Autor Wątek: Dieta bez granulatu  (Przeczytany 284825 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 20, 2010, 19:00:37 pm »
Cytat: "alana"
a po trawie nic mu nie jest ?? świeże zioła też dostaje ?? j

Trawa na razie dopiero zaczyna mi rosnac. a ziola suszone bo ja nie mam dostepu do miejsc gdzie moge zbierac dla niego :(

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 20, 2010, 19:02:39 pm »
podaj mu cykorii lub pekińskiej tyle ile Ci się w palcu zmieści :) poobserwujemy i zobaczymy co dalej

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 20, 2010, 19:03:30 pm »
Cytat: "alana"
podaj mu cykorii lub pekińskiej tyle ile Ci się w palcu zmieści :) poobserwujemy i zobaczymy co dalej

Dobra! Dziekuje za pomoc!

Bo juz mysle o oxbow i jednak zostac na granulacie - ne duzo ale jednak..

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 21, 2010, 10:22:06 am »
Wczoraj tak sie rozpisałam, że nie napisałam jednej waznej rzeczy - co dotyczy także problemu Tusiątka_1987.

Miałam taki sam problem co Ty - z moim Kubą
  • . On po prostu nie tolerował warzyw. Jego jelita reagowały automatycznie miekkim kałem a często nawet biegunką. Też próbowałam róznych warzyw w różnych ilościach, ale zawsze było tak samo. Jedynie po mniszku lekarskim nic mu nie było. Do końca był na granulacie i na suszkach - bo tylko to mógł bezpiecznie jeść, a ja już nie chciałam więcej eksperymentować bo po kolejnym razie dosłownie lało się z niego i nie mogłam zatrzymać biegunki.


Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ten problem z Kubą zaczął się gdy zachorował na zapalenie płuc. Chodziłam z nim do weterynarza, który nie znał się na królikach i ja też nie miałam pojęcia o prawidłowej opiece. Dostawał mnóstwo antybiotyków ale nic osłonowego. Żadnego lakcidu itp. Więc podejrzewam, że to przez to jelita tak mu się rozstroiły i trzeba było bardzo uważać na to co je.

Nie wiem może jest na to jakieś wyjście, ja niestety go nie znalazłam :(

Dlatego właśnie w takich przypadkach, albo gdy królik jest chory, słaby, albo gdy podaje się naprawdę bardzo małe ilości granulatu raz dziennie to jestem "za" i nie mam nic do tego pokarmu :)

Alana co do dr Krawczyka to musiałaby się wypowiedziec Ola bo to ona mu dostarczała skład granulatu i co on dokladnie o nim powiedział Ola na pewno bedzie wiedziala lepiej niż ja. Wiem tylko, że doktora bardzo zainteresowala ta karma i zaczał sie zastanawiać nad jej właściwościami.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 21, 2010, 10:26:41 am »
moj Funiol wlasnie tez nie toleruje warzyw..z zielon ek podaje dzialkowa cykorie potem natke marchwi czy jarmuz
granulat musze podawac ale odrobinke rano i wieczorem...podawalm Lakcid... przez jakis czas..nic nie bylo lepiej
a...i jeszcze...nie wszystki granulatu mu "sluzy" np. CC nie moze..tez miekkie kupy
sluzy mu Oxbow i bezbozowy z JR
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 21, 2010, 10:31:13 am »
Nigdy jeszcze (tfu tfu tfu) nie chorowal nam Peppar. Toleruje jedynie wlasnie marchew brokul i kiwi no i oczywiscie nac od marchwi, pietruszke i koperek. ziola suszone bardzo chetnie. Ale nic innego z warzyw... czasami juz wlasnie nie wiem czy nie zrezygnowac z diety bez granulatu. dostawalby marchew brokula trawa (zaczyna mi rosnac w doniczce) i ziola suszone (niedlugo moze rodzice mi z pl dzialki od babci by trawe i mlecze i jeszcze cos przywiezli zobaczymy  :jupi ) i powiedzmy lyzke granulatu na noc cc albo moze i oxbow (planuje go kupic).

ale jeszcze raz jutro zaczniemy probowac chociaz z cykoria

nuka

  • Gość
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 21, 2010, 10:32:03 am »
Jestem ciekawa zdania Doktora na temat granulatów. Oj dziewczynki, szykuje nam sie prawdziwa rewolucja żywieniowa, albo i nie ...

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 21, 2010, 10:40:24 am »
nuka czy Ty też się szykujesz do diety bezgranulatowej ?? :)
no niestety nie wszystkie uszy tolerują warzywa, dlaczego nie wiem  :hmmm  ale trzymam kciuki za tych, którzy podejmą próbę ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 21, 2010, 10:41:13 am »
Cytat: "alana"
nuka czy Ty też się szykujesz do diety bezgranulatowej ?? :)
no niestety nie wszystkie uszy tolerują warzywa, dlaczego nie wiem  :hmmm  ale trzymam kciuki za tych, którzy podejmą próbę ;)

No ja jeszcze raz - ostatni sprobuje - jak nie to trudno. nie bede czula sie przegrana czy cos. tak widac mialo byc :(

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 21, 2010, 10:42:54 am »
Cytat: "tusiatko_1987"
No ja jeszcze raz - ostatni sprobuje - jak nie to trudno. nie bede czula sie przegrana czy cos. tak widac mialo byc :(

nikt tu nie mówi o przegranej  :przytul  ważne, że próbujesz ;) nikt Ci nie zarzuci braku szczerych chęci ;)

nuka

  • Gość
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 21, 2010, 10:43:37 am »
alana, moje już od dawna dostają bardzo mało granulatu, łyżeczke dziennie na pysiek. Teraz ostatnio jak miałam osobiste problemy i bardziej byłam poza domem niż w domu to do granulek wróciliśmy ale już znowu odzwyczajam, zresztą chyba uszy same wybrały co wolą jeść. Granulki zostawały w miseczce niezjedzone a cała reszta znikała bez sladu

