Autor Wątek: 4 maluchy... poszukują kochających opiekunów  (Przeczytany 11954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hubert33

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« dnia: Styczeń 11, 2010, 20:20:34 pm »
Na moją prośbę poprzedni temat został usunięty bowiem niepotrzebnie pojawiły się (z moim udziałem również) rozmowy i zawirowania odbiegające od tematu właściwego, a przecież jestem tu po to, aby w przyszłości maluchy mogły trafić do dobrego opiekuna. Zebrałem zatem, po poinformowaniu moderatora forum, wszystko z poprzedniego tematu w jedno i zacznę jeszcze raz.

6 grudnia ub.r na świat przyszło u mnie 6 maluchów - króliki miniaturki. Przyszły niespodziewanie choć... była wczesniej wizyta u lekarza i nawet usg robione, Basia (króliczka) miała wygolony brzuszek i diagnoza, że królica przestała załatwiać swoje naturalne fizjologiczne potrzeby ze stresu, bo w domu jej opiekuna pojawił sie kociak. Ale... po tygodniu po wizycie u lekarza okazało się że Basia miała wykot  :zdenerwowany  
Co za profesjonalizm, ech szkoda pisać :bejzbol

Absolutnie nie było zamiarem kojarzenie dorosłych królików w celu rozmnażania, po prostu dostałem na przypilnowanie królice Baśkę (1 roczna) a ja mam króla Kubę (6 latek) i wydawało się, że tylko się zaprzyjaźniły...a tu efekt i małe na świecie. Moja wina, nie upilnowałem :/  Maluchów było 6, niestety jeden nie przeżył, pomimo iż próbowałem ratować: mleko kocie, pipeta ale był chyba najsłabszy.

Pozostała 5-tka rośnie zdrowo i już daje sie we znaki szaleństwami i swoją żywiołowością. Niestety... czas mija.... a ja nie będę w stanie ich zatrzymać Już i tak oddałem im swoją sypialnię na czas jak podrosną ale na więcej nie mogę sobie pozwolić. I tak znajomi twierdzą, że zwariowałem na ich punkcie i że mają u mnie jak w raju ale małe-mały problem, duże-duży problem. Nie będe w stanie dać im dalej tyle czasu i miejsca. Dlatego moja obecność tutaj.

Dopóki maluchy nie osiągną 8 tygodni, staram się aby rosły zdrowo przy matce. Jeśli do tego czasu nie znajdę wśrod znajomych lub chętnych opiekunów - skieruję je do adopcji, za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Dla jednego malucha już mam opiekuna :icon_biggrin

Aktualnie zaczną 6 tydzień swego życia, sięgają po karmę matki a więc wprowadziłem im aktualnie granulat+suszki+ woda. Oprócz tego rzecz jasna, matka karmi małe, czego sam raz zupełnie przypadkiem byłem świadkiem :icon_biggrin  
Są bardzo pocieszne, energiczne.Brykają wypuszczone do salonu, bawią razem, ganiają po mieszkaniu i śpią razem, wtulone w siebie w klatce. Oczywiście nie sa odstawione od matki, która dzielnie wychowuje i bacznie kontroluje czy wszystko z nimi ok.  Trzeba przyznać, że spisuje się na medal! Na codzień mają wraz z matką całą sypialnię do swojej dyspozycji. Na noc zamykane są razem w klatce. Jak narazie nie psocą.  

a tutaj fotki maluchów, ułożone mniej więcej po kolei jak rosły:

















z mamą :)


















i z tatą :)



i sama mamuśka (na swojej kołdrze heh)


nuka

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:25:00 pm »
Ok, zaczynamy od nowa  :lol

Maleńkie prześliczne, powodzenia  :przytul

Madzia_;3

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:34:11 pm »
Oj, cudeńka. (;

nati

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:41:20 pm »
4 do adopcji czyli jednego zostawiasz u siebie? :)
Ja czekam tylko, aż maluch podrosną, zostaną zgłoszone do adopcji i będę mogła wysłać papiery...

kasiagio

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:34:37 pm »
Skoro zaczynasz od początku , to i ja się witam  :bukiet  Maleństwa cudowne , życzę znalezienia odpowiednich domków dla nich !!  :przytul  :bukiet

