Autor Wątek: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?  (Przeczytany 36730 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 11, 2012, 21:22:56 pm »
No zaraz, zaraz wszyscy tu piszą, że trzeba dać im ustalić hierarchię i nie reagować jeśli nie ma ostrych spięć. Ja jej nie daję karmy jak akurat ją pogoni i Salsa dostaje równo z nimi, nie to, że ona nie podejdzie to nie dostanie. Nie pokazuję przy nich faworyzacji którejś z nich, głaszczę i karmię obie po równo. Ale nie będę przy każdej gonitwie ustawiać Shili do pionu bo nigdy tej hierarchii nie ustalą.
Napisałaś, że ona od 2 lat ją gania, tu się trochę zgodzę, ale trochę nie bo w zaprzyjaźnianiu było sporo bardzo długich przerw gdzie kontakt miały tylko przez kraty.
Mówisz, że króliki są takie pamiętliwe? To pewnie dlatego Salsa tak uciekała w popłochu jak kiedyś jej była właścicielka przyszła do mnie :D

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 11, 2012, 21:32:14 pm »
No zaraz, zaraz wszyscy tu piszą, że trzeba dać im ustalić hierarchię i nie reagować jeśli nie ma ostrych spięć.

Z tego, co piszesz, to hierarchia jest aż nadto ustawiona. Gdyby tak nie było, to Salsa by "oddawała" Shilii.

Brak reakcji też jest reakcją - nie korygujesz czegoś, czego nie chcesz, a więc się na to zgadzasz. W tak ustalonej hierarchii Salsa nie ma miejsca w tym stadzie.

Jak się ma "trudnego" królika, to sama się harmonia w stadzie nie zrobi - nie chcesz, nie korzystaj. Ja mam niesterylizowaną samicę zaprzyjaźnioną z młodszą o 8 lat samiczką i samcem gałganem. Właśnie w ten sposób - Miśka wie, że Bizu też jest moja i że nie wolno jej krzywdzić (zastraszanie to krzywda).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 11, 2012, 22:12:37 pm »
Słuchajcie. Każdy królik jest inny.
Nie da się doradzić tak, aby u innych akurat ten czy inny sposób na 100% zadziałał.
Nie da się też stwierdzić że nie na 100% nie zadziała.
Ważne żeby w próbach być konsekwentnym. Nie rezygnować za szybko, bo wytrwałość to jedyny sposób na króliki :D

Mnie się powiodło i byłabym całkiem szczęśliwa, gdybym miała czas siedzieć z moim stadkiem ;)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:50:52 pm »
Przestaję rozumieć te moje paskudy. Dziś zaczęło się dobrze. Nasypałam jeść do miski i wypuściłam wspaniałą trójce. Ku mojemu zdziwieniu jedli wszyscy z jednej miski, choć u Salsy widać było pewien niepokój. Gdy się najedli Shila chwilę poganiała Salsę. Salsa już nie chowa się jak zawsze, nawet co jakiś czas wyjdzie z klatki mimo, że Shila biega luzem. Jak dałam warzywa Beniowi odwaliło i przeganiał obie dziewczyny od miski. Ogólnie Salsa nadal unika Shili, zobaczymy co będzie dalej.

Offline ANKAKAP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Bobek, Rue,
  • Na DT: Czika[Kicka]
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:13:33 am »
Dzien dobry!!!

Mnie niedlugo tez czeka zaprzyjaznianie 3-ech krolikow;] jak wszystko dobrze pojdzie :)
Wczoraj wzielismy na dom tymczasowy Czike na czas remontu sopockiego uszakowa ;], ale juz wiemy, ze jak bedzie tylko mozliwosc to chcemy, zeby zostala z nami na stale ;]
Czika:


W domu mamy jeszcze adoptowana Rue w maju i Bobka kupionego ze sklepu[jak wiekszosc pewnie nie zdawalam sobie sprawy o istnieniu takich miejsc jak uszakowo]
Rue i Bobek maja momenty przyjazni, ale wiekszosc czasu raczej ona przed nim ucieka a on ja goni, co prawda pozniej sie klada i sie myja i przytulaja a pozniej znowu sie gonia ;/

Rue jest raczej z tych chumrnych kroliczkow, lubi powarczej, poboksowac przednimi lapkami, ale miziaki tez lubi ;]


