Autor Wątek: W ciazy??  (Przeczytany 19396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

angel

  • Gość
W ciazy??
« dnia: Styczeń 06, 2010, 01:24:39 am »
Hej

mam pewien problem a w sumie sprawe ktora mi nie daje spokoju.  :(

Po swietach wyjechalam na pare dni dni do rodziny i oddalam moja Królinke przyjaciólce.
Ona ma samca i wiem ze potrafi sie zajmowac kroliczkami , powiedzialam jej zeby przypadkiem nie puszczala ich razem bo beda dzieci a tego niechce.

Raz sie stalo
ze ktos wypuscil 2 króliczki , podobno jej samiec pierw nie zwracal uwagi na moja Kulcie ale potem ja dosiadl  :oh:  ale kolezanka szybko je rodzzielila.
Zadne z nich nie bylo kastrowane  :(

Moja Kulcia to samiczka ma prawie 4 miesiace a jej samiec jest 1,5 miesiaca straszy.
Czy to mozliwe ze moja Kulcia jest w ciazy??

Wujek mi mowil ze nie powinna byc w ciazy bo to troche za wczesnie no i ze podobno króliczka moze byc w ciazy dopiero jak bedzie miec 5 miesiecy.
Czy to prawda?

W jakim wieku kroliczka moze byc w ciazy?? No i jakby moja bylo to czy idzie to jakos sprawdzic??
bardzo prosze o pomoc bo chyba oszaleje

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 02:00:41 am »
Zalezy od tego czy ma rujke, np. jest agresywna, opryskuje moczem przedmioty, jest plochliwa, lub domaga sie pieszczot.
W wieku 4,5,6 miesiecy moze byc juz plodna. Juz w wieku 5 miesiecy mozesz ja poddac sterylizacji- jest to wskazne ze wzgledu na unikniecie rozpomacicza i urojonych ciaz.

Cytat: "angel"
No i jakby moja bylo to czy idzie to jakos sprawdzic??


Od razu tego nie sprawdzisz. Musisz udac sie do weterynarza w Rybniku, albo okolicach, na pewno sa dziewczyny, ktore wiedza ktory wet jest dobry w tych rejonach :) po okolo 2 tyg. na usg mozna zobaczyc czy sa maluchy.

Nuna

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:45:03 am »
Jest duze prawdopodobienstwo, ze samiczka jest w ciazy.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
W ciazy??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:47:36 am »
angel a może warto rozważyć sterylizację aborcyjną? Można ją wykonać maksymalnie do 2 tygodnia ciąży a i problemu potem nie będzie.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

angel

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:56:50 pm »
nie sterylizacja aborcyjna nie wchodzi w gre nie moglabym mojej Kulci tego zrobic

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
W ciazy??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:58:04 pm »
no dobrze a jak urodzą się małe, to co z nimi zrobisz?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
W ciazy??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:23:34 pm »
Cytat: "angel"
nie sterylizacja aborcyjna nie wchodzi w gre nie moglabym mojej Kulci tego zrobic

Dlaczego? Uważasz, że to jej pogorszy jakość życia?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Pszczolkowa

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:56:15 am »
Cytat: "angel"
nie sterylizacja aborcyjna nie wchodzi w gre nie moglabym mojej Kulci tego zrobic

To pomyśl teraz jaką krzywdę zrobisz tym wszystkim małym króliczkom. Nie wydaję mi się, abyś sama była wstanie znaleźć każdemu dobry dom. Dawanie króliczków byle ludziom, żeby tylko oddać, rzadko gwarantuje dobry dom, to jak loteria.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
W ciazy??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:07:40 pm »
A po 2 tygodniach nie wolno już robić, czemu?


hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:16:02 pm »
to fakt, że płodność uzyskują już nawet od 3,5 m-ca.

miałem podobną sytuację ale... to ja nie dopilnowałem a raczej wydawało mi się że pilnowałem dobrze no ale cóż trafiło się i jak narazie maluchy mają 5 tygodni i chowają się znakomicie! mozna to zobaczyć na fotkach w innym temacie forum.

co do usg-u mnie akurat lekarz wydał błędną diagnozę, że niby stres, nerw samicy a po tygodniu miała wykot!

obserwuj swoją pociechę, na dwa lub trzy dni przed wykotem, czasem nawet dopiero w ostatnich godzinach, samica przystępuje do ścielenia gniazda, układając słomę lub siano oraz wyskubane włosy z podbrzusza i boków, najczęściej w kącie klatki. poza tym podobno można wyczuć na 2 tyg przed wykotem zmiany na brzuszku samicy. moja była bardzo skora do głaskania, wręcz spała bardzo długo no i przytyło jej sie sporo heh w końcu wydała w efekcie na świat 6 malców czyli max u miniaturek.

