Autor Wątek: Badania  (Przeczytany 1949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Badania
« dnia: Styczeń 11, 2010, 00:25:40 am »
Z powodu mojej postępującej bezsenności, niejednokrotnie nocą przeglądam sobie stare tamaty na forum i natknęłam się już na kilka w których dziewczyny mówiły, że robiły swoim królom badania tak w razie Niemca [w tym Anuszka, swoim seniorom]. Teraz moje pytanie, czy króliczkom robi się jakieś badania kontrolne, nawet jeśli nie ma niepokojących objawów? Dajmy na to raz w roku, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok? Czy ktoś z was robi, albo słyszał o tym? Jeśli tak to jakie?
Ciekawi mnie to, bo ja np. moim psiakom robie [chociaż jest to spowodowane raczej tym, że dwa pochodzą z pseudo hodowli i jestem trochę przewrażliwiona na punkcie ich zdrowia  :icon_rolleyes ], badanie krwi, moczu.
Nie chodzi mi o wizytę kontrolną, żeby podciąć pazurki i zobaczyć co i jak z uszakiem bo na coś takiego chodzę z nimi raz w miesiącu :)

Pszczolkowa

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 07:01:27 am »
Dołączam się do pytania. Sama dużo razy myślałam o takich badaniach kontrolnych. Jeżeli coś jest nie tak, lepiej po prostu wiedzieć wcześniej. Do tego badania krwi aby sprawdzić, czy uszol nie ma przypadkiem niedoboru jakiejś witaminy. Tylko właśnie pytanie, czy takowe się w ogóle robi?

Viss

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:31:46 am »
Moim zdaniem można iść co kilka miesięcy na tzw badanie kontrolne. Wet sprawdzi zęby, uszy itp, ograny wewnętrzne (palpacyjnie, nie mówię o robieniu usg czy rtg). Na pewno nie zaszkodzi, a spokój ducha bezcenny. ;)