Autor Wątek: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza  (Przeczytany 69015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aaania

  • Gość
Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« dnia: Styczeń 05, 2010, 02:28:35 am »
moi mili :) mam wielką prośbę. są różna przydatne tematy wklejone w czołówkę, ale nie ma orientacyjnych cenników za leczenie królików
myślę, że taki temat się przyda. sama zastanawiam się np czy 130zł z poprzedniej wypłaty starczy mi na wizytę z Adasiem u weta jeśli jutro nie wpłynie mi kasiorka, a wiem z doświadczenia, że są ludzie, którzy męczą chore na biegunkę zwierzę węglem, bo nie wiedzą, czy się nie ośmieszą u weta. sama się ośmieszyłam, jak poszłam na szczepienie i musiałam gonić prawie 1km do bankomatu, bo policzono mi 85zł za wściekliznę i psie choroby, a ja miałam przy sobie 65zł. dobrze, że w bankomacie miałam co wybrać :)))


jutro napiszę ile kosztował Adaś :) piszcie ile, u kogo i za co. to się przyda



ps. nie jestem zdania, iż lepiej oszczędzić, niż leczyć, ale nie okłamujmy się. nie każdy śpi na pieniądzach i chociaż orientacyjna (czyli w granicach danej ceny) wiedza mu pomoże.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 18:03:01 pm wysłana przez mysza »

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 06:38:48 am »
Sądzę,żę kwoty różnią się w zależności od miasta i lecznicy więc trudno tu mówić o konkretnych stawkach. Najwyżej tak "około". Np ja zapłaciłam w Gdańsku u p. Ani (Osowa) za sterylkę Zuzi 200 zł.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:20:43 am »
u tej samej pani Ani (Gdansk, Osowa) kastracja Nemo - 100 pln, wizyta kontrolna (zeby, pazury, uszy, etc) - 10 pln

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:21:13 am »
Kraków- Arka sterylka samicy 200 samca 150. Ostatnio za wizytę + leki- zastrzyk + tabletki na 5 dni (zapalenie gardła) zapłaciłam 60 zł.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:22:11 am »
aaania, w brynowskiej klinice jest możliwość płacenia kartą, także gdyby mi zabrakło w gotówce to zawsze mogę korzystać z drugiej możliwości.

Kastracja króliczego samczyka w Brynowie kosztowała 135 zł (w tym antybiotyki), zaś kocura 80 zł. Sterylka pewnie więcej, jeszcze się dowiem, bo mam zamiar moją królinkę za miesiąc wysterylizować.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:32:25 am »
W Arce też można płacić kartą i tylko tak płacę... nie denerwuje się że mi braknie :D

megana88

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:02:57 am »
Sterylizacja królicy w lecznicy Cztery Łapy (Łomża) kosztowała 160zł. Ostatnio w Białymstoku (lecznica Zwierzak) za badanie moczu i krwi zapłaciłam 105zł (mocz to groszowa sprawa, ale jeśli chodzi o krew to zależy ile składników krwi się bada - to tak dla tych, którzy przerazili się ceną).

aaania

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 21:54:08 pm »
nie wszędzie dotarły terminale do kart :( u nas ni mo. a więc Adasiowa punkcja kosztowała raptem 30zł, ale już ewentualna operacja kosztowałaby 250zł.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:18:34 pm »
U nas za kastrację samiczki 130zł
Kastracja u Dra Gierka w Katowicach 90zł.

