Autor Wątek: strasznie opuchnięte uszko Adasia  (Przeczytany 9632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aaania

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« dnia: Styczeń 04, 2010, 17:55:21 pm »
witam
dzisiaj po południu zauważyłam, że jeszcze przed południem normalny Adaś ma strasznie opuchnięte (jak przysłowiowy balon) uszko :( nie jest to świerzb, ani tym bardziej ta groźna choroba królików. co to może być? niestety zauważyłam to za późno i wetki, która chociaż trochę zna się na zajęczakach już dzisiaj nie ma, a bez samochodu do Wawy go ciągnąć nie będę. jak mogę pomóc Adasiowi? je normalnie, normalnie się załatwia i daje się głaskać, tylko chore uszko zabiera ;(((

nuka

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:57:58 pm »
Mie ma zadrapań? jakieś krostki?, wyłysienia na tym uszku?

aaania

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:03:16 pm »
nie zauważyłam krostek, zaczerwień ani zadrapań. normalne, tylko strasznie opuchnięte uszko. chciałabym mu jakoś pomóc, gdyż według książki "choroby królików. podstawy chowu i hodowli" to zapalenie ucha zewnętrznego, ale jestem laikiem i nie wiem, czy na pewno dobrze rozumiem sens i treść książki dla specjalistów :/

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:16:54 pm »
aaania, tu masz opisane zapalenie ucha: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zapalenieuszu.html

Napisz prosze, czy cale ucho jest spuchniete, czy tylko jakas jego czesc. Bez wizyty weta sie raczej nie obejdzie! :(

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
chore uszko
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:27:34 pm »
Czy uszko króliczka  to opuchnięte   jest jakiegoś koloru? Czy widac krwiaka, czy jest to twarde. Nie tak dawno mialam do czynienia ze spuchniętym uszkiem u królika znajomych., wyglądało to na guza.  Własciciele nie poszli do weta tylko sami usiłowali leczyć.  Nie dalo to żadnego rezultatu , uszko puchło i zatkało światłó ucha tzn królik przestal na to ucho słyszec co w wyraźny sposób mu przeszkadzało.  Wreszcie poszli do weta  i królik poddanyzostal operacji usunięcia guza-torbieli.  Prawdopodobnie królik podczas harców uszkodził sobie żyłę i powstał krwiak który się otorbił.  Operacyjnie wet usunął  tego krwiakoguza , i przez tydzień kr.óliczka dostawała antybiotyk  i  ranka byla myta  riwanolem Teraz po tym nie ma śladu tylko jest lekko zdeformowane ucho. Gdyby była interwencja wcześniej  nie byłoby śladu. Myśle ,że przykładaj mu coś na opuchliznę  może altacet (kompresik z altacetu). Jeśli go boli można dac 1/2 tabletki Apapu. Ale jutro koniecznie do wet. bo to może być co innego. Ja piszę  z czym sie zetknęłam. Gdzieś w dziale  jest moja fotka jak wyglądalo uszko Milusi.  Polecam dr Wojtyś w Warszawie na ul. Klemensiewicza znakomita wet królicza.

aaania

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:18:26 pm »
uszko ma normalny kolor, to nie jeste guz, całe jest opuchnięte i jutro do weta idziemy. chodzi tylko o to, czy dzisiaj, DORAŹNIE mogę mu pomóc. do Wawy z nim nie pojadę, zostaje doktor Nocuń u mnie, gdyż nie mam obecnie auta, a pociągami i autobusami to mu nie pomogę :( boże jestem załamana. tak się o niego martwię.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:25:14 pm »
spróbuj wysmarować altacetem w maści... tylko dobrze by było popilnować go trochę żeby tego nie zlizał... powinno trochę ukoić...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:31:04 pm »
aaania, po awatarze sadze, ze masz baranka :) one szczegolnie czesto sa narazone na choroby uszu. Udaj sie do kroliczego weta, ten powinien wziasc zeskrobine i wyslac do laboratorium. Tutaj chyba tylko wyjazd do dr. Wojtysia pomoze...

aaania

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:37:51 pm »
Wojtyś to ten z Radomia, jak mniemam, co czasem na Ursynowie przyjmuje? nigdy. to on nie rozpoznał choroby Kłapoucha ;( i Kłapouch zmarł....
jutro do weta idziemy. może moja wetka, która nawet szczurkę mi leczyła, coś zaradzi. co to jest zeskrobina???
i tak, Adaś jest barankiem.... i wiem, że one są podatniejsze na choroby, dlatego po dwa razy dziennie mu sprzątam... ech...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Adaś
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:51:08 pm »
Zobacz , czy uszko Adasia wygląda podobnie?





