Autor Wątek: Kolby ostrzenie ząbków  (Przeczytany 11385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcia18

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:23:08 pm »
mysza, kupiłabym tą zagrodę ale niestety mam za mały pokój na taką zagrodę... klatka mi bardzo dużo miejsca zajęła... dzisiaj juz dość długo jest na wolnosci bo od godziny 7... ale on tylko leży sobie w 1miejscu i nie biega... rano szalał a teraz lezy

nati

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:25:37 pm »
marcia18, za mało, a to, że leży o niczym nie świadczy. Królik najbardziej aktywny jest wieczorem i wczesnym rankiem. Pussy jest wypuszczana o 5 rano, wybiega się do tej 8 i jest zamykana do naszego powrotu, wiem, że śpi, bo w weekendy od południa do 18 śpi i je na zmianę, nic więcej. Dlatego ważne jest aby królik mógł się wybiegać w czasie swojej największej aktywności.
A naszym zadaniem jest tak wszystko zorganizować aby mógł to zrobić.
Może piszę to na naszym przykładzie:
Godzina 5 rano, mała zaczyna gryźć pręty, jest wypuszczana, a my śpimy dalej.
Godzina 8 rano, mała już zaczyna przysypiać, jest zamykana, my wychodzimy do pracy.
Godzina 16 wracamy, Pussy jest wypuszczana, wymiziana, podaję jej warzywka, owoc, ona to zje i śpi dalej.
Godzina 19, zaczynają się begi sprintem po pokoju, skoki po łóżku, pułkach itp.
Godzina 23 mała się uspokaja i idziemy sapać.
Czasem trafia się, że kładziemy się ok 1 mała wtedy też ma otwartą klatkę.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:28:08 pm »
marcia18, kroliki z natury to raczej poznopopoludniowe i wieczorne zwierzatka :)
Moj Bubu w tym momencie tez lezy, bo jest przed 1pm, wieczorem zacznie sobie skakac itd. To normalne jest. Chodzi o to, zeby krolik mogl wiedziec, ze moze wyjsc i pobiegac. A co do sikania, to tylko nauka czystoci tutaj pomoze- kuweta, zwirek drewniany i troche cierpliwosci, a poduszki odzyskaja miekkosc :)

marcia18

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:29:07 pm »
właśnie najczęściej budzi mnie między 3 a 5... to już jest nie do zniesienia :/ a też nie puszczę go a sama pójdę spać... muszę mieć na niego oko bo mimo tego że pozastawiałam wejscie do kabelkow to on i tak się tam dostanie zawsze jakoś...

nati

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:32:48 pm »
marcia18, może odłączaj kable i kładź je gdzieś wysoko? Nie wiem ile ich masz i ile czasu to może zająć ale moim zdaniem warto. Na początku może być to uciążliwe ale z czasem się przyzwyczaisz i dojdziesz do wprawy.

marcia18

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:35:22 pm »
tych kabli jest jakieś 20... od TV od dvd od video... plus przedłużacz :/ także jest ich dużo ...

nati

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:38:08 pm »
marcia18, nie ma co ukrywać, dla komfortu własnego jak i królika będziesz musiała znaleźć jakieś rozwiązanie. Im wcześniej to zrobisz tym lepiej. Stań przy tych kablach, pomyśl, pokombinuj i coś się uda zrobić na bank. Dla chcącego nic trudnego. :)
Albo zastanów się czy te wszystkie sprzęty są Ci niezbędne w pokoju i czy nie lepiej się części pozbyć.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:44:18 pm »
marcia18, ja tez mam maly pokoj- 2.50m na 3m z kawalkiem :) miescimy sie w 5- ja, Marin, Bubu z Trusiem i Biala(chomik Roborowskiego), plus oczywiscie komputer z tysiacem kabli i zajmujace duzo miejsca lozko duble, ktore sie sklada(king size pewnie zalelo by mi caly pokoj :P) jak chcesz to zrobie zdjecie jak mam to wszystko mniej wiecej urzadzone i odgrodzone :)

marcia18

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:47:34 pm »
wiecie co teraz wpadlam na pomysł... bo niedługo pozbędę się stolika to będę mogła coś pomyślec :P  on strasznie dużo miejsc zajmuje ten stolik... a jak go wywiozą rodzice już niedługo to będ mogła pomyśleć nad zagródką :) wiecie co ... i chyba kupię drugiego królika... ciągle pamiętam o maluchu w jednym sklepie :( on miał tak malutko miejsca... w 8 miesięcy królik ma... a akwarium jak dla chomika takie małe :/

