Autor Wątek: W ciazy??  (Przeczytany 19123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2010, 17:57:35 pm »
Cytat: "nuka"
hubert33, Ty też wyluzuj  :>
może znajdziesz czas także na pisanie w innych tematach nie tylko w tych związanych z uszatymi ciążami?
Ostatnio mamy sporo nowych osób na forum, czasami jest wygodniej napisac wszystko od nowa niż wyszukiwać linki do tematów.
jak Twoje maleństwa? Zbroiły coś dzisiaj?


tu nie chodzi o wygodę ale o czas, który często nie działa na korzyść i o pomoc!
dla mnie bzdurą jest, jak ktoś woła o pomoc, odpowiadać: już ktos pisał na ten temat gdzies tutaj, kiedyś, poszukaj sobie. To dopiero jest wielka pomoc i wygoda :icon_rolleyes
maluchy jak narazie nie broją tylko swietnie sie bawią, brykają i sa bardzo energiczne. reagują na mój głos jak do nich zaglądam i po kolei kicają do mnie :DD

Cytat: "Misokyaa"
Hej Humbert-Humbert [tak mi się jakoś twój nick kojarzy] nie wszczynaj kłótni proszę, ponieważ jest to forum o królikach. Jeśli masz jakiś problem, skierowany w moją stronę istnieją Prywatne Wiadomości, a nawet masz podane moje gg.
Do gramatyki będę się przyczepiać, bo to moje święte prawo wymagać od rozmówcy chociaż poprawnej polszczyzny  :)


no problem. ale co się dziwić-dzieli nas przepaść wiekowa ;) ech 16 lat, kiedy to było hehe ale to faktycznie z tego co sobie przypominam wiek mądralińskich :icon_8P

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
W ciazy??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2010, 18:00:19 pm »
Hubert, ależ nikt tak nie napisał :) Dziewczynie w tym w temacie odpisała bodajże jpuasz mówiąc o sterylce aborcyjnej, którą można wykonać do 2tygodnia ciąży.
Zauważyłeś, żeby ktoś komuś na tym forum tak mówił w sytuacji kryzysowej?  :P

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2010, 18:06:34 pm »
Cytat: "Misokyaa"
Hubert, ależ nikt tak nie napisał :) Dziewczynie w tym w temacie odpisała bodajże jpuasz mówiąc o sterylce aborcyjnej, którą można wykonać do 2tygodnia ciąży.
Zauważyłeś, żeby ktoś komuś na tym forum tak mówił w sytuacji kryzysowej?  :P


nie popieram aborcji, jakakolwiek by nie była i tyle w tym temacie. i mam do tego prawo i mam prawo bronić swego zdania, nikt mi tego nie zabroni. mam już swoje lata. sorry a co 16 latka może wiedzieć o aborcji i sie wypowiadać w tym temacie :wow

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
W ciazy??
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2010, 18:08:44 pm »
No już, już :) Spokojnie :) Nikt Ci niczego nie zabrania :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Miiko.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
W ciazy??
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2010, 19:50:16 pm »
Cytuj
sorry a co 16 latka może wiedzieć o aborcji i sie wypowiadać w tym temacie


A co o aborcji może wiedzieć 33 letni mężczyzna, który nie był i nie będzie kobietą? Proszę nie dyskryminuj Miso tylko dlatego, że jest od ciebie młodsza. Chociaż z waszych wypowiedzi wychodzi co innego.
Forum jest dla wszystkich i Miso ma prawo się w nim wypowiadać. ^^ Misokyaa uratowała już trzy króliczki i wie jak to wygląda.
Małe są słodziutkie oczywiście, ale potem przychodzi facet/kobietka i mówi: 'Ale ja go już nie chce, on miał być mały, a jest duży...'. Nikt nie mówi Angel, że musi wykonać sterylkę aborcyjną, ale to byłoby wskazane.
Pomyśl, urodzi się 6 króliczków, a potem każdy ten królik spłodzi/urodzi kolejne 6! I razem będzie ich już 36! Pomnóż teraz razy 6 i zobacz, ile będzie takich przypadków. Poza tym poród dla królinki to męczarnia.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:19:52 pm »
Cytat: "hubert33"
ech 16 lat, kiedy to było hehe ale to faktycznie z tego co sobie przypominam wiek mądralińskich :icon_8P

Cytat: "hubert33"
a co 16 latka może wiedzieć o aborcji i sie wypowiadać w tym temacie :wow

Widzisz, to jest forum, gdzie z reguly nie patrzy się na wiek użytkowników, nie traktuję się mlodszych "z góry". Zapewniam cię, że Misokyaa nie jest mądralińska, a po prostu mądra, czego wielu dorosłym ludziom brakuje :>
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
W ciazy??
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:58:13 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Zapewniam cię, że Misokyaa nie jest mądralińska, a po prostu mądra, czego wielu dorosłym ludziom brakuje


