Autor Wątek: przyjmę króliczka  (Przeczytany 14549 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« dnia: Styczeń 08, 2010, 09:53:38 am »
Tydzień temu odszedł mój ukochany króliczek i pustka, którą po sobie zostawił jest bardzo trudna ;( . Chciałaby przyjąć jednego maluszka z tych czarno - białych - są cudowne! Będę w okolicach Warszawy od 18 do 22, 23 stycznia. Króliczki będa juz miały 9 tydzień. Nie chciałabym go stresować bardziej niż muszę, dlatego chciałabym go odebrać w dzień powrotu - by miał tylko jedną podróż i nie musiał dwa razy przyzwyczajać sie do nowego mieszkania. Oczywiście chętnie odwiedziłabym go wvcześniej.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2010, 10:07:35 am »
IzaK, to wypełnij formularz adopcyjny http://adopcje.kroliki.net/dokumenty.html i pośrednik adopcyjny wybranego przez ciebie maluszka skontaktuje się z Toba, o ile weryfikacja twego formularza bedzie pozytywna.

Powodzenia!

P.S. Bardzo mi przykro z powodu śmierci króliczka :(

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2010, 10:16:14 am »
Dzieki za podpowidź. Muszę na chwilę wyjść, ale za jakąś godzinkę wypełnie formularz :jupi . mam nadzieję, że mi się uda. pozdrawiam

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2010, 10:21:27 am »
IzaK, jeśli nie uda się z maluszkiem to pomyśl o adopcji, któregoś z dorosłych króli. Maluch też kiedyś urośnie a każde serduszko potrzebuje miłości tak samo :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2010, 10:23:29 am »
obiema rączkami i nózkami podpisuję się pod postem Misokyaa. Nawet gdyby dla ciebie przeszkodą byłaby odległość to transport znajdzie się jakoś :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:17:51 am »
Ja mam pięknego królisia do adopcji:

http://adopcje.kroliki.net/adopcje/vombi_krakow.html


kastrowany i szczepiony i blisko. W rzeczywistości ładniejszy niż na zdjęciach.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:22:20 am »
Myślałam o dorosłym króliczku, ale mieszkam w jednym pokoju, więc króliczek musiałby być nauczony czystości, ponieważ nie chciałabym trzymac go w klatce. Poprzedni króliczek nie umiał wszystkich potrzeb załatwiac do kuwety - nie zmienia to jednak faktu, że bardzo go kochałam i dałabym wszystko, gdyby mógł życ. Małego uszatka łatwiej nauczyć wszystkiego.ale oczywiście jak mi sie nie uda, to wezmę dorosłego