Ceny różnią się . Zależy od miasta (między północną a połudiową Polską jest wieeeelka różnica )od renomy , od wykwalifikowania weterynarzy i od wielu innych czynników. Ceny z roku na rok i taksie zmieniają.
SylwiaG

aaania

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:22:28 pm »
wiem o tym doskonale :) tym niemniej lżej mi było na sercu iść do weta i wiedzieć, że resztki wypłaty sprzed miesiąc starczą. i taka była idea tego tematu ;)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:55:20 am »
U mnie usg bez wydruku - 50 zł, z wydrukiem 60 zł
RTG - 50 zł 1 fotka niezależnie od formatu
Ciachanie siekaczy (zniżka dla stałych pacjentów) - 6 zł od uszatka
Oczyszczenie rany po usuniętym ropniu 35-38 zł za jedno płukanie
dla porównanie podam tylko kwotę 50 zł - tyle zapłaciłam w Toruniu za zabieg w pełnej narkozie a była to korekcja i skracanie trzonowców, skracanie siekaczy i usunięcie ropnia, po którym ranę czyściłam już u mnie.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:08:54 am »
no to widzę niezłą różnicę w cenie. My za usunięcie ropnia mamy zapłacić 150zł a potem czyszczenie co tydzień po 50 zł... Wszystko w lecznicy Podleśna w Warszawie



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:31:14 am »
jpuasz, Ale zwróć uwagę jeszcze na rozbieżność cenową pod kątem "jakości", no nie wiem jak to nazwać.
Doktor Krawczyk naprawdę trudny zabieg pod narkozą czyli skrócenia trzonowców, które powodowały ropienie oczka, opiłowanie igiełek przy tych zebolach, żeby nie kaleczyły policzków, skrócenie siekaczy i usunięcie ropniaka podżuchwowego wycenił na 50 zł. A wetka, która na królikach się nie zna ale się ceni za jedną płukankę rany po tym ropniu zainkasowała co najmniej 35 zł.
Jakieś wnioski?

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:35:59 am »
W Opolu kastarcja Nelsona kosztowała 65zł, ostatnio szczepienia 40 zł, porady i odpowiedzi na masę pytań za darmo ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:50:23 am »
Nie zawsze drogo znaczy dobrze, a tanio -źle .. grunt,aby wiedziec,do jakiego weta się zgłosić.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:06:04 pm »
nuka no wiem, ale samo to, że Ty za usunięcie ropnia i tyle innych rzeczy płaciłaś 50 a ja za samo usuwanie ropnia i 2 ząbków 150... Ale wiem, ze to jest króliczy specjalista no i jednak Warszawa :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:13:49 pm »
Jedyne wytłumaczenie jakie przyjmuję to  
Cytat: "jpuasz"
no i jednak Warszawa

bo to, że Doktor Krawczyk jest uszatym specjalistą nie podlega najmniejszej duskusji  :przytul

Viss

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:53:32 pm »
Sprawdziłam sterylkę dziś. W A-Vecie 150-200, w zależności od stopnia trudności. Ale jesli zabieg przebiega bez problemów, to 150 zł, w Animie 250 zł... W Oazie to nawet nie sprawdzam, pewnie ze 300 lekką ręką. Sterylka samicy szczura kosztuje tam 250 a co dopiero królika.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:01:56 pm »
Nuka nie chciałam w żaden sposób umniejszać zasług dr Krawczyka :) Ja bardziej siebie przekonywałam czemu ta cena tak wysoka :]

Sylwia, wiem, że nie zawsze tak jest jak napisałaś, ale akurat dr Jałonicka-Rzepka jest specjalistką od stomatologii nie wiem czy tylko u królików, ale u królików na pewno. Jak poprzednio byłam w oazie kazali mi następnym razem przyjechać jak będzie dr Rzepka. A że ona zmieniła miejsce pracy, to poszłam do niej a nie do Oazy.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:11:27 pm »
Cytat: "jpuasz"
Nuka nie chciałam w żaden sposób umniejszać zasług dr Krawczyka  Ja bardziej siebie przekonywałam czemu ta cena tak wysoka
Wiem, dlatego tak spokojnie odpisałam  :diabelek

kasiagio

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:13:51 pm »
Nie dotykać Nuce dr. Krawczyka bo wojna wybuchnie  :P  :co_jest  :co_jest  :diabelek

nuka

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:19:25 pm »
kasiagio, a żebyś wiedziała, wojna na 1000 fajerek :wiking:, będę pyskować ile wlezie jak ktoś źle się wypowie :madrala: W końcu Doktor Krawczyk to nasz najlepszy uszaty wet :jupi .
Oczywiście jest jeszcze kilku specjalistów, którzy radzą sobie równie świetnie z problemami, ale ...  :nie_powiem   :lol

