Autor Wątek: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza  (Przeczytany 69009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aaania

  • Gość
Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« dnia: Styczeń 05, 2010, 02:28:35 am »
moi mili :) mam wielką prośbę. są różna przydatne tematy wklejone w czołówkę, ale nie ma orientacyjnych cenników za leczenie królików
myślę, że taki temat się przyda. sama zastanawiam się np czy 130zł z poprzedniej wypłaty starczy mi na wizytę z Adasiem u weta jeśli jutro nie wpłynie mi kasiorka, a wiem z doświadczenia, że są ludzie, którzy męczą chore na biegunkę zwierzę węglem, bo nie wiedzą, czy się nie ośmieszą u weta. sama się ośmieszyłam, jak poszłam na szczepienie i musiałam gonić prawie 1km do bankomatu, bo policzono mi 85zł za wściekliznę i psie choroby, a ja miałam przy sobie 65zł. dobrze, że w bankomacie miałam co wybrać :)))


jutro napiszę ile kosztował Adaś :) piszcie ile, u kogo i za co. to się przyda



ps. nie jestem zdania, iż lepiej oszczędzić, niż leczyć, ale nie okłamujmy się. nie każdy śpi na pieniądzach i chociaż orientacyjna (czyli w granicach danej ceny) wiedza mu pomoże.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 18:03:01 pm wysłana przez mysza »

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 06:38:48 am »
Sądzę,żę kwoty różnią się w zależności od miasta i lecznicy więc trudno tu mówić o konkretnych stawkach. Najwyżej tak "około". Np ja zapłaciłam w Gdańsku u p. Ani (Osowa) za sterylkę Zuzi 200 zł.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:20:43 am »
u tej samej pani Ani (Gdansk, Osowa) kastracja Nemo - 100 pln, wizyta kontrolna (zeby, pazury, uszy, etc) - 10 pln

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:21:13 am »
Kraków- Arka sterylka samicy 200 samca 150. Ostatnio za wizytę + leki- zastrzyk + tabletki na 5 dni (zapalenie gardła) zapłaciłam 60 zł.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:22:11 am »
aaania, w brynowskiej klinice jest możliwość płacenia kartą, także gdyby mi zabrakło w gotówce to zawsze mogę korzystać z drugiej możliwości.

Kastracja króliczego samczyka w Brynowie kosztowała 135 zł (w tym antybiotyki), zaś kocura 80 zł. Sterylka pewnie więcej, jeszcze się dowiem, bo mam zamiar moją królinkę za miesiąc wysterylizować.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:32:25 am »
W Arce też można płacić kartą i tylko tak płacę... nie denerwuje się że mi braknie :D

megana88

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:02:57 am »
Sterylizacja królicy w lecznicy Cztery Łapy (Łomża) kosztowała 160zł. Ostatnio w Białymstoku (lecznica Zwierzak) za badanie moczu i krwi zapłaciłam 105zł (mocz to groszowa sprawa, ale jeśli chodzi o krew to zależy ile składników krwi się bada - to tak dla tych, którzy przerazili się ceną).

aaania

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 21:54:08 pm »
nie wszędzie dotarły terminale do kart :( u nas ni mo. a więc Adasiowa punkcja kosztowała raptem 30zł, ale już ewentualna operacja kosztowałaby 250zł.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:18:34 pm »
U nas za kastrację samiczki 130zł
Kastracja u Dra Gierka w Katowicach 90zł.

Ceny różnią się . Zależy od miasta (między północną a połudiową Polską jest wieeeelka różnica )od renomy , od wykwalifikowania weterynarzy i od wielu innych czynników. Ceny z roku na rok i taksie zmieniają.
SylwiaG

aaania

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:22:28 pm »
wiem o tym doskonale :) tym niemniej lżej mi było na sercu iść do weta i wiedzieć, że resztki wypłaty sprzed miesiąc starczą. i taka była idea tego tematu ;)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:55:20 am »
U mnie usg bez wydruku - 50 zł, z wydrukiem 60 zł
RTG - 50 zł 1 fotka niezależnie od formatu
Ciachanie siekaczy (zniżka dla stałych pacjentów) - 6 zł od uszatka
Oczyszczenie rany po usuniętym ropniu 35-38 zł za jedno płukanie
dla porównanie podam tylko kwotę 50 zł - tyle zapłaciłam w Toruniu za zabieg w pełnej narkozie a była to korekcja i skracanie trzonowców, skracanie siekaczy i usunięcie ropnia, po którym ranę czyściłam już u mnie.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:08:54 am »
no to widzę niezłą różnicę w cenie. My za usunięcie ropnia mamy zapłacić 150zł a potem czyszczenie co tydzień po 50 zł... Wszystko w lecznicy Podleśna w Warszawie



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:31:14 am »
jpuasz, Ale zwróć uwagę jeszcze na rozbieżność cenową pod kątem "jakości", no nie wiem jak to nazwać.
Doktor Krawczyk naprawdę trudny zabieg pod narkozą czyli skrócenia trzonowców, które powodowały ropienie oczka, opiłowanie igiełek przy tych zebolach, żeby nie kaleczyły policzków, skrócenie siekaczy i usunięcie ropniaka podżuchwowego wycenił na 50 zł. A wetka, która na królikach się nie zna ale się ceni za jedną płukankę rany po tym ropniu zainkasowała co najmniej 35 zł.
Jakieś wnioski?

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:35:59 am »
W Opolu kastarcja Nelsona kosztowała 65zł, ostatnio szczepienia 40 zł, porady i odpowiedzi na masę pytań za darmo ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:50:23 am »
Nie zawsze drogo znaczy dobrze, a tanio -źle .. grunt,aby wiedziec,do jakiego weta się zgłosić.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:06:04 pm »
nuka no wiem, ale samo to, że Ty za usunięcie ropnia i tyle innych rzeczy płaciłaś 50 a ja za samo usuwanie ropnia i 2 ząbków 150... Ale wiem, ze to jest króliczy specjalista no i jednak Warszawa :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:13:49 pm »
Jedyne wytłumaczenie jakie przyjmuję to  
Cytat: "jpuasz"
no i jednak Warszawa

bo to, że Doktor Krawczyk jest uszatym specjalistą nie podlega najmniejszej duskusji  :przytul

Viss

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:53:32 pm »
Sprawdziłam sterylkę dziś. W A-Vecie 150-200, w zależności od stopnia trudności. Ale jesli zabieg przebiega bez problemów, to 150 zł, w Animie 250 zł... W Oazie to nawet nie sprawdzam, pewnie ze 300 lekką ręką. Sterylka samicy szczura kosztuje tam 250 a co dopiero królika.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:01:56 pm »
Nuka nie chciałam w żaden sposób umniejszać zasług dr Krawczyka :) Ja bardziej siebie przekonywałam czemu ta cena tak wysoka :]

Sylwia, wiem, że nie zawsze tak jest jak napisałaś, ale akurat dr Jałonicka-Rzepka jest specjalistką od stomatologii nie wiem czy tylko u królików, ale u królików na pewno. Jak poprzednio byłam w oazie kazali mi następnym razem przyjechać jak będzie dr Rzepka. A że ona zmieniła miejsce pracy, to poszłam do niej a nie do Oazy.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:11:27 pm »
Cytat: "jpuasz"
Nuka nie chciałam w żaden sposób umniejszać zasług dr Krawczyka  Ja bardziej siebie przekonywałam czemu ta cena tak wysoka
Wiem, dlatego tak spokojnie odpisałam  :diabelek