Autor Wątek: W ciazy??  (Przeczytany 19124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 09, 2010, 22:13:57 pm »
Ponawiam prosbe o zamkniecie watku. Z gory dziekuje.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 09, 2010, 22:52:21 pm »
Ja również proszę o zamknięcie tego wątku.
Myślę, że wyjaśniliśmy sobie z Elizą, na gg, co nas gryzie i już jest ok.
Przepraszam jeśli uraziłem i sorry Was wszystkich że musieliście czytać te bzdety!
Przecież jesteśmy tu dla dobra naszych pociech i wszystkich uszatych.
Pozdrawiam i wszystkim opiekunom jak i ich pociechom dużo radochy i zdrówka!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 10, 2010, 18:46:40 pm »
hej :)

Wczytałam się w wątek, nie skasuję go, bo są poruszone informacje o dotacji, a warto o tym wspomnieć.

Kilka dni temu z inicjatywy Michała Kucharskiego zostalismy dodani do Biuletynu Informacji Publicznej prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnetrznych i Administracji.

Wedle kilku ustaw organizacje, które realizują zadania ze środków publicznych maja obowiązek zarejestrowac sie w biuletynie i nastepnie dostosowac swoja strone www do odpowiednich wytycznych plynacych z ustaw, m.in o dostepie do informacji publicznej.

Bardzo niewiele organizacji wypelnia ten obowiazek.

Tak wiec postanowilismy isc za przykladem znajomej wiekszej organizacji o nazwie ODE Źródła, która tam tez jest zarejestrowana i na podstawie jej  biuletynu tworzymy wlasny tutaj:

http://kroliki.net/pl/organizacja

tak więc juz w tej chwili zamieściłam wszystkie umowy, jakie mamy (na razie byly tylko 3 z miastem Warszawa - z Biurem Ochrony Środowiska, 3 dotacje z programu zwalczania bezdomności zwierząt).

Zamiescilam tez sprawozdania merytoryczne i finansowe za kilka latt dzialalnossci. Jeszcze musze zeskanowac brakujace dokumenty, bo nie mam wszystkiego w postaci elektronicznej.

Obecnie staramy sie o 3 kolejne dotacje: tradycyjnie z Biura Ochrony Środowiska (na zapobieganie bezdomności) oraz o 2 nowe z Centrum Komunikacji Społecznej M St Warszawy (na stronę www adopcji i na broszurkę na temat prawa dotyczącego zwierzat oraz ulotki i plakaty na ten temat). Nie wiem, czy coś dostaniemy, ale trzymam kciuki.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 10, 2010, 22:50:07 pm »
A jednak, korzystacie z dotacji, tak myślałem.
No 10.000 zł w 2009 roku z dotacji to całkiem niezła sumka.
Zapoznałem się ze sprawozdaniami z lat ubiegłych i przyznam, że świetnie że występowaliście o dotacje! To b.dobry pomysł! Chętnie przyjrzę się sprawozdaniu i bilansowi za 2009r jak już bedzie. Na co dzień rozliczam dotacje i sprawozdania więc znam się na tym trochę. Dziękuję za te informacje.

p.s. wysłałem do moderatorów forum emaile z prośbą ale... jak narazie cisza. Czy mógłbym prosić o odpowiedź. Dziękuję

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 11, 2010, 16:18:37 pm »
Tak, ja dostalam jako  moderator prosbe o zablokowanie czy skasowanie tego wątku, ale go nie skasowalam, bo mi sie spodobal i chce go zostawic. Kłotnie zawsze ubarwiaja zycie :P

Bardzo sie ciesze ze na co dzien rozliczasz dotacje, a w jakiej organizacji dzialasz?
Moze i nam bys chcial pomoc przy dotacjach?

10 tysiecy to moze duzo, ale koszty leczenia krolikow sa potworne, tak wiec pieniadze rozchodzą sie w ciagu 3-4 miesięcy i potem trzeba zacisnąc pasa.

Zauwazylam jednak ( i wy pewnie tez, na podstawie informacji finansowych, ktore sa w dziale organizacja na  www.kroliki.net ), ze mamy tendencje do podwajania przychodu co roku, ( i podwajania wydatkow).

w dziale o 1 procencie (po kliknieciu na banner 1 procent, na gorze forum) zobaczycie, ile dostalismy z 1 procenta za 2008 rok (co wplynelo na nasze konto jakos w pazdzierniku 2009).Obecnie jestesmy na etapie tworzenia kartek dla darczyncow, aby podziekowac za wplaty. Wszystko oczywiscie trwa, bo nie  mamy zadnych etatow przeciez ani nawet umów o dzielo, tak wiec kazdy pracuje tyle, ile może, aby zachowac jednak jakąs rownowagę między wlasym zyciem a poswiecaniem sie bez reszty :)
mam jednak wielkie plany co do roznych dotacji, moze za kilka lat w koncu nadejdzie moment, ze bedzie nas stac na regularnego pracownika(tak jak np w Fundacji Viva akcja dla Zwierzat - sa tam co najmniej 4 etaty i mozna pracowcac  pełna parą, nie tracac czasu na "normalna pracę", aby miec za co zyc).