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2010, 18:01:25 pm »
No już dobrze, dobrze zapamiętam na przyszłość i "nie dotknę" pana doktora :P No i myślę, że Nuka wie, ze nie miałam złych intencji :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2010, 18:26:31 pm »
dziewczyny u doc Krawczyka ceny są różne...

tzn. oczywiście trudno porównywać je z cenami np. w Oazie- ale dla mnie ceny Oazy to kosmos, delikatnie mówiąc

dr Krawczyk ma normalne ceny, ale przez ponad 3,5 roku obserwowania jego pracy wiem jedno- bardzo wiele zależy u  niego od sytuacji...

nasze adopcyjne króle leczy za min. stawki- potrafi zrobić operację ratującą życie w stylu usunięcie ropnia za 50 zł

pamiętam, kiedy leczyłam mojego pierwszego króliczka, Niunia miała dwie operacje i jeden mniejszy zabieg- leczył nas prawie za darmo, bo potrafi powiedzieć- ja nie mogę od Pani wziąć więcej

ma pacjentów, od których pobiera zupełnie normalne stawki, ale kiedy zwierzak jest ciężko chory i widzi jak opiekun walczy, to on najzwyczajniej nie ma sumienia wziąć dużo...

i szczerze, czasami czujemy się z tym wręcz dziwnie:] idę do niego po leki, a on mówi- nie dzisiaj nic Pani nie płaci, nie ma o czym mówić etc.

kiedy pojawia się królik czy inny zwierzak- np. pies ze schroniska, nigdy idąc do niego nie myślimy..."nie mamy pieniędzy", to zawsze jest dla niego kwestia drugorzędna

i zdecydowanie...kochamy doc Krawczyka:P



kasiagio

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:08:57 pm »
Ola_19, nuka, choc Go nie znam to już go kocham , widac ,że leczenie zwierząt jest Jego powołaniem i robi to z miłością , sumiennością i oddaniem  :*  :bukiet

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:46:04 pm »
Cytat: "kasiagio"
Ola_19, nuka, choc Go nie znam to już go kocham ,


a twój małżonek nie bedzie zazdrosny??  :diabelek

kasiagio

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:27:58 pm »
Kitty27, a co tam dr. Krawczyk mieszka daleko i nawet go nie znam  :diabelek  taka czysto czytana miłość , po prostu wierzę dziewczynom na słowo  :P  :diabelek

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2010, 21:46:33 pm »
ja także uwielbiam dra Krawczyka nie znając go, na pewno ma wiele wielbicieli za jego serce do zwierząt :)
SylwiaG

kasiagio

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2010, 21:53:02 pm »
Może trzeba będzie założyć Fan Club dr.Krawczyka  :jupi  :P  :diabelek

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:01:56 pm »
Cytuj
a twój małżonek nie bedzie zazdrosny?? :diabelek


powiem tak...małżonek jeszcze nie, ale mój osobisty M. ...cóż, to również Krawczyk :P
mam więc słabość do Krawczyków... :P

ostatnio opiekun naszego adopcyjnego królika, który mieszka w Bydgoszczy powiedział tak-

doktor Krawczyk powinien dostać order uśmiechu :)

doc wysterylizował Zuzię i wykastrował Kongo,

po raz kolejny zbadał Kubusia i zrobił też USG gałek ocznych....nie wziął ode mnie 1 zł...
bo to jest doktor dolittle :)



kasiagio

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:03:43 pm »
Ola_19, powołanie i miłość widać ,że to one Go prowadzą , cudowny facet i profesjonalista .