Ciapusiu wyjęłaś mi to z ust :) Gdyby wszystkie nastolatki były takie jak Misokyaa ten świat byłby piękny :) I to nie jest żart czy ironia, mówię całkiem poważnie. Jak trafiłam na to forum to odzyskałam wiarę w dzisiejszą młodzież. Wszystko dzięki takim dziewczynom jak Misokyaa, Ciapusia i inne :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
W ciazy??
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2010, 21:04:50 pm »
Miiko., Ciapusia, jpuasz, bardzo wam dziękuję  :*

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
W ciazy??
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2010, 21:20:44 pm »
Hubert33 po Twoich postach (4 maluchy oddam)widać,że jeszcze Ci sporo do nauki zostało (bo pisanie,że nie wiesz iż samica+niewykastrowany samiec=maluchy,bo myślałeś tylko o przyjaźni),to wybacz wstyd,więc dziewczynom nie dogaduj,a ucz się szybko,bo króliki będą Ci pączkowały.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:18:37 am »
dziękuję za cenne uwagi. pozdrawiam.
co do aborcji, fakt kobietą nie jestem ani nie będe ale jestem troche dłużej na tym świecie i... jakby nie było kobieta nie zachodzi w ciąże sama z siebie i nie jest wyłącznie to jej problem. aborcja dotyczy zarówno faceta jak i kobietę. ale jeśli 16 latka wypowiada się w temacie aborcji tak kategorycznie to co będzie później, w dorosłym dojrzałym życiu :wow a życie potrafi zaskoczyć, i jeśli ktoś nastawia się z góry i za wczasu tak kategorycznie-przy zaskoczeniu potem panikuje itp. ale... w sumie to nie mój life. spokojnie dla takiej 16 latki (z pełnym szacunkiem) mógłbym być ojcem i np ja nie chciałbym aby moja córka w wieku 16 lat interesowała się tematem aborcji i wyrażała tak kategoryczne zdanie w tym temacie! ale spoko, nie mój life, ważne że moje maluchy mają się świetnie i ja w tym problemu nie widzę że się urodziły. a wiele wypowiedzi stąd brzmi jak z jakiejś sekty. tego NIE kategorycznie, tamto źle, tak nie rób! Ludzie, każdy przypadek jest inny. U mnie np. nie przeszkadza że królik 6 lat podjada kolbe! Jest mega zdrowy! I nie zamierzam rezygnować z podawania mu m.in kolby, bo tak gdzieś jest napisane! bo niby czemu!
No a ja uratowałem 5 królików w takim razie, bo po wykocie nie pozbyłem sie ich w panice: i co teraz, że to problem, obarczenie odpowiedzialnością! nie wystawiam ich po 1 zł na allegro! dbam jak moge i poświęcam im najwęcej czasu teraz ze swojego czasu. rezygnuje z imprezek bo wole wrócić do małych zeby być czujnym i mieć oko na nie! To źle? To za mało odpowiedzialne jak na mój wiek?
Wy strasznie kategoryzujecie. Wrzucacie do jednego wiadra. Każdy królik inaczej reaguje na różnego rodzaju pokarm, zachowania. Tak jak w moim przypadku bzdurą okazało sie, to co piszą w necie, żeby nie zaglądać do gniazda za często i nie brać w ręce małych bo grozi to odrzuceniem przez matkę. bzdura! tym bardziej była czujniejsza, tym bardziej je doglądała i dbała o nie a ja miałem pewność że wszystko przebiega ok! Więc nie ma JEDNEJ WŁAŚCIWEJ RECEPTY! Każdy przekazuje ze swojego doświadczenia i tak być powinno, a nie narzucanie komuś jednego sposobu i że ten jeden jest właśnie właściwy a inne są bee i że źle robisz, jesteś niedoświadczony, piszesz bzdury! No opanujcie sie! bo to zakrawa na jakiś fanatyzm, sekte a nie wzajemne wspieranie, pomoc!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
W ciazy??
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:33:59 am »
Oczywiście, masz rację, jesteś super i robisz dobrze.
A my kategoryzujemy, bo wolimy zapobiegać niż leczyć i w większości uważamy, że jeśli coś może zaszkodzić, to się tego powinno unikać. Ty nie i może stąd problem.
Co do aborcji - nie będę porównywać ciężarnej królicy do ciężarnej kobiety. Twoje króliki się urodziły, są zdrowe i to świetnie. Jesteś dobrym opiekunem - jeszcze lepiej. Dziękujemy, że się dzielisz swoimi doświadczeniami, chociaż są inne niż nasze.