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 21, 2010, 10:55:45 am »
Cytat: "alana"
Cytat: "tusiatko_1987"
No ja jeszcze raz - ostatni sprobuje - jak nie to trudno. nie bede czula sie przegrana czy cos. tak widac mialo byc :(

nikt tu nie mówi o przegranej  :przytul  ważne, że próbujesz ;) nikt Ci nie zarzuci braku szczerych chęci ;)

Wiem wiem  :bukiet tylko czasami szkoda ze sie nie udaje.. ale jesli ma miec biegunke po warzywach a po granulacie okej (malo granulatu) to lepiej juz to drugie

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 21, 2010, 11:00:04 am »
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/artykuly.html powtarzam i polecam link który podała Alana - w sumie są tam odpowiedzi na moje wszystkie pytania i wątpliwości :]

Teraz wiem, ze nie tylko u mnie nie jest łatwo i że trzeba próbowac dalej.

Dzisiaj rano podałam moim uszolom przygotowane wczoraj wieczorem warzywa (zamknełam tak jak radzilyscie w próżniowym pojemniku i wstawilam do lodówki). Grzybek oczywiscie się rzucił a Tosia podeszla powąchała i stanęła na dwóch łapach czekając na cos innego :] W drugiej miscie mialam granulat. Rzuciła się na niego :] Nie wiem czy nastepnym razem zaryzykować i zostawić tylko warzywa... Znając ją i tak tego nie ruszy i bedzie czekać na "obiad". I w ten sposób będzie głodna. Już tak czasami robiłam i cierpliwie czekała na kolację kiedy to dostają ziółka i suszki :/

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 21, 2010, 11:00:53 am »
Cytat: "madzia85"
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/artykuly.html powtarzam i polecam link który podała Alana - w sumie są tam odpowiedzi na moje wszystkie pytania i wątpliwości :]

Teraz wiem, ze nie tylko u mnie nie jest łatwo i że trzeba próbowac dalej.


no ja tam czytalam ze tez miala problem z biegunka ale u nas to za blisko siebie sa te problemy :(

agusia1405

  • Gość
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 24, 2010, 12:23:03 pm »
Przejrzałam ten temat dość pobieżnie, ale mogę się z Wami podzielić tym co je mój Toffi. Jest to dieta absolutnie bez granulatu, ponieważ każdy granulat jest szkodliwy dla królików, a zwłaszcza dla młodych. I to nie jest moja wydumana opinia tylko opinia weterynarzy i moje własne doświadczenie, bo żaden z trzech królików nie ruszył nawet tej małej ilości granulatu, która jest w podstawowym jedzonku.

Dieta Toffiego wygląda mniej więcej tak:

na śniadanie ziarno podstawowe + owocowe MEGAN
na obiad jakieś warzywko albo owoc (marchewka, pietruszka, zielona pietruszka, jabłko, mlecz -a le nie za dużo, sałata, skórki od ogórka, okazjonalnie truskawki i czereśnie) - to tak w skrócie
na kolację znów ziarno

Oprócz tego ciągle w klatce jest suchy chlebek, siano, woda, sól i wapno.

Toffi uwielbia czekoladę i kiedyś poobgryzał mi czekoladki jak zostawiłam je na kanapie  :PP  Ale tak normalnie oczywiście czekolady nie dostaje.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 24, 2010, 12:29:18 pm »
Firma megan-jedna z najpodlejszych na rynku.Ziaren się nie podaje,mogą ranić dziąsła(a u królików łatwo tworzą się ropnie),suchy chleb tez niedobry,krolik na nim nie ściera wcale zębów,tylko tą papką się zatyka,ogorek nie ma specjalnych wartości,a skórka tym bardziej(no najwyżej chemię zatrzymuje).I to tak z grubsza największe błędy w żywieniu królika.

agusia1405

  • Gość
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 24, 2010, 12:33:37 pm »
to na czym Twój królik ściera zęby?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 24, 2010, 12:34:46 pm »
Siano+gałązki. :lol

agusia1405

  • Gość
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 24, 2010, 12:37:30 pm »
siano Twoim zdaniem ściera zęby? hmm.... ciekawa teoria. Ale niech każdy żywi po swojemu. Mój zwierzak jest szczęśliwy i wcina to co mu smakuje. Jak coś jest dla niego niezdrowe to tego nie je. Mam to już sprawdzone.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 24, 2010, 12:39:26 pm »
Cytat: "agusia1405"
ale mogę się z Wami podzielić tym co je mój Toffi. Jest to dieta absolutnie bez granulatu, ponieważ każdy granulat jest szkodliwy dla królików, a zwłaszcza dla młodych. I to nie jest moja wydumana opinia tylko opinia weterynarzy i moje własne doświadczenie, bo żaden z trzech królików nie ruszył nawet tej małej ilości granulatu, która jest w podstawowym jedzonku.

ja dziekuje bardzo  :oh: ziarna czekolada  :oh: "idealnie"  :oh:

polecam jesli juz!
http://lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm

http://www.vetopedia.pl/odpowiedz7122-1-Scieranie_zebow_kroliczka.html

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/trawa.html

jak ci weterynarz kazal tak karmic to lepiej go zmien  :oh: bo nie wie nic o krolikach  :bejzbol