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:55:14 pm »
o tak mówcie tak jeszcze i jeszcze  :P  a jeśli komuś mało to zapraszam:

http://www.znanylekarz.pl/30764/miroslaw-krawczyk/weterynarz/torun

Miłość do Pana doktora nie zna granic  :bukiet

marcia18

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 06, 2010, 23:00:01 pm »
a u mnie weterynarz to tylko by kase trzepać... tyle bulą za wizyte i za wszystko :/ za krople i zastrzyk jeden 50 zł...

aaania

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:46:53 pm »
marcia pw :)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:13:04 pm »
Milo nigdy nie chorował więc napisze tylko tyle:

Kastracja w Poznaniu - 70 zł + 3 antybiotyki po 10 zł każdy = w sumie 100 zł.
Szczepionka na pomór i myxo 2w1 = 40 - 45 zł

Pszczolkowa

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 07, 2010, 11:23:21 am »
Cytat: "kasiek"
Kraków- Arka sterylka samicy 200 samca 150

Jeżeli chodzi o kastrację w Arce, to wchodzą w to jeszcze jakieś dodatkowe koszty? Bo nie wiem na ile się przygotować finansowo.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 07, 2010, 12:03:57 pm »
nie tylko tyle... nawet wizyta kontrolna jest w to wliczona... no chyba że coś się podzieje... z tego co wiem jeśli np trzeba jeszcze raz zaszywać bo sobie niunia rozerwie szwy to wtedy się dopłaca... ile nie wiem, bo nas ta wątpliwa przyjemność ominęła :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 07, 2010, 12:32:59 pm »
Cytat: "kasiek"
z tego co wiem jeśli np trzeba jeszcze raz zaszywać bo sobie niunia rozerwie szwy to wtedy się dopłaca... ile nie wiem, bo nas ta wątpliwa przyjemność ominęła

I chwała Panu :) W zależności od stopnia rozwalenia, może kosztować drugie tyle :] Za ponowne szycie Astrulca zabuliłam 140 zł :] Nerwy - bezcenne. Kaftanik kosztuje około 20 zł, więc warto zainwestować za pierwszym razem...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 07, 2010, 13:53:25 pm »
A czy ktoś z Wrocławia mógłby podać mi ceny kastracji u dr Piaseckiego?
Jeśli ktoś był u niego na Grunwaldzie, a nie na Głogowskiej(?), to też bardzo proszę o kontakt, bo mi na Grunwald z Biskupina o niebo bliżej, tylko nie wiem, jak to tam dokładnie działa...

Pszczolkowa

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 07, 2010, 18:55:52 pm »
Cytat: "bosniak"
Kaftanik kosztuje około 20 zł, więc warto zainwestować za pierwszym razem...

Dzięki za informacje, na pewno zainwestuje.
A jak takie coś wygląda?

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 07, 2010, 19:01:56 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=5648&postdays=0&postorder=asc&highlight=igie%B3ka&start=480 to zdjęcia Kittowej Igiełki (Kitty mam nadzieje że nie masz nic przeciwko :) ) jest i mała w kaftaniku jak i zdjęcia kaftanika :)

Pszczolkowa

  • Gość
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 07, 2010, 20:12:56 pm »
Dziękuję  :przytul .

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 08, 2010, 22:16:44 pm »
Ayertienna, - o ile dobrze pamiętam(sierpień-wrzesień 2009) u Piaseckiego:
kastracja - 90zł;  sterylizacja - 190zł;  -  ale to ceny na Głogowskiej,
podaję komórkę do Piaseckiego, spróbuj się dodzwonić i dowiedzieć jak przyjmuje na klinikach:  tel. 600158822
Przyznam, że ja bym się bała na klinikach. Tam są studenci, a oni też muszą się uczyć. Nie chciałabym aby na moim ucholku. Z jedną taką miałam doczynienia na Głogowskiej, chyba na praktyce,  i  :bejzbol  NIGDY WIĘCEJ!!!(bo niestety, ale zamknęliby mnie :> )
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 08, 2010, 22:28:39 pm »
Ach, jak na Głogowskiej jest około 100 to nie mam się co cackać, kicaj w samochód i jechane :)
W sumie o kastracji myślałam w jego klinice, ale na szczepienia i takie tam, kosmetyki pazurów, na Grunwald - bo bliżej. Czy też byś nie ryzykowała?
No i dzięki za namiary :)

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 09, 2010, 11:26:46 am »
Na Grunwaldzie w zasadzie przyjmują lekarze akademiccy i kilku z nich prowadzi również prywatne praktyki. Na pewno mają tam sprzęt, którego brak w gabinetach prywatnych. Jeśli się człowiek nie umówi z lekarzem prowadzącym prywatnie - to moim zdaniem masakra, choć to tylko moje prywatne doświadczenia, a nie będę przeczyć, że zapewne wielu zwierzakom pomagają. Gdy przywiozłam mojego pierwszego królisia na USG i RTG, ze łzami w oczach i przerażeniem(podejrzenie wewnętrznego guza), lekarz podający narkozę wpierw dopytywał się wszystkich naokoło "ile tego królikowi" a potem głupio się śmiał, że "może się nie wybudzi". Tego nie da się zapomnieć.
Dlatego jednak stawiam na prywatne opłaty dr Piaseckiemu(choć tak naprawdę w jego gabinecie regularnie spotykam się z dr Jovitą Królak - i bardzo ją sobie chwalimy z ucholcami), a w razie czego (!) na korzystanie pod jego opieką ze sprzętu klinik.
A konkretna odpowiedź::: to może aby nie stresować króla - szczepienia na Grunwaldzie, a pazurki to najlepiej samemu :lol
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 20, 2010, 17:06:18 pm »
U nas za kastrację samiczki 130zł

Samiczek się nie kastruje :) ale spokojnie.. mi często się takie pomyłki zdarzają :D
Ann.^^

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 20, 2010, 19:21:31 pm »
anula_95 samiczki tez sie kastruje :) Kastracja to operajca podczas ktorej usuwa sie narzady plciowe (jadra lub jajniki). Tylko tak zwyczajowo przyjelo sie mowic sterylizacja. Nawet weci tego uzywaja. Ale sterylizacja to tylko ubezplodnienie, a narzady dalej pracuja.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kastracja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ubezp%C5%82odnienie

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 20, 2010, 22:52:14 pm »
ahaa.. Widzicie.. kolejna rzecz której nie wiedziałam a dzięki wam wiem :)
Ann.^^

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2010, 11:15:20 am »
No to ja podam cenę w lecznicy TOZ Szczecin ;)
Kastracja:
Samiec- 80 zł
Samiczka- 120 zł
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Kasia27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Kobieta
    • Mój PUPILEK i my:)
  • Za TM: Łatek 30.08.2013
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2010, 15:22:45 pm »
W Ostrołęce u wet.Antoszewski

kastracja:50-60zł
pazurki:5zł

Offline falklanda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 02, 2010, 18:15:23 pm »
W Gliwicach w klinice weterynarii:
kastracja 100zł
obcinanie pazurków 5zł
przeziębienie 35zł (wizyta i rozpoznanie) + 5 zastrzyków (co 2 dni po 5zł sztuka)
szczepienie przeciwko myksomatozie 35zł

Offline triss.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kotlina Kłodzka/Praga
  • Moje króliki: Franek vel Franca [*]
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 30, 2010, 14:41:43 pm »
Lecznica na Głogowskiej - miesiąc temu byliśmy na skracaniu krzywych trzonowców pod narkozą - 50zł.
W zeszłym tygodniu byłam u dr Piaseckiego na Głogowskiej na kastracji Fraczysława, razem z korektą dolnych trzonowców (korzystając z narkozy) i manicure zapłaciłam 110 zł.
Dzisiaj za leczenie zatoru (kroplówka+zastrzyki+tabletki na parę dni) zostawiłam 45zł. Czy i ile wezmą za kontrolne wizyty, nie wiem, ale napiszę.

sonia

  • Gość
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 30, 2010, 16:49:25 pm »
Ja za kastracje Bobbyego w marcu(teraz drozej) zaplacilam 70 euro.