Nie dziw się jednak, proszę, że czasami nie poklepiemy Cię po pleckach - jeśli wiem, że prąd mnie może kopnąć, jak będę majstrować przy kostkach pod napięciem, to przed dłubaniem wyłączam zasilanie, a nie piszę na forum, że 100 razy mnie nie zabiło i to jest moje doświadczenie. Jeśli mam podstawy sądzić, że jedzenie rtęci mi zaszkodzi, to jej nie jem, a nie piszę, że z moich doświadczeń wynika, iż po łyknięciu minimalnej ilości nadal żyję, a cała reszta kłamie i kategoryzuje.

Pozdrawiam,
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:40:14 am »
Hubert, a może meliski na uspokojenie? Ja bym powiedziała, że to ty masz naście lat, bo wtedy zazwyczaj jest się upartym i nie przyswaja się argumentów.

Cytat: "hubert33"
jakby nie było kobieta nie zachodzi w ciąże sama z siebie

Człowieku, czy ty czytasz, to co piszesz? To jest KRÓLIK, a nie kobieta!
Królica daje się zapłodnić, bo tak nakazuje jej instynkt, a nie dlatego, że chce.

Uratowałeś 5 królików? Nie mój drogi, to jest twój OBOWIĄZEK, skoro rozmnozyłeś króliki to zająć się nalezycie młodymi.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:42:30 am »
Cytat: "bosniak"
Oczywiście, masz rację, jesteś super i robisz dobrze.
A my kategoryzujemy, bo wolimy zapobiegać niż leczyć i w większości uważamy, że jeśli coś może zaszkodzić, to się tego powinno unikać. Ty nie i może stąd problem.
Co do aborcji - nie będę porównywać ciężarnej królicy do ciężarnej kobiety. Twoje króliki się urodziły, są zdrowe i to świetnie. Jesteś dobrym opiekunem - jeszcze lepiej. Dziękujemy, że się dzielisz swoimi doświadczeniami, chociaż są inne niż nasze.

Nie dziw się jednak, proszę, że czasami nie poklepiemy Cię po pleckach - jeśli wiem, że prąd mnie może kopnąć, jak będę majstrować przy kostkach pod napięciem, to przed dłubaniem wyłączam zasilanie, a nie piszę na forum, że 100 razy mnie nie zabiło i to jest moje doświadczenie. Jeśli mam podstawy sądzić, że jedzenie rtęci mi zaszkodzi, to jej nie jem, a nie piszę, że z moich doświadczeń wynika, iż po łyknięciu minimalnej ilości nadal żyję, a cała reszta kłamie i kategoryzuje.

Pozdrawiam,


i ok. takie wypowiedzi jak najbardziej są zrozumiałe i dziękuję. szacunek.
jednak wymiana zdań, doświadczeń to co innego, a tego nie ma tu miejsca! tylko są od razu kategoryczne stwierdzenia, wręcz osądy, że niedouczony, że bzdury! stąd też takie moje stwierdzenia, że sekta normalnie :icon_8P

Offline Miiko.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
W ciazy??
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:48:57 am »
Cytuj
No a ja uratowałem 5 królików w takim razie, bo po wykocie nie pozbyłem sie ich w panice:


Zgadzam się z Ciapusią. To był twój obowiązek. I jeśli już chcesz w taki sposób rozmawiać to powiem ci, że Misokyaa uratowała dwa króliczki przed śmiercią w paszczy węża. A po Truffla jechała aż tysiąc kilometrów! I dla 16 letniej dziewczyny taka długa podróż pociągiem łatwa nie była. Dzięki Miso dobry domek ma też Karramba, kroliczka znaleziona w koszu na śmieci. Więc nie porównuj, dobrze?
A co do kolb: Od coli dziecko nie umrze, ale mu zaszkodzi. Tak samo jest z kolbami. Królik to nie gryzoń i nie je ziaren zbóż - po pierwsze, po drugie w kolbie są wypełniacze.
My nie kategoryzujemy, ty wyjechałeś z tekstem, że Miso ma 16 lat i nic nie wie.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2010, 12:22:37 pm »
Cytat: "Miiko."
Cytuj
No a ja uratowałem 5 królików w takim razie, bo po wykocie nie pozbyłem sie ich w panice:


Zgadzam się z Ciapusią. To był twój obowiązek. I jeśli już chcesz w taki sposób rozmawiać to powiem ci, że Misokyaa uratowała dwa króliczki przed śmiercią w paszczy węża. A po Truffla jechała aż tysiąc kilometrów! I dla 16 letniej dziewczyny taka długa podróż pociągiem łatwa nie była. Dzięki Miso dobry domek ma też Karramba, kroliczka znaleziona w koszu na śmieci. Więc nie porównuj, dobrze?
A co do kolb: Od coli dziecko nie umrze, ale mu zaszkodzi. Tak samo jest z kolbami. Królik to nie gryzoń i nie je ziaren zbóż - po pierwsze, po drugie w kolbie są wypełniacze.
My nie kategoryzujemy, ty wyjechałeś z tekstem, że Miso ma 16 lat i nic nie wie.