nie ma co panikować tylko na spokojnie obserwować, jeśli daje oznaki że jest w ciąży-nie przeszkadzać raczej, jeśli nie chcesz jej zaszkodzić i małym! Mówie Ci-małe to nie problem! a i myślę że dom dla nich się znajdzie! jest wiele wiele w necie o udanych adopcjach! nie przesadzajmy!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
W ciazy??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:23:59 pm »
Cytat: "hubert33"
a i myślę że dom dla nich się znajdzie! jest wiele wiele w necie o udanych adopcjach! nie przesadzajmy!

Tak masz racje. Ale sa tez krole, ktore czekaja miesiacami... Wszystko zalezy od szczescia.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:32:03 pm »
no ok szczęście i dobre chęci ludzi.

ale przecież sie nie zabije ani nie zrobi krzywdy młodej!

wykonywanie operacji na młodych królikach jest bardzo ryzykowne, ze sterylizacją u króliczek czeka sie jak osiągną 6 mc życia!

ja bym nie ryzykował-obserwuj i jakby co do wete niech zbada czy to ciąża czy nie ale nic bym nie sterylizował jeśli okaże sie że w ciąży!!!! sterylizacja aborcyjna? ja o takiej u królików nie słyszałem! koty, psy - tak! ale króliki są bardzo wrażliwe i o wiele wiele słabsze aby poddawać je takim zabiegom!

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
W ciazy??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2010, 00:02:45 am »
no cóż ja czytałam o kilku takich zabiegach i wszystkie zakończone sukcesem, tzn z królicą nic się nie stało. Oczywiście potrzebowała czasu jak po każdej operacji, ale zawsze doszła do siebie.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
W ciazy??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2010, 00:05:51 am »
hubert33, czemu opowiadasz bzdury? Może jesteś niedoinformowany :> ? Więc dla twojej informacji sterylizacje aborcyjną WYKONUJE się na królikach, lecz co prawda robienie jej u kogoś innego niż króliczego weta graniczy z skrajnym idiotyzmem.
Co do tego, czy lepiej, żeby urodziły się młode to zapraszam na naszą stronę adopcyjną. Zobacz ile królików czeka na dom, niektóre już ponad rok. Ogółem jest ich ponad 60, a to tylko garstka, której udało nam się pomóc! Te króliczki w niczym nie są gorsze od 8 tygodniowych [a czasami mniej] słodkich maluszków, a jednak ludzie wolą to co małe i słodkie, które z czasem urośnie i ciekawe co z nim wtedy będzie....

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
W ciazy??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2010, 00:08:59 am »
Hubert, Tak, teraz to tylko trzeba zadbac o krolice, a potem o mlode. Masz racje.
Poza tym jesli juz by takiej sterylki sie ktos podjal to na pewno musialby byc sprawdzony wet a nie pierwszy lepszy.
Zawsze warto sie dowiedziec, ale faktycznie kroliki w ogole ciezko znosza zabiegi (narkoze), a taka sterylka to juz bardzo powazna rzecz.
W kazdym razie na przyszlosc warto by pomyslec o zabiegu chociazby po to aby takie wpadki sie nie powtarzaly. Kroliki bardzo ciezko upilnowac...

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2010, 07:16:01 am »
Cytat: "Misokyaa"
hubert33, czemu opowiadasz bzdury? Może jesteś niedoinformowany :> ? Więc dla twojej informacji sterylizacje aborcyjną WYKONUJE się na królikach, lecz co prawda robienie jej u kogoś innego niż króliczego weta graniczy z skrajnym idiotyzmem.


a ilu jest króliczych specjalistów? znikoma ilość!
królica miała usg robione na tydzień przed wykotem i co wyszło?
diagnoza: nie załatwiała swoich potrzeb fizjologicznych bo w domu u znajomego bo u niego pojawił się nowy domownik: kociak.
BZDURA! Po tygodniu urodziły się maluchy a wete zgarnął 300zł za usg!!!
ok moge byc niedoinformowany ale wrzuć w wyszukiwarke sterylizacja aborcyjna u królika, ile znajdziesz na ten temat informacji?! Żadnej!
Może w takim razie zamiast wytykać moje niedoinformowanie oświeć nas a zwłaszcza forumowicza w kłopocie i napisz coś więcej na ten temat a nie tylko wytykasz i rzucasz przykładami ile królików czeka na adopcje!

co do tego, że ludzie wolą to co małe - to fakt ale... czy tzn że mam sie pozbywac małych bo ludzie wola to co małe a potem (jak sugerujesz) jak sie okaże że małe jest jednak większe niż nam sie wydawało-je oddają gdzie popadnie, czy to jest takie świetne rozwiązanie?! no tak bo Ty masz kłopot z głowy przecież. jeśli widzisz jacy sa rodzice-wiadomo jakie małe będą!

