Autor Wątek: Dieta bez granulatu  (Przeczytany 288409 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 20, 2011, 12:36:44 pm »
Karramba mieszkając sama też dostawała raz dziennie, bo zielenina którą dostała rano jeszcze po południu nie była zjedzona, ale przy dwóch królikach są prawdziwe wyścigi kto pierwszy dorwie co smaczniejszy kąsek i po pół godziny nie ma nic  :diabelek
Ważyłam może raz, dwa ogólnie daje na oko. U mnie schodzi 1-1,5kg warzyw dziennie.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 20, 2011, 12:50:12 pm »
U nas schodzi dziennie z 1kg warzyw ale pewnie jakby dostawały 2 kg to też by poszło :P

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 20, 2011, 14:19:11 pm »
Zależy jak wielka miseczka suszków - mimo, że to ważny element w diecie króliczków, nie należy z nimi przesadzać z racji na dużą ilość wapnia.
Dobrze dać jakieś warzywo rano, żeby uszak nie dostawał treściwego jedzenia tylko raz na 24h i do diety przyda się wprowadzić więcej warzyw - pietruszka, buraczki (te dwa są tanimi warzywami), brokuły, seler, seler naciowy, papryka itd.
Z tego co Nuna pisała na 1kg masy ciała królik powinien dostać przynajmniej 200g warzyw, a w tym jadłospisie nie wydaje mi się, aby udało ci się wyrobić minimum dla dwóch uszaków.

Moje krole waza tylko 80 dag, sadze ze to wystarczajace porcje. Miseczka ma ok 3 cm wysokosci i srednica 8 cm. Jak rano bym miala dawac to bym dawala pol marchewki, piec lisci endywii, cykoria badz seler naciowy i do tego np plasterek ogorka, pietruszka naciowa, bazylia itp.

EDIT

Wieczor- piec lisci endywii, trzy listki rzymskiej, kilka rozyczek brokula, jedna cala marchew pokrojona, seler naciowy lub cykoria w ostatecznosci pekinka, lisc buraczany i dotego np dwa maje plastry ogorka, pietruszka naciowa, mieta, bazylia,melisa itp.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 16:45:38 pm wysłana przez LeryMosa »

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 26, 2011, 07:21:35 am »
Czy ktos nie mial tutaj ostatnio napisac jadlospisu? bo ja sama nie wiem jak mu dobrze ulozyc :(

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 27, 2011, 13:14:16 pm »
Znow zmieniony jadlospis wieczorny, tj. piec lisci endywii, glowa rzymskiej, pol lub cala glowa brokula, jedna cala marchew pokrojona, seler naciowy lub cykoria w ostatecznosci pekinka i dotego np dwa male plastry ogorka, pietruszka naciowa, mieta, bazylia,melisa itp.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #405 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:48:37 pm »
Kochani, nie jestem pewna, czy ktoś gdzieś nie zadał już tego pytania. Szukałam, ale nigdzie nie znalazłam. Mimo to pewności nie mam.
Póki co Tyszko je granulat CC plus warzywa. Jest jeszcze malutki, więc póki co przyzwyczajamy go do zdrowego żywienia. :) Docelowo chcemy, aby przeszedł całkowicie na dietę warzywną. Na szczęście zarówno ja jak i mój mąż zauważyliśmy, że zdecydowanie woli jeść warzywka niż granulat. Zawsze wcina je jako pierwsze. :) Ale do rzeczy, zastanawiam się ostatnio, czy podczas jednego posiłku - np. śniadania można jednocześnie dawać królowi świeże warzywa i suszki (lub granulat), czy lepiej suszki (lub granulat) podawać osobno?

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:15:37 pm »
wydaje mi sie że nie ma to dużego znaczenia czy i jak łączy się te składniki ze sobą
choć część osób podaje je oddzielnie ze względu na wygodę np rano granulat i  duża porcja suszek bo to szybciej podać przed pracą a po południu warzywka, które trzeba umyć, wysuszyć, czy pokroić, a wiadomo ze to już trochę czasu zajmuje.
Ja często mieszam suszki z warzywami czy granulatem i do tej pory nic moim uszakom nie zaszkodziło

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #407 dnia: Kwiecień 28, 2011, 08:44:59 am »
Ja tak samo łączę Zgodzi wszystko razem żeby miała urozmaicenie. W jednej miseczce dostaje warzywa, suszki i czasem, ale bardzo rzadko, kilka granulek. Samymi suszkami to się Zgodzia zapycha i potem pije jak smok  :P Więc uznałam, że lepiej jej dawac mieszane posiłki. W brzuszku i tak się wszystko pomiesza  :P
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 28, 2011, 20:33:59 pm »
Mój królik wgl. granulatu nie jada. Jak miał w misce to zjadł wszystko tylko nie granulat ;)