Bobek dojrzal przy Rue, ale dalej jest małym łakomym i niezdarnym barankiem





Czika zas jest najserdeczniejszym krolikiem jakiego kiedykolwiek poznalam, troche plochliwa i bardzo malutka. Sama jestem w strasznych obawach z bedzie z tej mieszanki wybuchowej!!!!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:23:48 am »
Nie znam się na zaprzyjaźnianiu trzech ale życzę powodzenia i trzymam kciuki :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:29:02 am »
hehe, sama mając trójkę (nie)zaprzyjaźnionych królików zdecydowanie odradzam trójki i będę się tego trzymać ;) To nierówny układ, niestabilny i kapryśny - nawet jak się na początku uda (czego Ci życzę, bo naprawdę chciałabym uwierzyć w dobro trójkątów ;-) ), to nie jest powiedziane, że tak już  będzie, bo układy sił w takiej grupie się zmieniają pod wpływem czynników nieznanych człowiekowi, albo nie zawsze znanych.
Lepiej już doadoptuj chłopaka do Cziki ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ANKAKAP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Bobek, Rue,
  • Na DT: Czika[Kicka]
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:47:55 am »
ooo niee :( naprawdę? kurcze bo Czika byla brana z mysla o Rue, Rue raczej toleruje Bobka niz go kocha, Rue tez nie lubi a nawet bardzo nie lubi mojego narzeczonego[zupelnie bez powodu pochodzacego przyjanjmniej od mojego narzeczonego] natomiast mnie lubi i przy mnie sie wycisza, pozwala glaskac.
Wiec nasunelo nam sie, ze Rue nie lubi samcow, plci przeciwnej stad pomysl, zeby wziac 3 kroliczka i to dziewczynke.
Mam nadzieje jednak, ze cos z tego bedzie bo poki co na 4 krolika nie bede mogla sobie pozwolic na pewno:(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:51:41 am »
Życzę Ci, by się udało, ale problem polega też na tym, że pod wpływem trzeciego królika (z którym nie muszą się zakumplować) może się popsuć między obecną dwójką. Rue pewnie lubi samców, tylko może Bobek jej aż tak nie podpasował.
Ja Ci przedstawiłam najgorszą wersję, ale może być lepiej :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 23, 2015, 13:01:26 pm »
a jak Rue zachowuje się w okolicy Cziki? U nas wygląda to tak: Mefi i Fred = wielka miłość od pierwszego wejrzenia. Natomiast jak tylko weźmiemy tymczasa i Mefka go poczuje (tymczasy są trzymane w kuchni, odgrodzone bramką) to zaczyna być agresywna i atakuje nawet Freda i potrafi Mu się porządnie oberwać. Najpierw myśleliśmy, ze reaguje tak tylko na samice, jednak po wzięciu samca było to samo więc płeć ne ma znaczenia.

Offline ANKAKAP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Bobek, Rue,
  • Na DT: Czika[Kicka]
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 23, 2015, 13:15:33 pm »
Jeszcze ich sobie nie pokazywalismy. Narazie Czika oswaja sie z otoczeniem, dopiero wczoraj do nas przyszla.

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 23, 2015, 20:34:53 pm »
Rozumiem. U nas Mefka od razu czuła "intruza", bo to szczwana bestia ;)

Offline malgo_s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 30, 2016, 10:15:42 am »
Hej,
mam 2 samców kastratów (żyją w przyjaźni) i niedawno wzięłam samiczkę na dt (2 tyg po sterylizacji).
Samiczka jest ciekawa samców, jeden zaczyna ją akceptować - bez większych spięć a drugi bardzo się boi (ogólnie jest strachliwy), spierdziela gdzie pieprz rośnie jak ją widzi. Macie jakieś rady jak go przekonać żeby chociaż spróbował zaprzyjaźnić się z samiczką?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 30, 2016, 10:18:00 am »
Hej, ale po co chcesz ich zaprzyjaźniać, skoro samiczka jest na DT? Chcesz ją zostawić?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline malgo_s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:31:32 am »
Tak :-) jak najbardziej

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:33:41 am »
Hmm, nie polecam :/ nastąpią przetasowania w stadzie i prędzej czy później może się to skończyć wykluczeniem jednego. Jeśli jednak się zdecydujesz, zaprzyjaźniaj całą trójkę na neutralnym gruncie (nie rób tego parami).
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:37:23 am »
Trójki to zuooooo ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline malgo_s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:41:51 am »
Mam miejsce i możliwość żeby było ich 3 wiec warto spróbować :-)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:48:25 am »
Spróbować możesz, ale jako matka żrącej się trójki nie polecam ;) I to nie jest tak, że zaprzyjaźnisz raz na zawsze i juz tak zostanie. U mnie rypnęło po paru miesiącach.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:51:27 am »
Nie zrozum źle, ale nie zawsze trójka jest korzystna z punktu widzenia uszaków. Oczywiście, że możesz próbować i całkiem możliwe, że Ci się uda. Niemniej musisz mieć świadomość, że gdy wkracza trzeci zwierzak w ustalona hierarchie dwóch już zaprzyjaźnionych może się nagle okazać, że więzi się popsuły i nikt nikogo nie lubi. Zaprzyjaźnienie pary uszaków nie jest na zawsze, czasem dłuższa nieobecność (np. leczenie ) jednego powoduje zerwanie więzi sympatii i trzeba zaprzyjaźniać od nowa.
Tak jak napisała joac (Ona ma trójkę więc wie co piszę ;)) w trójcy zawsze jest jeden niedopieszczony...
Niemniej trzymam kciuki
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)