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:16:57 pm »
Ja za 3 zastrzyki dla psa zapłaciłam u weta ponad 80 zł
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 01, 2010, 16:10:45 pm »
korekta zabkow pod narkoza-80zl. dzisiaj u Chmielewskich

nuka

  • Gość
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:18:14 pm »
Toruń, usuwanie siekaczy + zastrzyki z antybiotyku i przeciw bólowe na 5 dni - 70 zł.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: CENY LECZENIA I WIZYT U WETA
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:52:06 pm »
Ja dzisiaj byłam u weta,bo mi się Misia zatkała  :( za 4 zastrzyki wziął 30zł  :) wydaje mi się nie drogo  :nie_wiem

Offline agu_gu88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 04, 2011, 14:36:26 pm »
witam,
może ktoś napisać o wizytach i cenach w Lublinie?
Ile sama wizyta kontrolna bez podejrzenia choroby?
ile zdiagnozowanie np. świerzbu lub grzyba plus leki/zastrzyki?
kastracja?
zator-zastrzyki/leki?
pazurki?
ząbki siekacze/trzonowce?
sprawdzenie płci?
wizyta kontrolna po zabiegu?

Dużo pytań :glupek: ale jestem "młodą mamusią" 2 króliczków i szykuje się na wizytę :soon:

Offline soraya811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 20, 2011, 21:50:07 pm »
witam czy ktoś zna dobrego weta w krakowie takiego który leczył królika na pastorelloze

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 20, 2011, 21:54:32 pm »
witam czy ktoś zna dobrego weta w krakowie takiego który leczył królika na pastorelloze

Ale w jakim mieście?


No to ja podam cenę w lecznicy TOZ Szczecin oczko
Kastracja:
Samiec- 80 zł
Samiczka- 120 zł

Tutaj się ceny lekko zmieniły( inna narkoza):
Samiec: 100 zł
Samiczka: 150 zł
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline soraya811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 20, 2011, 22:07:13 pm »
witam czy ktoś zna dobrego weta w krakowie takiego który leczył królika na pastorelloze

Ale w jakim mieście?
 kraków, chodzi o leczenie królika na pastorelloze


No to ja podam cenę w lecznicy TOZ Szczecin oczko
Kastracja:
Samiec- 80 zł
Samiczka- 120 zł

Tutaj się ceny lekko zmieniły( inna narkoza):
Samiec: 100 zł
Samiczka: 150 zł

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 20, 2011, 22:10:03 pm »
My u dr Piaseckiego na Głogowskiej za sterylizację i leki przeciwbólowe do domu zapłaciliśmy 230 zł.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 21, 2011, 09:38:26 am »
Iskra, Soraya napisała, ze w Krakowie ;)

W krk polecani są dr Baran i dr Lewandowska, ale czy mieli styczność z tą chorobą to nie wiem. Namiary znajdziesz na stronie SPK w dziale weterynarze.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 21, 2011, 10:59:39 am »
Hmm to u nas się ceny trochę różnią... My chodzimy do dr. Rafała Mogonia w Łańcucie i kastracja to koszt 160zł, sterylizacja 300 w tym już wliczone antybiotyki itp .


Offline karina_tosia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiek
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 25, 2011, 11:08:36 am »
cześć
ja chodzę w Warszawie do dr. Topolskiego, dzielnica ursus.
za korektę zębów , obcinanie pazurków i ogólny przegląd techniczny (Tosiek ma guza więc kontrolujemy czy nie rośnie) zapłaciłam 10 PLN.
leczenie uszu (ropne zapalenie) wizyty kosztowały mnie z zastrzykiem domięśniowym 15 PLN. Leki na receptę z apteki. Pan Mirosław wyleczył uszy w 1,5 miesiąca poprzednia wet próbowała przez 5 miesięcy i brała 3 razy tyle kasy.
kastracja kosztuje razem z wizytą po zabiegu 100 PLN nie korzystałam(ale kastrował kolega i wszystko było ok)
odrobaczenie chyba 5 PLN. Ogólnie ceny przystępne a Pan Dr super :)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:33:06 pm »
Poznań
zastrzyk + antybiotyk + dawki antybiotyku na 4 dni + krople do nosa + witaminy = 63 zł
badanie wymazu z nosa = 70 zł
druga wizyta: zastrzyk + antybiotyk + dawki antybiotyku na 3 dni = 21 zł

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:39:14 pm »
Zapraszamy do naszego działu Porady, gdzie pojawiły się orientacyjne koszty utrzymania królika. :)

http://www.kroliki.net/pl/porady/podstawowe-informacje/koszty-utrzymania-krolika
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

louve

  • Gość
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 18, 2011, 16:16:42 pm »
Czy ktoś się orientuje jaka jest cena kastracji w Animie w Warszawie? Nie mogę się do nich w ogóle dodzwonić. W Ogonku - 230 zł - wydaje mi się to trochę dużo, ale może się mylę.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 18, 2011, 20:26:28 pm »
Leczenie E.Cuniculi (jak narazie 4 tygodnie) w Klinice małych zwierząt w Brynowie wyniosło nas ok. 300 zł ale widać już efekty więc się opłaca.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 18, 2011, 21:52:20 pm »
w animie pewnie gdzieś koło 180 o ile dobrze pamiętam
a w medicavet u dr Kamińskiej chyba coś koło 160

Offline Baks1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 30, 2011, 10:06:51 am »
Czy ktoś może wie ile w Gdańsku kosztuje przycięcie trzonowców?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 30, 2011, 10:21:58 am »
U mnie w Gdańsku-Osowej w cenie wizyty(zabieg był bez narkozy).

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 09, 2011, 14:21:52 pm »
witam,
może ktoś napisać o wizytach i cenach w Lublinie?
Ile sama wizyta kontrolna bez podejrzenia choroby?
ile zdiagnozowanie np. świerzbu lub grzyba plus leki/zastrzyki?
kastracja?
zator-zastrzyki/leki?
pazurki?
ząbki siekacze/trzonowce?
sprawdzenie płci?
wizyta kontrolna po zabiegu?

Dużo pytań :glupek: ale jestem "młodą mamusią" 2 króliczków i szykuje się na wizytę :soon:

podcinanie ząbków to koszt 10zł ( klinika na Głębokiej) pazurki chyba 5zł
wizyty - to w zależności co jest na nich robione
zastrzyki - bardzo różne ceny
polecam dr. Ziętka i dr. Różańską - świetni lekarze znający się na królikach i kochający zwierzęta,

tencja

  • Gość
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 10, 2011, 09:42:59 am »
Hej! Mam problem, mój królik jest chory. W sumie miał 2 rzeczy: problemy z oddychaniem no i chore oko. Już to oddychanie mu przeszło bo dawałam mu leki, ale to oko... Jest coraz gorzej. Podobno to od przerośniętego zęba, którego prawdopodobnie trzeba będzie usuwać. Wiecie ile to średnio kosztuje. Mówią że to trzeba pod narkozą, ale ja nie jestem pewna, czy to dobrze, bo to wkońcu tylko mały króliki miniaturka i boje się że coś pod tą narkozą mu się stanie. Są miejscowe znieczulenia? Ile kosztują? Z góry dziękuje :)

