Autor Wątek: tima  (Przeczytany 5030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aaania

  • Gość
tima
« dnia: Styczeń 04, 2010, 22:36:21 pm »
witam
do tej pory Adaś jadł albo Cuni Crispy albo Cuni Indoor. ostatnio kupiłam mu: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/krolik_miniaturowy/tima/31174
czy ktoś używał tej karmy? moim zdaniem jest bardzo fajna i Adaś ją uwielbia, ale chcę poznać wasze opinie, gdyż na opakowaniu za dużo o karmie nie ma

kasiagio

  • Gość
tima
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:43:43 pm »
aaania, ojej nie to nie jest granulat , to mieszanka z ziarnami , i nie jest odpowiednia dla królików :( zmień ją proszę Cię dla dobra małego ,

Rabbitka

  • Gość
tima
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:47:06 pm »
Zmien na CuniComplete, to najlepszy pokarm-najzdrowszy i smakuje królikom

aaania

  • Gość
tima
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:49:42 pm »
Adam nie je Cuni Complete. nawet jak mu mieszam, to wyrzuca. Kasiago nie masz racji, bo tam jest granulacik.

kasiagio

  • Gość
tima
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:58:36 pm »
aaania, tak widzę , ale widzę też ziarna zbóż , które dla królików nie sa odpowiednie

aaania

  • Gość
tima
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:12:38 pm »
po prostu Ania ;)

ziarenka są. nie za wiele ich, ale Adam jest mądrym kawalerem i to, czego nie przebiorę (czyt czego nie dopatrzę przy "odsiewaniu") on wyrzuca. do tego daję mu troszkę timy c (to granulat witaminizowany z wit c. Adam nie lubi kropelek), pędy jabłoni i sianko zuzali. ale nie o to mi chodzi. chodzi mi o samą opinię. czy ktoś to kupował, bo ja w sumie trafiłam to przez przypadek i byłam ciekawa, bo na stronie timy zachwalają ten produkt. Adaś te kolorowe granulki w kształcie sześciokątów bardzo lubi

kasiagio

  • Gość
tima
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:16:16 pm »
Aniu , wiesz ja nie wiem , ja mojemu łobuzowi kupuje z Versel -laga i jeszcze w razie gdyby zabrakło mam taki kupowany na wagę , jestem raczej przeciwna zmianom , bo nie zawsze służą naszym maluszkom i wiadomo jakie maja delikatne  układy trawienne , boje się jak cholera kiedy wprowadzam mu jakąś nowość  :(

aaania

  • Gość
tima
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:25:01 pm »
nie wprowadziłam karmy "z bomby" :) może i mam włosy w kolorze michała w, ale głupia nie jestem  :DD  a tak poważnie po prostu moi znajomi dają królikom megan albo meghan. taką marketówę (nie pamiętam nazwy) i słowa mi o lepszych (znaczy droższych) nie powiedzą. u mnie "na wsi" w zoologu mają tylko animal i właśnie megan. z kolei jak kupowałam vitacraft emotion, to potem oddawałam znajomkom, bo Adaś tego po prostu nie znosił. tylko happy musli podjadał do właściwego jedzenia
nie próbowałam jeszcze tego : http://animalia.pl/produkt,15573,656,Supreme_Petfoods_Science_Selective.html

natomiast tej karmy Adam nawet nie powąchał: http://animalia.pl/produkt,7074,656,Vitakraft_Menu_Vital_Thymian_pokarm_dla_kr%C3%B3lika.html

kasiagio

  • Gość
tima
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:30:43 pm »
Nie wiem , nic na temat tej Selectiv , ale jeżeli się nie mylę któraś dziewczyna go podaje ale nie jestem pewna .....

No tak , wszystko trzeba wprowadzać powoli ...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
tima
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:36:23 am »
aaania, i dobrze, że nie powąchał bo to paskudna mieszanka ^^, ta, którą karmisz też nie jest dobra [czymś podobnym muszę teraz karmić Gerarda, zanim nie przeżuci się całkiem na prawdziwy i zdrowy GRANULAT  :P ].
Najlepiej wejdź na http://www.swiatkrolika.eu/
Tam na 100% nie znajdziesz mieszanek a same granulaty i w końcu uda ci się dopasować coś do siebie. Nie oczekuj, że Adaś od razu zacznie jeść granulat, jeśli do tej pory karmiłaś go mieszankami. To tak jakby dziecko karmione co dzień słodyczami miało zjeść pierwszy raz w życiu normalny obiad. Będzie bunt i fukanie noskiem i potrwa to pewnie minimum tydzień, ale będzie zdrowo.

Nakiti

  • Gość
tima
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:44:49 am »
u mnie żadne z ucholków nie lubi karm Cuni... jedzą tylko jeden rodzaj karmy - sam granulat.

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
tima
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:50:06 am »
Moje po Cuni mają luźne bobki, vitacraftu nie ruszą i został tylko Vitapol który uwielbiają ( staram się nie dawać dużo), ale dostają dużo suszków, zieleninki i mnóstwo sianka

aaania

  • Gość
tima
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2010, 01:31:49 am »
Cytat: "Misokyaa"
aaania, i dobrze, że nie powąchał bo to paskudna mieszanka ^^, ta, którą karmisz też nie jest dobra [czymś podobnym muszę teraz karmić Gerarda, zanim nie przeżuci się całkiem na prawdziwy i zdrowy GRANULAT  :P ].
Najlepiej wejdź na http://www.swiatkrolika.eu/
Tam na 100% nie znajdziesz mieszanek a same granulaty i w końcu uda ci się dopasować coś do siebie. Nie oczekuj, że Adaś od razu zacznie jeść granulat, jeśli do tej pory karmiłaś go mieszankami. To tak jakby dziecko karmione co dzień słodyczami miało zjeść pierwszy raz w życiu normalny obiad. Będzie bunt i fukanie noskiem i potrwa to pewnie minimum tydzień, ale będzie zdrowo.


nie wiem, nie mam dzieci, jestem za młoda :))) ale mój skarbek je wszystko, łącznie z płytami wiórowymi (hehehe podgryzł mi jedną).
poważnie mówiąc nie uważam, by królik mógł żyć na samych "glutkach" a jakieś bonusy z mieszanek mu się należą MOIM ZDANIEM (żeby nie było). jak mialam pierwszą króliczkę, to mama kupiła mi książeczkę o królikach. żebyście laski wiedziały, jakie tam karmy zalecali. ps czy zmuszać Adasia do lizania soli z lizawek? nie cierpi jej, tak samo jak wapienek. nie wiem, czy to jest niezbędne

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
tima
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:28:36 am »
zbędne... masz mądrego królika wie co dla niego dobre :D soli i wapienek NIE DAJEMY!! mogą doprowadzić do kamienicy nerek :/

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
tima
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:28:48 am »
Sół i wapienka są zbędne,a nawet szkodliwe.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
tima
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:38:10 am »
Jesli chodzi o granulat http://animalia.pl/produkt,15573,656,Supreme_Petfoods_Science_Selective.html

to są lubiane przez królików. Tylko Marlon jakimś wyjątkiem jest, on ani Cuni Complete ani Selective nie ruszy. Fajnie pachnie, skład nie najgorszy i opakowanie 2 kg starczy na 4-5 miesięcy.

Viss

  • Gość
tima
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:27:10 am »
Tima Rattima, jest dobra dla szczurów, z cała pewnością nie dla królików.