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:43:37 pm »
Nie mogę się napatrzeć na nie :] Jakby nie moja miłość do Gerarda, zabrałam by jednego z tych maluchów :]
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:45:10 pm »
nati, 4 do adopcji bo dla jednego hubert33 znalazł już opiekuna.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

hubert33

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:10:00 pm »
bardzo miło i bardzo dziękuję za serdeczności w swoim i całej uszatej rodzinki imieniu!
ech... ja też jestem w nich zakochany, ale... siła wyższa. Wiadome, że nie mogę ich zatrzymać. Mam już swojego Kubę (ojciec maluchów) a jak Kuba odejdzie ode mnie kiedyś kiedyś.... to obiecałem, że zajmę się Basią (mama maluchów) i wezmę ją do siebie. Choć nie chcę myśleć co będzie jak Kuba kiedyś odejdzie. Oddałbym za niego swoje życie i mówię szczerze! To jest mój najukochańszy skarb, przyjaciel!
W sumie to rozczulające, że zostawi po sobie potomstwo, I może ja będe miał to szczęście aby w przyszłości podejrzeć od czasu do czasu jak się mają jego dzieci.  A do czasu zanim nas opuszczą będę się starał dać im wszystko to, co im potrzebne do zdrówka i radości!

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:16:47 pm »
hubert33, skoro zaczynasz od początku to witam się bez zbędnych uprzedzeń  :bukiet
Króliczki są zwierzakami stadnymi, więc mógłbyś jednego malucha zostawić, oczywiście trzeba by go było wysterylizować.wykastrować :)
Jeśli chodzi o maluchy to radziłabym już wstawić na adopcyjną [z uwzględnieniem, że do odbioru dopiero kiedy skończą 8tyg], ponieważ jak widać niekoniecznie szybko znajdziesz dla nich domek - wystarczy spojrzeć na maluchy z warszawy :(

hubert33

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:28:06 pm »
fotki z dzisiaj, kolacja rodzinna :lol






Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:24:24 pm »
Co tam słychać u maluszków, są już w OAZIE? Mam nadzieję, że znajdą dla nich dobry dom.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:28:48 pm »
IzaK, widzę, że powiększyłaś sobie stado królików  :lol

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:31:18 pm »
Tak i bardzo się cieszę - mam nadzieję, że moje stadko podziela moją radość.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:31:43 pm »
ooo czy to ta nasza Silwerka?? :) Jak się dogaduj z panami? ponoć bywała strachliwa i agresywna.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:32:37 pm »
Cytat: "IzaK"
Tak i bardzo się cieszę - mam nadzieję, że moje stadko podziela moją radość.
ty kobitko, ty nic nie mowisz, utwórz wątek w dziale "zdjęcia" i pochwal się swoimi pociechami, i oczywiście napisz jak do tego doszło  :lol

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:39:40 pm »
Silwerka tylko broni swojej klatki, natomiast poza nią jest cudownym, ufnym króliczkiem. Sama podchodzi, pozwala się głaskać, jest kochana. Mam nadzieję, że zaprzyjaźni się z Frankiem. Narazie wypuszczam je na zmianę, ale często śpią obok siebie - Franek jest bardzo spokojny, a Silwerka jak jest w klatce, to atakuje Franka, a jak Franek jest w klatce a ona na wolności, to podchodzi do niego i wącha, kładzie się obok niego. Jestem dobrej myśli. Hebanek jest osobno, mieszka w moim pokoju i narazie się leczy - jest bardziej wystraszony, ale tak samo kochany.

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 8:41 pm ]
Zrobię to jak nauczę się wklejać zdjęcia. Teraz nie mam jeszcze czasu, ale po niedzieli postaram się juz to zrobić

hubert33

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2010, 21:14:52 pm »
W końcu odzyskałem dostęp do internetu i już spieszę z informacjami.

Maluchy właśnie w tym tyg skończyły 8 tygodni i ... przez ten czas okazało się, że 1 osoba zrezygnowała z wzięcia malca (w sumie wydawała mi się od początku podejrzana) a 1 odejdzie od nas jutro a kolejny 1 ma odejść do nowego opiekuna w następnym tygodniu. Zostanie zatem 3 i... po wstępnym ustaleniu z OAZĄ - przygarną króliki i będą się starać znaleźć im dobre domy, a ja będe dostarczał im siano+jedzenie (takie są zasady w OAZIE).

A króliki prezentują się aktualnie tak:



























p.s. przepraszam za jakość ale fotki robione telefonem :/

nuka

  • Gość
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2010, 21:40:41 pm »
Ale pięknie urosły, śliczne są bąblaki.
Trzymam kciuki za kochających opiekunów dla nich.
Wypieść uszatą rodzinkę  :przytul

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2010, 21:53:45 pm »
Są cudowne :icon_biggrin , na pewno zauroczą nowych opiekunów. OAZA to dobre miejsce - znajdą im kochających opiekunów. Gratuluję - z tego co widać wszystkie są zdrowe i szczęśliwe, a to już Twoja zasługa i dobra opieka

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
4 maluchy... poszukują kochających opiekunów
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2010, 22:26:29 pm »
Śliczności :lol
Mam nadzieję,że znajdą super opiekunów i może nawet będą się wypowiadali na tym forum? :)
Maryś będę o Tobie pamiętać....