Autor Wątek: Dieta bez granulatu  (Przeczytany 287659 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #520 dnia: Styczeń 20, 2012, 12:01:36 pm »
Taaa gdyby tylko te kroliki jeszcze chcialy jesc te duze ilosci siana :)

To fakt, że jest ciężko, ale mój automatycznie jak skończył jeść granulat to je siano na potęgę. Ale uwaga - tylko jeden rodzaj! Żadne inne nie przejdzie, hehe. W czasie dnia potrafi przerobić z 5 dużych garści :) a jego bobki to poezja - pachną skoszoną trawą w słoneczny dzień lata :D

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #521 dnia: Styczeń 26, 2012, 13:21:00 pm »
a jego bobki to poezja - pachną skoszoną trawą w słoneczny dzień lata :D

Ja bym wykorzystała ten króliczy potencjał i zaczęła produkować z tych bobków odświeżacze powietrza :)
Zapach w zimie letniej skoszonej łąki to musi być to!  :lol

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:36:33 am »
a jego bobki to poezja - pachną skoszoną trawą w słoneczny dzień lata :D

Ja bym wykorzystała ten króliczy potencjał i zaczęła produkować z tych bobków odświeżacze powietrza :)
Zapach w zimie letniej skoszonej łąki to musi być to!  :lol

Hehe, już dawno się nad tym zastanawiam :D niepotrzebny w domu odświeżasz powietrza, jak Bolsik zarzuci zapachem to wszyscy go mocno wciągają, hehe.

Late

  • Gość
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 31, 2012, 20:03:15 pm »
Jak jest dobrze zmniejszać ilość granulatu ?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:28:12 pm »
Zdecydowanie powoli trzeba ilość zmniejszać. Z każdym dniem po 2 granulki mniej. Takie tępo powinno być ok.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 17, 2012, 15:30:15 pm »
mam pytanie ile sałaty masłowej można podawać królikowi? moja ją po prostu uwielbia i mogłaby jeść ją bez opamiętania. Nic jej po niej nie jest ale wolę się dowiedzieć dokładnie, a nie sugerować się samym apetytem królinki :bunny: :bunny:

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 17, 2012, 17:12:27 pm »
Ja w sezonie dawalam jakies 4-5 wiekszych listkow na raz.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 17, 2012, 22:22:24 pm »
ja staram się ograniczać do 3-4dużych liści na dzień... chyba że mała cwaniara znajdzie w kuchni sałatę i sama sobie ustali dzienną dawkę;))

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kula Smakula .
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 25, 2012, 21:31:40 pm »
Wiem, że to nie temat na tan wątek, ale w takim razie jak nie dajecie granulatu to w jakiej porze dnia i ile warzyw dajecie?



Post przeniesiony z tematu 'Kula smakula'. W przyszlosci prosze o zadawanie pytan w odpowiednich watkach :)
Tocha
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2012, 22:02:19 pm wysłana przez Tocha »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 25, 2012, 22:23:13 pm »
Ja daje porcje warzyw ok godziny 17. Sklada się przede wszystkim z 2-3 lisci pekinki (chyba że sa wieksze to daje 2, a jak mniejsze to nawet 4). Do tego niecala polowa pomidorka, kawaleczek ogorka. W inny dzien dostaje zamiast pamidora czy ogorka niecale 1/4 papryki. Albo "lodyzke" selera naciowego. A tak to uszak np na rano wcina suszki, na wieczor galazki drobne.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 25, 2012, 22:26:19 pm »
Ja daje warzywa dwa razy dziennie. Mniej wiecej tyle ile miesci sie na talerzu: kapusta, marchewka, pietruszka (korzen), seler naciowy, jablko, brokul itd. Oczywisce nie wszystko to na raz. Ja sama jestem na diecie roslinnej, wiec zawsze sa w domu jakies warzywa i owoce, wiec kroliki jedza to co akurat jest. Specjalnie dla nich kupowana jest kapusta :) No i oczywiscie siano. W ciagu dnia potwory dostaja rodzynki albo jagodki np. po trzy, cztery dziennie. Uwazam, ze im to wystarcza, bo po sniadaniu zostaja na talerzu kawalki, ktore sa dojadane w ciagu dnia. Bardzo chetnie jedza siano. Jak dostana swieze, to czesto zignoruja warzywa i przyjda jesc sianko. Dlatego ta dieta mi odpowiada. Moje poprzednie krole jadly granulat i siano schodzilo bardzo slabo. Do tego mielismy problem z ceko i biegunkami. Przy tej diecie <odpukac> wszystko jest ok.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 25, 2012, 22:41:35 pm »
mam pytanie ile sałaty masłowej można podawać królikowi? moja ją po prostu uwielbia i mogłaby jeść ją bez opamiętania. Nic jej po niej nie jest ale wolę się dowiedzieć dokładnie, a nie sugerować się samym apetytem królinki :bunny: :bunny:

