Porady > Akcesoria i DIY - czyli Zrób To Sam

Środki dezynfekcji.

(1/23) > >>

sylwiaG:
Jakie stosujecie środki do dezynfekcji? Pewnie większość ocet , tak jak i ja, ale dzis przeczytalam wiadomość od naszej wet :
"Napisala pani ze odkazala pani powierzchnie octem. Ocet to nie jest
srodek dezynfekcyjny. Tak na przyszlosc Moze pani uzywac spirutysu,
denaturatu albo wodki...ale nie octu, dobrze?"

Na wikipedi pisze,ze dezynfekuje ..  :hmmm

Viss:
Ocet nie dezynfekuje, skąd taki pomysł? ;)
Ocet jest świetny do odkamieniania, soda na tłuszcz.
Zależy także co chcesz odkażać, tzn z czego. Jest masa środków odkażających, bardziej i mnie zaawansowane, używane w wielu wypadkach, np. dla szpitali, lecznic, brane sa pod uwagę różne wirusy, bakterie a nawet pierwotniaki albo do sprzetów chirurgicznych czy dla manikiurzystek do narzedzi. Wpisz sobie w allegro i wybierz najbardziej ci odpowiadający.

sylwiaG:
Chodzi mi o króliki przeciez, tzn o podłoże np obsiusiane. Tzn ze encyklopedia się myli ?? Przeciez jest spirytus 10% a to coś oznacza?   Materiał z encyklopedii :

Ocet - wodny roztwór kwasu octowego o charakterystycznym ostrym zapachu i kwaśnym smaku, zwykle 6-procentowy lub 10-procentowy. Powstaje w wyniku fermentacji octowej alkoholu. Stosowany jako przyprawa zakwaszająca. Spożywany w nadmiarze jest szkodliwy, w niewielkich ilościach pobudza apetyt i sprzyja lepszemu trawieniu ciężkostrawnych potraw.
Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, DEZYNFEKUJĄCY i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa.

nati:
Ocet doskonale nadaje się do czyszczenia takiego osadu ;) Ja czyszczę octem kuwetę. Nawilżam szmatkę, przecieram i spłukuję obficie ciepłą wodą. Efekt fantastyczny i nie wymagający dużego nakładu pracy oraz pieniędzy.

sylwiaG:
nati,  zgadza się, tylko chcę sie dowiedzieć, dlaczego osoby uważają,że ocet nie dezynfekuje,kiedy encyklopedia podaje,że tak.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej