wcześniej ;) 
widze :)

Nie wiem sama bo lakcidu nie dostane duzo a ma byc w razie co na zapas, mozliwe ze dlatego ze pryskane to tak reaguje a mozliwe ze nie toleruje po prostu i juz

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 05, 2010, 11:47:19 am »
Chcę od razu podkreślić , że taka dieta jest kosztowna ,sama sie o tym przekonałam :).

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 05, 2010, 11:49:01 am »
Chcę od razu podkreślić , że taka dieta jest kosztowna ,sama sie o tym przekonałam :).
w jaki sposob? to zalezy gdzie kupujesz warzywa, granilat tez tani nie jest