Chucky123

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:49:01 pm »
nie kupuj...zaadoptuj...zobacz ile Kochanych Serduszek czeka na dom...a zagroda-świetny pomysł ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:49:54 pm »
Narazie wsztrzymaj sie z kupnem(adoptowaniem :) ) drugiego. Urzadzenie miejsca jest narazie podstawa, nauka czystosci na drugim miejscu, a pamietaj, ze dojdzie ci za pare miesiecy kastracja towarzysza :)

marcia18

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:52:04 pm »
ale... ale tamten króliczek jest taki samotny:( on tak mnie obwąchiwał gdy mu palucha wsadzałam do tego akwarium... kręcił się dookoła własnej osi... był taki radosny a jak odchodziłam to uszy złożył i łepek spuścił ten widok mnie tak do tej pory dręczy :( on nawet nie miał jak tam sobie podskoczyć porządnie :(

Chucky123

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:53:01 pm »
ale ja tylko powiedziałam jeśli by marcia w przyszłości chciała sprawić przyjaciela :)

ale mysza, dobrze mówi najpierw podstawy a potem dopiero reszta.

marcia18

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:53:05 pm »
mysza, nie wiem czy będzie potrzebna kastracja... zależy jak się będzie zachowywał... nie chciałabym go kastrować...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:56:03 pm »
marcia18, wez\ to pod uwage, bo jak teraz masz problemy z siuskami i bobkowaniem, a trudno jest go przekonac do kuwety, to pozniej zacznie sie obsikiwanie latajacym moczem wszystkiego, agresja, choroby ukladu rozrodczego- guzy, nowotwory, a tym bardziej jak chcesz przyjaciela do niego- chlopca czy dziewczynke, to musza byc wykastrowane, bo chlopaki moga zagryzsc sie na smierc, a samiczke moze zaplodnic. Chyba nie chcesz niechcianej ciazy. Kastracja jest zabiegiem normalnym- nie nalezy sie jej obawiac :)

marcia18

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:58:34 pm »
no to jeśli będzie to konieczne to wykastruje... a to jego obsikiwanie poduszki na której śpie jest nie do zniesienia... weź to później wypierz... koszmar normalnie :/ te bobki to jeszcze zniose bo suche i do pozbierania...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:01:47 pm »
marcia18, wyjsciem jest nauka czystosci- im lodszy krolik tym szybciej sie nauczy :) poczytaj tutaj- http://www.miniaturkabeztajemnic.com/czystosci.html ,  po lewej masz wybur 2-ch tematow :) warto zagladnac :) cierpliwosc jest tez wazna :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:09:10 pm »
marcia ja tez proponuję najpierw zająć się jednym króliczkiem a potem myśleć o nastepnym. W innych tematach pisałaś, ze masz dość tego króliczka. A co jak nowy będzie jeszcze gorszy? Będzie drapał, gryzł, będa się gryzły nawzajem, albo jeszcze coś? Najpierw zapanuj nad jednym.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nati

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:14:35 pm »
Zgadzam się z dziewczynami. Bez obrazy ale widać, że nie bardzo radzisz sobie z problemami związanymi z Bayoo. Musisz nabrać doświadczenia, ogarnąć to wszystko, przejść z pewnymi rzeczami do porządku dziennego, a co najważniejsze przygotować samego królika, mam na myśli kastrację.
Pamiętaj, że masz pod swoimi skrzydłami żywą istotę i to czego Ty oczekujesz schodzi na 2 plan ;) Pierwszeństwo ma królik i to co dotyczy jego.

izabett

  • Gość
Kolby ostrzenie ząbków
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:37:20 pm »
zgłupiałam jeśli chodzi o granulat.. ;] patrze teraz na stronę a tam wyskakuje mi z firmy versele laga- Cuni Pro, Cuni Complete i jakies Cuni Junior. Co w takim razie dla młodego króliczka jest dobre?
Wiem że na forum w tematyce "Najlepsze granulaty na rynku" było porównanie pomiędzy Complete a Pro.
Zamówiłam Complete ze względu na wiele pozytywnych komentarzy. Myslicie że może być ok? dla młodziutkiego króliczka? :(