Autor Wątek: Oczko Łatka  (Przeczytany 8050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ase

  • Gość
Oczko Łatka
« dnia: Październik 13, 2005, 15:59:58 pm »
DOT  czy mogłabyś zerknąć na oczko Łatka . Czy to przewlekłe zapalenie spojówek ?
Mały brał dikortineff  i nie było zadnej poprawy, zmieniono mu krople na gentamycynę. Znowu ma brac tydzień  i do kontroli. Jakoś mi sie to nie podoba, szczególnie że mały jest słaby (a przynajmniej bardzo mało aktywny - skacze tylko w celu przyskakania do mnie - jest ogromnie ufny, daje sobie wszystko zrobić i wszędzie zajrzeć , i w ząbki i  masuję mu brzuszek  to leży spokojnie na boku i ani mru mru).Bardzo się o niego martwię bo pieszczoch pieszczochem ale być może on jest osłabiony?

DOT

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2005, 17:06:15 pm »
Ta błonka to trzecia powieka. Prawdopodobnie to jednak jest zapalenie spojówek. Zastanawiam się tylko nad przyczyną tego zapalenia. Czy ktoś u Ciebie w domu pali? Albo czy nie reaguje tak na siano? Może to wcale nie jest zapalenie bakteryjne, tylko np. alergiczne. Ale na podstawie zdjęć nie będę wyrokować, więc wszystko w rękach lekarza.

DOT.

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2005, 17:24:34 pm »
I jeszcze jedno- czy to dotyczy obu oczu czy jednego? Bo jeśli jednego to alergia to raczej nie jest.

Ase

  • Gość
oczko
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2005, 17:37:41 pm »
w domu nikt nie pali papierosów, a ta błonka jest na jednym oczku.
Tylko czemu nie pomógł ten lek.
A ja spytałam czy królik może mieć alergie na siano a wet. jak parsknął śmiechem.
Mam dwa siana dla niego, łakowe i jakieś inne. Spróbuje mu jedno wycofać.
Uważasz że gentamycyne mu teraz dawać ?

Ase

  • Gość
oczko
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2005, 17:40:31 pm »
Czy pójść do innej lecznicy ?

DOT

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2005, 18:51:59 pm »
Alergia na siano może się zdarzyć. Długo dajesz tą gentamycynę? Ja bym ją używała, zobaczysz, może w końcu coś się ruszy. A czy to oko mu ropieje?

Ase

  • Gość
oczko
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2005, 19:16:55 pm »
Tydzień dawałam dikortineff a gentamycynę dopiero dzisiaj dostał ( 2razy dz. po 1 kropli)
oczko mu nie ropieje. Bea pisała mi żeby dawać mu kocie mleko, to jutro kupię i dam mu bo on mało pije. Wiem ze ode mnie weźmie wszystko , bo przed chwilą  w domu była sensacja ( on siedzi prawie cały czas u mnie na kolanach , bo ja mam siedzącą pracę i w domu) Łatek położył się na moich kolanach na plecach i tak leżał z 10 minut. ( bez przesady). Jak go położe na podłodze to stoi tak obok mojej nogi. Jest nadal bardzo mały i chudy. Ile tego kociego mleka mu dawać ?

DOT

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2005, 22:47:02 pm »
Ja bym była ostrożna z tym kocim mlekiem. W jakim on jest wieku? Na pewno już dłuższy czas mleka nie pił, ma wykształconą florę bakteryjną, prawdopodobnie enzymy trawiące mleko zanikły. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na jego podawanie to zacznij od małej ilości i stopniowo zwiększaj (jeśli będzie je dobrze tolerował).
Sama widzisz, że gentamycynę dajesz bardzo krótko, to nie jest cudowny lek, który od razu zlikwiduje problem, daj jej szansę.
A jeśli chodzi o alergię to objawy byłyby z obu oczu.

Ase

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2005, 09:05:22 am »
ile on ma taknaprawdę to nie wiem, na fotce widać jego wielkość, jest  trochę większy od mojej dłoni, oficjalnie tydzień temu miał 3 miesiące (w co smiem wątpić) ale faktycznie mleka nie pił zapewne długo, spróbuję jeszcze poradzić się w Klinice Małych Zwierząt , tam gdzie  mogą go zobaczyć. Bardzo dziękuję za wszystkie rady i pomoc, bo najgorzej jak się nie wie co robić...

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Oczko Łatka
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2005, 15:47:57 pm »
nie wiem, jak tam z mlekiem u innych króliczków, ale maluchy ze schroniska piły i wypiły, na szczęście nic złego sie nie stało, a wręcz przeciwnie, najmniejszy maluszek rośnie jak na drożdżach  :) większy leciał jak na skrzydłach, jak czuł mleko. Nie wiem sama, co o tym sądzić.

anUSZka

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2005, 17:42:43 pm »
Ase, jakież to maleństwo jest ufne :)

DOT

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2005, 21:25:33 pm »
Bea- na pewno jeśli już ktoś się decyduje na podawanie to trzeba zaczynać od niewielkich ilości i patrzeć jaka jest reakcja.

bea bez log.

  • Gość
Oczko Łatka
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2005, 15:04:33 pm »
no pewnie,masz racje;  królasy ze schroniska i tak nie miały nic do stracenia, piszę brzydko, ale to prawda. Myśleliśmy , że te dwa maluchy nie przeżyją.