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
W ciazy??
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:06:47 am »
hubert33, ilu jest specjalistów? Wbrew pozorom troche jest :) Na kroliki.net możesz sobie poczytać o tych polecanych przez SPK

Cytat: "hubert33"
Może w takim razie zamiast wytykać moje niedoinformowanie oświeć nas a zwłaszcza forumowicza w kłopocie i napisz coś więcej na ten temat a nie tylko wytykasz i rzucasz przykładami ile królików czeka na adopcje!
.

Nie piszę, ponieważ inni forumowicze, już o tym napisali i nie widzę sensu w dublowaniu postów.
Co do moich sugestii, to ja po prostu uważam, że jak chce się brać drugiego królika to powinno się swojego wykastrować/wysterylizować, aby potem przypadkowo nie rozmnożyć nieszczęścia. Na rozmnażanie powinny mieć pozwolenie tylko osoby potrafiące to robić, ale niestety zanim coś takiego nastąpi to minie jeszcze dużo, dużo czasu.
Jeśli możesz to staraj się pisać posty poprawnie gramatycznie, bo nie do końca rozumiem o co ci w niektórych momentach chodzi.

hubert33

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2010, 17:26:35 pm »
Cytat: "Misokyaa"
hubert33, ilu jest specjalistów? Wbrew pozorom troche jest :) Na kroliki.net możesz sobie poczytać o tych polecanych przez SPK

Cytat: "hubert33"
Może w takim razie zamiast wytykać moje niedoinformowanie oświeć nas a zwłaszcza forumowicza w kłopocie i napisz coś więcej na ten temat a nie tylko wytykasz i rzucasz przykładami ile królików czeka na adopcje!
.

Nie piszę, ponieważ inni forumowicze, już o tym napisali i nie widzę sensu w dublowaniu postów.
Co do moich sugestii, to ja po prostu uważam, że jak chce się brać drugiego królika to powinno się swojego wykastrować/wysterylizować, aby potem przypadkowo nie rozmnożyć nieszczęścia. Na rozmnażanie powinny mieć pozwolenie tylko osoby potrafiące to robić, ale niestety zanim coś takiego nastąpi to minie jeszcze dużo, dużo czasu.
Jeśli możesz to staraj się pisać posty poprawnie gramatycznie, bo nie do końca rozumiem o co ci w niektórych momentach chodzi.



to jak widać słabo pisali, że pojawiają się nowe zapytania w tej kwestii, a jeśli już ktoś zadał takie pytanie, że ma problem, to wystarczyło żeby wskazać linka do tematu już istniejącego i pomóc choć w taki sposób a nie pouczać i doczepiać się do gramatyki tekstów :icon_rolleyes

tak, zapewne będe specjalnie szybko kastrował króla bo może przypadkiem ktoś ze znajomych kupi nagle królika i podrzuci mi na przypilnowanie swojego! weź wyluzuj!
normalnie z każdej Twojej wypowiedzi wieje straszną zgryźliwością i moralitetami, całkowicie odbiegającymi od realiów życia. też tak żyjesz wg schematów i wszystko masz zaplanowane na 5 min przed daną sytuacją? nic Cię nigdy nie zaskoczy? masakra!

nuka

  • Gość
W ciazy??
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2010, 17:31:39 pm »
hubert33, Ty też wyluzuj  :>
może znajdziesz czas także na pisanie w innych tematach nie tylko w tych związanych z uszatymi ciążami?
Ostatnio mamy sporo nowych osób na forum, czasami jest wygodniej napisac wszystko od nowa niż wyszukiwać linki do tematów.
jak Twoje maleństwa? Zbroiły coś dzisiaj?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
W ciazy??
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2010, 17:46:53 pm »
Hej Humbert-Humbert [tak mi się jakoś twój nick kojarzy] nie wszczynaj kłótni proszę, ponieważ jest to forum o królikach. Jeśli masz jakiś problem, skierowany w moją stronę istnieją Prywatne Wiadomości, a nawet masz podane moje gg.
Do gramatyki będę się przyczepiać, bo to moje święte prawo wymagać od rozmówcy chociaż poprawnej polszczyzny  :)