Biorąc pod uwagę, że liść sałaty ma zaledwie kilka kalorii, to raczej nie można przypuszczać, że królik na takiej diecie przytyje :) Po co mu ograniczać sałatę?! A niech zje nawet 10 liści... wątpię żeby mu to zaszkodziło. Na diecie ciągle są kobiety, ale raczej nie króliki. Myślę, że wbrew pozorom królik ma jakiś limit objętości pobrzuszka i nie wciśnie na raz całej główki sałaty :)

Mam pytanie czy Twój królik ma dostęp do jodu (np. z lizawki solnej)?... bo wygląda tak jakby tworzyło mu się wole w okolicach tarczycy...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 25, 2012, 22:46:37 pm »
Hmm, z tego co ja sie orientuje, to wole u samic jest calkiem normalna sprawa ;)

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 29, 2012, 21:41:10 pm »
Czytałam kiedyś już nie pamiętam gdzie, że króliki mogą jeść głównie tylko kapustę czerwoną, sałatę rzymską, a czytam tu, że tak nie jest.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 29, 2012, 21:51:11 pm »
Ja daje moim praktycznie kazdy rodzaj zieleniny z wyjatkiem salaty lodowej (jakas taka sztuczna mi sie wydaje) i kapusty takiej tradycyjnej z ktorej sie robi np. golabki. Mnie sie gdzies obilo o uszy, zeby unikac tych zoltych czesci kapust i chyba slusznie, bo nawet kroliki za nimi nie przepadaja. A ta tradycyjna kapucha to wlasciwie cala taka malo zielona jest.
Ja u siebie w sklepach kupuje cos takiego http://www.hub-uk.com/images024/spring-greens.jpg i to sie zwie spring greens. W PL kupowalam pekinke. Dawalam tez kapuste karbowana, ale przyznam szczerze, ze srednio 'nam' smakowala. Salata rzymska jest zawsze mile widziana :)
Wszystko zalezy od tego do jakich warzyw krolik jest przyzwyczajony. U nas zjadane jest wszystko i nie ma zadnych sensacji. Poprzedni moj krolik mial biegunki po marchewce... Wiec trzeba samemu poobserwowac.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Karmienie samym siankiem,suszoną trawą oraz suszkami.
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 09, 2012, 13:32:59 pm »
Jak w temacie.
Czy taka dieta jest ok dla królików ?? Zauważyłam że jak moje uchole są na samym sianie,suszonej trawie i suszkach robią lepsze bobki no i jest ich więcej.Mogę tak je karmic cały czas ?? Nic się od takiej diety im nie stanie ??

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Karmienie samym siankiem,suszoną trawą oraz suszkami.
« Odpowiedź #536 dnia: Maj 09, 2012, 13:48:07 pm »
My tak karmimy Kokę - to zalecenie weterynarza. Jeśli zje cokolwiek świeżego, nawet w małej ilości, kupki są rzadkie.
Koki na tej diecie jest przeszło miesiąc - i od tego czasu nie ma śladu wcześniejszych powracających co kilka dni kłopotów z brzuszkiem.
Pije dużo więcej na tej diecie - i rzecz jasna sępi strasznie:)

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmienie samym siankiem,suszoną trawą oraz suszkami.
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 09, 2012, 13:51:04 pm »
Mój Marley je teraz praktycznie same suszki i siano. ale to tak jak u ewy zalecenie weta

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Karmienie samym siankiem,suszoną trawą oraz suszkami.
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 09, 2012, 13:56:47 pm »
My tak karmimy Kokę - to zalecenie weterynarza. Jeśli zje cokolwiek świeżego, nawet w małej ilości, kupki są rzadkie.
Koki na tej diecie jest przeszło miesiąc - i od tego czasu nie ma śladu wcześniejszych powracających co kilka dni kłopotów z brzuszkiem.
Pije dużo więcej na tej diecie - i rzecz jasna sępi strasznie:)
U mnie jest identycznie. Po świeżych warzywach/owocach są rzadkie kupki. To się nie tyczy zieleniny rwanej gdzieś na polu czy trawy, niestety do tego dostępu nie mam. Tak więc u mnie dieta też tak wygląda. Uszaki robią piękne, ogromniaste boby.
Problemów w brzuszkami nie ma pod warunkiem, że podaj te nieszczęsne siemię .


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Karmienie samym siankiem,suszoną trawą oraz suszkami.
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 09, 2012, 14:55:53 pm »
No właśnie widzicie czyli to jednak dobre rozwiązanie,oczywiście zapomniałam dodać siemie lniane szczypta co 2 dni.Zobaczymy może i my tez nie będziemy wracać do warzyw.