ok wszystko to przyjmuję do wiadomości i szacunek!
ja uratowałem 5 królików i co? to ma mi dodawać chwały żeby się tym podpierać w jakichkolwiek osądach itp? bzdura!

poza tym, chętnie podajecie linka do kazior5.com i mi cytujecie jako przykład wiedzy na temat karmienia, a Ty piszesz teraz, cyt: "Królik to nie gryzoń i nie je ziaren zbóż" no więc w źródle wiedzy jakie podajecie czytam, cytuję:

Pamiętaj o ziarnach zbóż , dostarczają węglowodanów , białek i są także ważne w procesach trawiennych , granulat tylko w niewielkich ilościach choć króliki zazwyczaj bardzo go lubią.

i co? i nawet dalej, cytuję:

W sklepach dla zwierząt a nawet w większych sklepach spożywczych można kupić gotowe mieszanki ziaren lub granulaty dla królików

i co pytam?

Nuna

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2010, 12:50:29 pm »
To sa przestarzale wiadomosci :) z ksiazek o krolikach hodowlanych, zboze jest tanie i szybko tuczy wiec pchaja to w kroliki hodowlane , one nie maja przeciez dlugo zyc, zaledwie kilka miesiecy, choroby zebow, dziasel i ukl. pokarmowego tak szybko sie nie rozwina.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 09, 2010, 12:51:32 pm »
Cytuj
ja uratowałem 5 królików i co?

Wlaśnie o to chodzi, że nie uratowaleś, bo to jest twój obowiązek, zająć się maluchami, które przez ciebie się w ogóle pojawiły i to wcale nie jest żaden heroiczny czyn, chyba masz za duże mniemanie o sobie.
To tak jakbym powiedziała, że ja ratuję moje króliki przed śmiercią codziennie, bo daję im jeść i pić, albo nie wyrzucam na śmietnik, naprawdę zastanów się nad tym, co ty piszesz.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2010, 13:30:51 pm »
ja wiem doskonale co jest moim obowiązkiem. a to, że pojawiły się na świecie, nie uważam za jakiś problem ani nie narzekam jak widać! nie jest moim obowiązkiem aby przestawiać teraz swoje życie do góry nogami, nawet prace zawodową dostosowywać do tego że mam maluchy, a to robię!!! rezygnuję ze wszystkiego po drodze, moim znajmomi pukają się w głowę że zwariowałem i że coś mi odbiło że az tak tym wszystkim się przejmuję i poświęcam temu aż taką uwagę!

ja wiem, że Wy oporem i z hańbą podchodzicie do tych, u których przytrafiło się, że są małe, teksty typu "to przez Ciebie, jesteś niedouczony, a co Ty wiesz, co Ty wyczyniasz" - ja wiem o tych Waszych akcjach którym hołdujecie, że STOP przeciw rozmnażaniu królikom ale: po pierwsze:
1/ niestety ta i inne akcje nie są na tyle widoczne i rozpowszechnione poza netem i tym forum, żeby każdy potencjalny opiekun królika miał do tego swobodny dostęp poza netem, 2/ po drugie nie kategoryzujcie, u mnie sie przytrafiło, przyznaję nie dopilnowałem, co nie oznacza, że jestem nieodpowiedzialny, niedouczony i w ogóle! teraz wiem co i jak i przekazuję tę wiedzę innym, dalej! o akcji też, to wszyscy wywalają wielkie OCZY że coś takiego istnieje, nawet że istnieje Stowarzyszenie Pomocy Królikom!

sorry ale puknijcie sie w głowy, zanim kogokolwiek ocenicie!

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
W ciazy??
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2010, 13:36:12 pm »
Troszkę opanowania.Niech w końcu Twoje wypowiedzi będą tożsame z metryką.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
W ciazy??
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2010, 13:37:53 pm »
hubert33 przedewszystkim się trochę uspokój . Cieszymy się że poświęcasz się maluchom - ok ;) Tak powinien zrobić każdy któemu urodziły się przypadkiem młode . Takie króliczki to spora odpowiedzialność . My tu potępiamy tylko tych którzy celowo rozmnażają króliki dla kaprysu a uwież nie jedną taką "cudowną" osobę na forum mieliśmy . Myślę też że nie warto ciągnać dyskusji na ten temat bo do niczego nie prowadzi .