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 10, 2011, 13:07:49 pm »
myślę, że bez narkozy się nie obędzie, mój miał to samo, przerośnięty korzeń naciskał na gałkę oczną i w rezultacie Kubuś miał usuwane 3 zęby. Zarówno przed zabiegiem jak i po dostawał serię antybiotyków. Narkoza niestety nie jest obojętna dla zdrowia królików, więc należy znaleźć lekarza, który wie jaka dawka jest odpowiednia, niestety wszystko też zależy od stanu zdrowia króliczka, stanu jego wątroby. Im starszy królik to też gorzej znosi narkozę, mój miał ten zabieg robiony w wieku3,5 roku (strasznie się bałam czy uda mu się przeżyć, ale wszystko skończyło się dobrze) ale weterynarz mi opowiadała, że niedawno miała zabieg usuwania ropnia i co za tym idzie przerośniętych korzeni zębów i 6 letni króliczek nie wytrzymał zabiegu. A jest to pani doktor, która robiła doktorat z usypiania królików do zabiegów i wiele już takich zabiegów przeprowadziła, więc co królik to inaczej to zniesie. Myślę, że znieczulenie miejscowe nie wchodzi w grę. U mnie zabieg kosztował ok. 150zł. Ale co klinika to inne ceny. Najpierw jednak radzę Ci zrobić rtg zębów, jeśli wet nie jest pewny i mówi że to podobno od przerośniętego zęba, który prawdopodobnie trzeba będzie usuwać. RTG kosztuje ok. 50zł, lecz nie w każdej klinice rtg potrafią zrobić rtg zębów królika.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 10, 2011, 13:28:58 pm »
U mnie też był problem z oczkiem. Łzawiło ok. tygodnia. Ale okazało się, że to tylko zapalenie spojówki. Za test fluoresceinowy i kropelki zapłaciłam 63zł. Patrząc, że to najlepszy i najdroższy wet na podkarpaciu wyszło mnie to bardzo tanio. Kropelki pomogły. Problem z oczkiem może być też od ząbka albo przez kanalik nosowo-łzowy. Usuwanie trzonowców bez narkozy się nie obejdzie niestety. Koszty jak jak koleżanka wyżej mówiła 140-200 zł. Zależy od poziomu trudności zabiegu :)


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 10, 2011, 15:18:59 pm »
Hej! Mam problem, mój królik jest chory. W sumie miał 2 rzeczy: problemy z oddychaniem no i chore oko. Już to oddychanie mu przeszło bo dawałam mu leki, ale to oko... Jest coraz gorzej. Podobno to od przerośniętego zęba, którego prawdopodobnie trzeba będzie usuwać. Wiecie ile to średnio kosztuje. Mówią że to trzeba pod narkozą, ale ja nie jestem pewna, czy to dobrze, bo to wkońcu tylko mały króliki miniaturka i boje się że coś pod tą narkozą mu się stanie. Są miejscowe znieczulenia? Ile kosztują? Z góry dziękuje :)

Określ dokładnie, czy królik ma przerośnięty korzeń zęba czy sam ząb?
Jeśli sam ząb to korekcja jego załatwi sprawę na jakiś czas.
Jeśli korzeń i bardzo mocno uciska- to usunięcie pozostaje tylko.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 02, 2013, 18:08:22 pm »
u pani dr. Różańskiej (lublin) za przegląd, obcięcie pazurków, odrobaczanie i witaminy (35zł) zapłaciłam łącznie 80zł.

Offline Camonka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 06, 2013, 15:25:53 pm »
Jak szczepiłam Miramis'a na pomór i myksomatozę + odrobaczenie, zapłaciłam 48 zł.

Offline domka1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dzierżoniów
  • Moje króliki: Nesio
  • Pozostałe zwierzaki: Tequila(Pies) Amigo(Pies)
Odp: Ceny leczenia i wizyt u weterynarza
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 17, 2014, 15:15:31 pm »
Więc tak,ja chodzę do dr Grzegorza Dziwaka-pl.Grunwaldzki 45
-szczepnienie 2 w 1 + 1sza wizyta,ogólny przegląd stanu zdrowia,książeczka zdrowia-73zł
-wizyta+antybotyk w zastrzyku+do domu lek do pysiolka i 5 ampułek na odporność-71zł
-kontynuacja leczenia,wizyta kontrolna+zastrzyk przeciw świerzbowi i odrobaczający-20zł
-kolejna wizyta+zastrzyk przeciw świerzbowi i odrobaczający 2 dawka-20zł
-Pytałam o cenę kastracji i p.Grzegorz powiedział mi,że 150zł.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0
Suwaczek z babyboom.pl" border="0                                                            Suwaczek z babyboom.pl" border="0
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś..."
Wątek Nesia http://forum.kroliki.net/index.php/topic,17160.0.html