Tu widać  opuchliznę , uszko było gorące. Nic nie możesz zrobić sama , możesz tylko nałożyć na opuchliznę  kompres z altacetu oraz gdybyś zauważyla  ,że zgrzyta ząbkami tzn ,że go boli  to trzeba mu rozpuścić apap i dać mu ob bólu. Więcej nic nie rób bo mu możesz zaszkodzić.

 aaania napisała
Cytuj
Wojtyś to ten z Radomia, jak mniemam, co czasem na Ursynowie przyjmuje? nigdy. to on nie rozpoznał choroby Kłapoucha  i Kłapouch zmarł.

 To bzdura wierutna  , dr Milena Wojtyś jest z Warszawy i przyjmuje  w lecznicy OGONEKul. Klemensiewicza 7 . autobus z Warszawy Zach, nr 154 jedzie się w kierunku BEMOWA. To znakomity powtarzam ZNAKOMITYlekarz króliczy.  Takich jak ona niewiele w Polsce i tak się przejmujących królikami. Zreszta możesz jechac do Torunia do dr Krawczyka , dziewczyny z forum go chwalą i jak czytam o nim, to tez jestem przekonana ,że tak jest.Wiele bym zrobiła ,żeby dr Wojtyś przyjmowała  u nas w Radomiu , ale nie chce  :(  :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2010, 20:02:58 pm »
aaania, oj zamyslilam sie  :oh:

w tym wypadku zeskrobiny sie nie zrobi (czesc skory zarazona jakims grzybem, mozna zeskrobac i wyslac do lab.)

dori, swietne zdjecie, powinno sie znalesc w kroliczych podrecznikach :)

Cytat: "dori"
To bzdura wierutna , dr Milena Wojtyś jest z Warszawy i przyjmuje w lecznicy OGONEKul. Klemensiewicza 7 . autobus z Warszawy Zach, nr 154 jedzie się w kierunku BEMOWA. To znakomity powtarzam ZNAKOMITYlekarz króliczy. Takich jak ona niewiele w Polsce i tak się przejmujących królikami. Zreszta możesz jechac do Torunia do dr Krawczyka , dziewczyny z forum go chwalą i jak czytam o nim, to tez jestem przekonana ,że tak jest.Wiele bym zrobiła ,żeby dr Wojtyś przyjmowała u nas w Radomiu , ale nie chce  


o ta mi chodzilo :]

aaania

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2010, 20:20:40 pm »
ups pomyliłam panią z panem. zdarza się. ale tego lekarza z radomia nie polecam. ucho wygląda inaczej. spróbuję zrobić zdjęcie i wstawić

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 9:34 pm ]


chore ucho Adasia



uszko z boku



no i opuchlizna



tak wygląda ucho Adasia  ;(  ;(  ;(

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 10:22 pm ]
torbiel??? shit.... dla mnie to zwykła opuchlizna... nałożyłam mu arcalen (maść na stłuczenia) troszkę mu puściło na szczęście. byle do jutra. kurde jakbym miała auto, to dziś bym pojechała.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Adaś
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:20:15 pm »
Moim zdaniem  ( ale nie jestem lekarzem)  to wygląda tak samo. Uszka królika  są cienkie i żeby  spuchło do takich rozmiarów to musi sie  wytworzyć stan  zapalny( ja tak myślę  głośno) czymś spowodowany. Ale co my możemy gdybać. Wizyta u wet konieczna. Króliczek  cierpi  więc im szybciej tym lepiej.Pogłaskaj  Adasia. Fajny baranek.



Ps. Może inne dziewczyny bardziej doświadczone sie wypowiedzą. U Milusi była zestarzala torbiel. Teraz kica  i rozrabia i nic nie pamięta.

aaania

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2010, 21:46:23 pm »
Dasiu był u wetki w Zielonce. jest po zabiegu punkcji, gdyż w dniu dzisiejszym za wcześnie byłoby jej zdaniem na operację. uszko normalnie już wygląda

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:06:46 pm »
Nie napisałaś co w końcu było Adasiowi, co stwierdzila wet , jakie leki dała.

aaania

  • Gość
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:12:26 pm »
nie dostał leków. stwierdziła cyt "to jest krwiak, pewnie się uderzył w uszko. trzeba zrobić punkcję albo operować, bo po punkcji może się odnowić". na co podała ceny itp. po punkcji zapytałam, czy mam jakiś lek kupić, coś robić z uszkiem i powiedziałam, że nie jest to konieczne. i że jak się odnowi, to mam znowu na punkcję przyjść

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
strasznie opuchnięte uszko Adasia
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2010, 01:02:11 am »
Czyli dokładnie to samo co u Milusi, ale u Milusi  byl zabieg i wszystko sie pięknie zagoiłp. Tylko Milusia dostawała antybiotyk , może dlatego,że to było przetrzymane . Oni poszli po 8 dniach do weta , ato rosło i rosło. Kup riwanol i smaruj  kilka razy dziennie, Riwanol wysusza  , chyba można też spsikać Oxykortem .