Za 2009 rok zrobilam szacunkowy kosztorys do dotacji, tak wiec moge Wam powiedziec oficjalnie (bo Urząd M st Warszawy juz wie o tym), ze mielismy od 1 stycznia 2009 do 14 grudnia 2009  45.206,58 zł przychodów i 41.823,21 zł wydatków). A na dzisiaj mamy na koncie 2.800 zł.

Będę tworzyc w dziale organizacja podstrone pt majatek, gdzie szczegolowo wszystko bedzie opisane, na przestrzeni wszystkich lat dzialalnosci SPK.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 11, 2010, 16:23:36 pm »
"10 tysiecy to moze duzo, ale koszty leczenia krolikow sa potworne, tak wiec pieniadze rozchodzą sie w ciagu 3-4 miesięcy i potem trzeba zacisnąc pasa. "

poza tym  nie zapominajmy, ze sa to pieniadze wylacznie na króliki pochodzące z Warszawy, nawet Sulejówek nei wchodzi w grę. Urzędnicy robią kontrole rachunków i papierów adopcyjnych bardzo szczegółowo. Dodatkowo kontrole robi jeszcze jakaś inna komórka urzędu.

a pieniądze na króliki we wszystkich pozostalych miastach pochodzą wylacznie z darowizn od dobrych ludzi, bo jeszcze nie wpadlismny na pomysl, z jakich dotacji je brac.
Prawda jest taka, ze tylko Warszawa ma takie fajne Biuro Ochrony Środowiska, spogladalam na strony www urzedow innych miast i jakos tam panuje cisza o pieniadzach na leczenie czy kastracje zwierząt. w Poznaniu cos widzialam, ale to byl plan 3 letni bodajze i na razie termin jest odlegly ewentualnych nastepnych konkursów.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
W ciazy??
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 11, 2010, 16:54:51 pm »
Cytat: "ais"
poza tym nie zapominajmy, ze sa to pieniadze wylacznie na króliki pochodzące z Warszawy, nawet Sulejówek nei wchodzi w grę.


Nie wiem czy dobrze rozumiem. Tzn jeśli jest jakiś królik powiedzmy w poznaniu, to nie można go wysterylizować z tych pieniędzy z dotacji? :wow



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:11:17 pm »
Nie mozna leczyć, kupować karmy czy sterylizować z tej dotacji królików, które pochodzą z innych miejscowości niż Warszawa.

Teoretycznie można by wysterylizować w Poznaniu  królika, ktory pochodzi z Warszawy, ale musialabym wtedy udowodnic urzedowi, ze np złapała go straz miejska w Warszawie, a jesli by np ktos go znalazl w Warszawie, to udowodnienie by bylo cienkie, urząd by krzywo patrzyl, jeszcze by nam cofnęli dotację.

Lepiej miec adresy warszawskie na fakturach, lepiej to formalnie wyglada, jak wszystko sie dzieje na miejscu. Jako, ze dzialamy na terenie calej Polski, sama na miejscu urzedu bym byla podejrzliwa, czy przypadkiem inne miasta nie korzystaja z  pieniedzy Warszawy, a przeciez powinny same rozwiazywac problem bezdomnych zwierzat na swoim terenie, bo zobowiazuje je do tego ustawa. inne miasta w sensie - samorządy innych miast, nie  inne miasta w sensie czlonkowie SPK z innych miast rzecz jasna.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:00:10 pm »
ais, ja nie jestem w żadnej organizacji, ja rozdzielam w drodze konkursów, rozliczam a w efekcie kontroluję realizację dotacji :icon_cool w jednostce urzędowej Urzędu m.st. Warszawy, ale działam w sferze pomocy ludziom a nie zwierzętom. To prawda, jeśli dotacja z budżetu m.st Warszawy to pieniądze należy wydatkować na rzecz podopiecznych z terenu Warszawy. Każde miasto, dzielnice ma swój budżet i w zależności od tego czy sa na dany cel zagwarantowane w budżecie środki to jest możliwość ich uzyskania m.in. własnie w drodze dotacji. Rozumiem, że bierzecie udział w konkursach ofert na dane zadanie i otrzymujecie dotacje, tak? Pewnie analogicznie jak w mojej działce. Szczerze, nie jest łatwo przebrnąc przez sito komisji konkursowej-dlatego wielkie gratulacje, że Wam się udaje! I cieszy fakt, że Biuro Ochrony Środowiska jest tak przychylne Waszej działalności! a mam pytanie: jeśli macie siedzibę na Woli, to czy Urząd Dzielnicy Wola a w szczególności Wydział Ochrony Środowiska nie ma jakichś programów, dotacji by Was wesprzeć? No ale fakt, wtedy dotacja byłaby ściśle dla podopiecznych z terenu Woli :/

p.s. myślę, aby nie kontynuować w tym temacie wątku działalności Stowarzyszenia, możnaby go oddzielić i przenieść do części forum dot. Organizacji. Nieprawdaż?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 12, 2010, 00:32:41 am »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7484

dyskusje o dotacjach możemy kontynuowac tutaj :)

a ten temat zamykam.