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 28, 2011, 22:30:08 pm »
Dziękuję Wam. :) Przez chwilę myślałam, że popełniam błąd podając jednocześnie suszki i świeże warzywa. :D Fakt, nie pomyślałam o tym, że samymi suszkami mały się zapcha i będzie potem dużo pić. :D

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #410 dnia: Maj 12, 2011, 15:20:35 pm »
Zauwazylam ze Peppar ciagle tak ma ze jak zje warzywa to potem male kupy robi i nie chce w ogole siana.,.. jak to polaczyc zeby codziennie i siano i warzywa?

Offline Dominika.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #411 dnia: Maj 12, 2011, 15:22:43 pm »
Tusiatko u mnie jest niestety tak samo...
Moze najpierw dawaj siano a potem warzywa?

Umnie niestety zamiast siana wchodzi jedynie trawa - to bez focha zje jeszce...

Offline Agatka:D

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #412 dnia: Maj 12, 2011, 15:25:04 pm »
Może najpierw go "przegłodź" tzn. niech będzie zmuszony zjeść sianka,  potem dopiero dasz warzywa ew. suszki.



Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #413 dnia: Maj 12, 2011, 15:28:48 pm »
Tusiatko u mnie jest niestety tak samo...
Moze najpierw dawaj siano a potem warzywa?

Umnie niestety zamiast siana wchodzi jedynie trawa - to bez focha zje jeszce...
Może najpierw go "przegłodź" tzn. niech będzie zmuszony zjeść sianka,  potem dopiero dasz warzywa ew. suszki.
Ale siano to on ma caly czas w pasniku swieze pachnace :) Suszki dostaje 2 razy dziennie. ale wlasnie przydaloby sie do tego codziennie warzywa.. no i jak nie ma warzyw to on zjada mnstwo siana, on kocha siano  :heart

Offline Agatka:D

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #414 dnia: Maj 12, 2011, 15:30:14 pm »
Ja jeszcze robie tak, że układam na talerzyk warzywka, a na to sianko. I np. żeby sie dostać do świeżych i pachnących truskawek muszą zjeść sianko :P

Chociaż u mnie to bardziej dla zabawwy, bo ona przepadają za siankiem.



Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #415 dnia: Maj 12, 2011, 15:32:45 pm »
Ja jeszcze robie tak, że układam na talerzyk warzywka, a na to sianko. I np. żeby sie dostać do świeżych i pachnących truskawek muszą zjeść sianko :P
U mnie to by zaraz caly dywan i pokoj byl w sianie :P sianko jest w pasniku swieze pachnace :) ale wiadomo marchewka tez jest smaczna... nic moze zrobie tak ze warzywa na wieczor dopiero

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #416 dnia: Maj 12, 2011, 15:37:57 pm »
u mnie to samo dieta warzywna + po 5 granul na łepka dziennie, siano sklepowe jest nie jadalne, Smigol jedynie je takie co sama suszę ale to i tak jak karmie go z ręki.
no i też od dłuższego czasu się zastanawiam nad wielkością bobków, czy króliki na diecie warzywnej walą mniejsze boby?
niby siano to objętość i włókna więc teoretycznie daje dużego bobka, ale warzyw też pochłaniają sporo dziennie, jakieś 2-3 duże czubate talerze, więc chba da sie z tego uformować dobra kulkę?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #417 dnia: Maj 12, 2011, 15:58:49 pm »
Ja daje warzywa nieregularnie moze dlatego tak sie dzieje? ale po nich ma male a czasami wieksze ale sklejone ze soba wiec nie mam odwagi dawac wiecej warzyw..

Offline Dominika.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #418 dnia: Maj 12, 2011, 16:11:23 pm »
Przed chwila dawalam sianko.. Niestety racyzla ugryzc jedynie a na reszte powiedziała fe. ;(
Nie wiem co robic..

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta bez granulatu
« Odpowiedź #419 dnia: Maj 12, 2011, 16:42:49 pm »
Przed chwila dawalam sianko.. Niestety racyzla ugryzc jedynie a na reszte powiedziała fe. ;(
Nie wiem co robic..
Ja bym w takich chwilach nie dawala nic tylko samo sianko i by zaczal jest