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:24:59 am »
IzaK, z tym bym nie do końca się zgodziła. Właśnie dorosłego krolika latwiej jest nauczyc zalatwiac sie do kuwetki, gorzej z maluszkami, kiedys zaczną dojrzewanie, oj oj bedzie sie działo :) a poza tym nie brakuje na adopcyjej kroliczkow-czysciuchow zalatwiajacych sie tylko i wylacznie do kuwetki.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:26:26 am »
IzaK, to nieprawda, ze malucha łatwiej nauczyć. W wieku 4/5 miesięcy wejdzie w okres dojrzewania i będziesz miała piekło  :diabelek Mój tymczasowicz jest właśnie w takim okresie i wiem co mówię. Natomiast z adopcyjnej można wziąć króla, który już jest wykastrowany i nauczony czystości :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:41:48 am »
Muszę zgodzić się z dziewczynami - poczytaj ogłoszenia (uwagi do ogłoszeń), w niektórych jest napisane, że króliczek załatwia się tylko do kuwetki. I jak weźmiesz dorosłego, to znasz jego charakter i wiesz czego możesz się spodziewać. A maluch może wyrosnąć na słodkiego przytulaska a może też okazać się małą uszatą bestią, która wszystko gryzie i siusia gdzie popadnie pomimo kastracji :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:55:44 am »
IzaK, dziewczyny mają rację, czasem jest tak że możesz sobie nie poradzić z wychowaniem uparciucha (tak jak ja i Królik załatwiał się gdzie chciał). Po śmierci Królika postanowiliśmy dać dom jakiejś istotce, bałam się okropnie że sobie nie poradzę (no bo przecież to dorosły królik) nawet tak nie do końca wierzyłam że królik może się załatwiać tylko do kuwety. Obecnie mam dwa króle, Popo i Nelson załatwiają się tylko w kuwetach i są z adopcji, nie zamieniłabym na inne nigdy, i jestem przekonana o tym że postąpiłam słusznie biorąc króliczki z właśnie adopcji. I moim zdaniem satysfakcja, jaką masz gdy dorosły króli obdarza Cię zaufaniem i codziennie pozwala coraz bardziej zbliżyć się do siebie, jest ogromna.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2010, 13:03:36 pm »
Mojego króliczka dostałam od studentek na urodziny. Był to samczyk i chyba spokojny. Oczywiście zmagałam się z pogryzionymi prześcieradłami, poduszkami, nadgryzionymi meblami i bobkami wszędzie, czsem nawet zasikana kołdrą, ale on był mój ukochany od malego i nic mnie u niego nie denerwowało. A jak chorował, to spędziłam przy nim trzy noce i uwazam je za najpiękniejsze i niezapomniane wspomnienie. Nie wiem, czy umiałabym tak mocno pokochać już dorosłego króliczka.

[ Dodano: Pią Sty 08, 2010 1:24 pm ]
Podoba mi się jeszcze Heban, on też jest słodki

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2010, 13:24:52 pm »
IzaK, Ja też mojego pierwszego króliczka kupiłam jak miał jakies 4-5 tygodni (zdecydowanie za mały był!) i też go straciłam 3 miesiące temu. Myślałam, że już żadnego nie pokocham jak mojego Zorrusia i myślałam, że moje serce pęknie. Ale jednak znalazłam miejsce w moim sercu obok Zorrusia dla innego potrzebującego. Zorrus pozostanie na zawsze w moim sercu i też nie był króliczym "ideałem". Teraz mam dwa dorosłe adoptowane kicaje i nie żałuję. Nie zamienilabym ich na inne.

Ale zrobisz jak uważasz i życze ci powodzenia.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2010, 16:51:16 pm »
Już zdecydowałam - przyjmę Hebanka. Jest cudowny. Wudrukowałam jego zdjęcia i pokazałam  w domu i wszyscy od razu go pokochali. Ma juz przygotowany kącik, klatkę i wszystkie potrzebne akcesoria. Mam nadzieję, że będzie mu umnie dobrze. Dzięki za zaintesresowanie no i lekkie pranie mózgu! Ale czasem to potrzebne.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2010, 19:12:45 pm »
IzaK, wygrałaś... em jakby się wyrazić "przetarg adopcyjny" - jednak głupio to zabrzmiało  :oh:
Po prostu, dostałaś odpowiedź, ze Heban jedzie do ciebie? Jeśli tak to gratuluję  :jupi

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2010, 19:33:03 pm »
Zostałam umówiona na rozmowę przed adopcyjną. Mam nadzieję, że to tylko formalność. Już nie moge się doczekać

Madzia_;3

  • Gość
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2010, 11:34:45 am »
O, no to życzę powodzenia.  :lol  :bukiet

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2010, 21:21:58 pm »
Oby wszystko poszło dobrze  :lol
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2010, 21:37:13 pm »
IzaK trzymam kciuki  :bukiet

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
przyjmę króliczka
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2010, 22:00:16 pm »
Ja się bardzo cieszę, tylko nie wiem czego moze dotyczyc ta rozmowa. Nie bardzo to rozumiem. Ale wierzę, że to tylko formalność