Autor Wątek: Dieta bez granulatu  (Przeczytany 287738 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #500 dnia: Wrzesień 25, 2011, 12:32:10 pm »
W zimie kupowałam na targu sałatę rzymską na targu. Oczywiście płaciłam za nią gigantyczne pieniądze i naiwnie się cieszyłam, że daję królikowi coś zdrowego. Sałata miała jednak obrzydliwy, gorzki smak... myślałam jednak, że tak ma smakować.
Na wiosnę wybrałam się do jednego z supermarketów i przez przypadek zobaczyłam tam sałatę rzymską. Kupiłam ją 3 razy taniej niż na targu (choć w sumie może była tańsza z powodu tej wiosny), a w dodatku była pyszna i słodziutka - sama zaczęłam ją wcinać

Wiesz, w zimę mniej warzyw to mają gorzy smak :) A pozatym są różne odmainy i jedna może być gorzka druga słodka.




seler naciowy

A u mnie w zimę najwięcej selera naciowego jest, a króle nie chcą.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 04, 2011, 11:02:03 am »
Witajcie, mam do Was pytanie... Stasieniek od jakiegoś czasu przestał/ zaczął mniej jeść granulatu cuni. Wczoraj zjadł tylko 3 pałeczki (zazwyczaj jak slyszał szelest worka to wyrywał mi go z reki), a teraz nie widze u niego zainteresowania granulatem. Pytanie... Czy mam zmienić granulat? a moze odstawić definitywnie ?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 04, 2011, 11:36:14 am »
Jak sam z siebie przestaje jesc granulat to chyba lepiej go calkiem wycofac i przejsc na zdrowa diete bez granulatu :)

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 04, 2011, 12:37:50 pm »
W ogóle ostatnio to widzę u niego zmianę w zachowaniu...może to przez niejedzenie granulatu:D Zrobił się większym miziakiem, zasypia w lozku co kiedyś nie było do pomyślenia, chodzi za mną. ... :D  :hmmm a granulatem to już tak gardzi  :icon_rolleyes niedawno zostawiłam mu garstkę na noc to wszystko zostało do rana  :knuje To co mam teraz mu podawać? Codziennie w misce ma marchewkę, jabłuszko, brokuł, buraczki no i czasami koperek.  :hmmm

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 04, 2011, 12:39:52 pm »
Koperek to codziennie i w dużej ilości ,  , cykorię , brokuła , selera naciowego i całą resztę warzyw liściastych to codziennie , warzywa korzeniowe tak 2-3 razy w tyg. jako przysmak i owoce również , dieta bez granulatu to jednak najzdrowsza dieta dla naszych maluszków ;)  


http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html   Poczytaj tutaj a wszystkiego dowiesz się dokładniej ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 12:49:47 pm wysłana przez kasiagio »



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 04, 2011, 16:56:36 pm »
Tak, tak :) tylko on to taki smakosz, że nie wszystko chce jeść. Kupilam mu kukurydze ostatnio to nie chcial jej nawet dotknąć.  :oh:

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 04, 2011, 17:18:09 pm »
No kukurydza to nie jest taki typowy przysmak dla królików , Maki też nie jadł w  ogóle ;)  także się nie przejmuj , podawaj  powolutku a zobaczysz ,że zacznie wszystko znikać , granulat powoduje to ,że maluchy mają napełniony brzuszek i są syte długo a warzywa i sianko i suszki nie , jak wiadomo króliki to wielkie głodomory i na takiej diecie żują praktycznie bez przerwy  :D 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 04, 2011, 18:49:12 pm »
Staszek czapnął tylko liście od kukurydzy :d Fikuś za to kukurydze chetnie zajada :) (ale jeszcze chętniej granulat)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 04, 2011, 21:51:52 pm »
na wszelki wypadek skontroluj Staszkowy zgryz.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 04, 2011, 22:29:52 pm »
W maju miał korektę zębów. Podczas wizyty w sierpniu doc. Krawczyk stwierdził,że ogolny stan zdrowia Staszka jest bardzo dobry. (łącznie z ząbkami i narządami wewnętrznymi ). Wcina twarde warzywa - marchewkę i korzeń pietruszki - cały , nie kroje mu na kawałki. Zajada również chętnie ziarenka ostropestu. :)

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 13, 2011, 20:38:06 pm »
Teraz już wiem, że niejedzenie granulatu u staszka było zapowiedzią jego problemów z brzuszkiem - bezoar. Szybko trafił do doc. i jest już wszystko dobrze. ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 19, 2011, 08:13:33 am »
Podajcie swoje przykladowe codzienne jadlospisy!

Ja nadal mam to samo z Pepparem ze nawet jak dostanie cykorie czy salate rzymska ta robi takie male bobki a piekne duze jak je samo siano/ziola.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 31, 2011, 10:03:11 am »
rano- marchew, natka lub koper+ siano i woda

południe-sałata, koperek lub natka lub jeszcze inna zielenina

wieczór- gałązki lub suszki

I oczywiście zawsze sianko i woda.

To przykłądowy jadłospis zimowy.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 31, 2011, 10:51:27 am »
rano na ogół w okresie zimowym podaję warzywa korzeniowe (seler, marchew)/ brokuły/ cykoria/ kalarepa itp.
południe - świeża zielenina ze sklepu lub do połowy grudnia - zielenina z miniszklarni - nać pietruszki, sałata rzymska, cykoria podróżnik (mam ją w miniszklarni), koperek, seler naciowy
podwieczorek - suszona zielenina, gałązki, trawka owsiana z doniczki, kiełki z doniczki
wieczór - warzywa lub zioła wymienione powyżej.

W międzyczasie zawsze dostęp do wody i siana.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #514 dnia: Listopad 10, 2011, 09:27:00 am »
Jak byscie nam poradzily? Bo jak tylko dostaje jakiekolwiek warzywo to zaraz male bobki albo prawie w ogole, jak potem dostanie tylko sianko to znow piekne duze. Ale z samego sianka i suszek nie bedzie mial kompletu witamin :(

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #515 dnia: Listopad 10, 2011, 09:56:24 am »
A jakie warzywa podajesz Peppciowi?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #516 dnia: Listopad 10, 2011, 10:20:44 am »
A jakie warzywa podajesz Peppciowi?
marchewke, pietruszke nac, koperek, brokul, cykorie, papryka i salata rzymska - chyba wszystkie takie typowe wymienilam :)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #517 dnia: Listopad 10, 2011, 10:38:19 am »
Może po prostu dawaj mu połowe mniej warzyw, żeby dojadał siankiem. Myślę, że króliczek może być na sianku i suszkach - w naturze też wiecej by nie miał. A warzywa od czasu do czasu. Moje tak reagują na brokuł, a Heban dodadkowo na czerwoną paprykę. Jak tego nie podaję jest dobrze. Myślę jednak, że trzeba do tego podejść indywidualnie.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #518 dnia: Styczeń 20, 2012, 08:35:59 am »
Siano, siano i jeszcze raz siano :) Pięknie bobki tylko po dużej ilości sianka :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #519 dnia: Styczeń 20, 2012, 10:38:45 am »
Taaa gdyby tylko te kroliki jeszcze chcialy jesc te duze ilosci siana :)