Autor Wątek: Jak dużo sianka?  (Przeczytany 11544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pszczolkowa

  • Gość
Jak dużo sianka?
« dnia: Grudzień 29, 2009, 11:40:06 am »
Na pewnej stronie o królikach wyczytałam, że jedno opakowanie starcza na 1-3 dni. Mi starcza na dużo więcej dlatego się zdziwiłam. Kupuje sianko w prostokątnym opakowaniu i tego na prawdę jest sporo. Staram się dawać uszolowi dużo, większość zjada ale i tak troszku zostaje. Gdybym miała dać mu zawartość całego tego opakowania do klatki to by nie miał jak przejść  :rotfl2 .
Czy w takim razie podaje za mało siana? A może o innych opakowaniach była mowa.. ?

Viss

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:48:01 am »
Pszczolkowa, wiele zależy od opakowania siana, a są bardzo różne.
Jeśli królik ma siano non-stop, to wszystko jest ok. Siana sie nie wydziela, musi byc dostępne cały czas.
A królik zje tyle ile potrzebuje. Tu pewnie tez jest wiele róznic, jedne jedzą więcej siana inne mniej. Króliki sa róznej wielkości, różnej wagi i zapotrzebowanie na jedzenie mają zróżnicowane.

Nie przejmuj sie ile komu siana schodzi, tylko czy twój królik ma je stale. ;)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:49:59 am »
Pszczolkowa, to jest indywidualna sprawa. jesli krolik zjada poza sianem duzo traw i chwastow rosnacych z trawa, to zazwyczaj nie potrzebuje za duzo siana. bo trawa ma podobne wlasciwosci jak sianko. jesli wydaje ci sie, ze krolik zjada za malo siana to dodaj do sianka np. ulubionych ziolek i wymieszaj. mopj krolik takze zjada znacznie mniej siana, szczegolnie latem. ponadto worek workowi nie rowny - porownaj np minipacki siana z takim prawdziwym worem siana od rolnika. to sa dwie rozne pojemnosci.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:52:19 am »
dokładnie, jedne króliki jedzą więcej inne mniej, jedno sianko smakuje im bardziej inne mniej
wszystko też zależy do opakowania, jak sprasowane jest w nim sianko i wielu innych czynników,
dopóki uszol ma co jeść nie warto się przejmować tym, że sianko wystarcza ci na więcej niż innym :lol
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:54:08 am »
moj ma fazy... potrafi przez kilka dni siana nie ruszyc, a pozniej sie rzuca na nie jakbym go nie karmila wcale a wcale :) i zjada caly ogromny pasnik w 10 minut...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2009, 02:35:48 am »
Pszczółkowa a jakie sianko dajesz? Jakiej firmy? Może po prostu uszak nie lubi tego sianka? U nas jedno sianko Zuzali (300g) schodzi w ciągu 2 dni (przy 2 królikach, przy czym Pusiek je chyba normalnie a Liska je mało, bo ma problemy z zębami).



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Aneczka

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2009, 10:22:26 am »
jeżeli są to prasowane siana w prostkątnych opakowaniach, to niestety są to najgorszej jakości siana. Ja sianko jaśkowe z ziołami czy ziołową zuzale mam na 2dni. A takiego siana, to moje króliki w ogóle nie ruszają. Frotek sianożerca, to z takiej paczki zjadłby dwa źdźbła dziennie. Proponuje zmienić siano

Pszczolkowa

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:50:56 am »
Na samym początku chciałam napisać firmę, ale jakoś, nie wiem może jestem ślepa.
Kupuję zawsze sianko z ziołami (różnymi, teraz akurat kupiłam z rumiankiem), o takie:

Aneczka

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:03:44 pm »
hmmm, znam to siano, kupiłam kiedyś awaryjnie, moje go nie jedzą. Przedewszystkim moje króliki, a wiem, że nie tylko moje, nie lubią siana prasowanego, tylko takie luźno wrzucone do woreczków, dlatego odpowiada im zuzala i jaśkowe. Kwestia wyboru siana, to kwestia gustu królika, a wyboru niestety trzeba dokonać metodą prób i błędów. Ja w sowim króliczym rzyciu wyrzuciłam tony siana, które okazywało się dla moich uszu niejadalne. Niektóre króliki lubia więcej rodzai siana, inne nie. Mój Frotek jada kilka - ziołową zuzale, węgrowskie, wszystkie jaśkowe. Mój Bulion jedynie ziołowe jaśkowe, albo swojskie, ze stodoły

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:23:23 pm »
tak na marginesie, bo widze, ze wszyscy zachwalaja te Jaskowe, a ja nawet pojecia nie mam jak ono wyglada. macie jakies foty? bo szukalam na necie i nie znalazlam :/

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:27:08 pm »

Aneczka

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:28:16 pm »
chciałam Ci pokazać, bo ja je kupuję na cunilandzie, ale okazała się, ze tam nie ma zdjęc. Jezlei chodzi o wygląd opakowania, to wygląda jak zuzalowe, tylko ma chyba więcej dodatków i dla moich jest w lepszych wersjach (z ziołami, z warzywami, z owocami lasu)

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 12:28 pm ]
na cunilnadzie kosztuje cos koło 3zł

Pszczolkowa

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:04:19 pm »
Czyli następnym razem kupię inne i będę testować ;).

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:09:05 pm »
Ja już próbowałam wielu sianek. Jaśkowego i węgrowskiego akurat nigdy,ale moje króliki chcą akurat jeść tylko takie oryginalne z Carrefour, są tam takie wielkie białe źdźbła, i ogólnie wielkie kawały. To jedzą, a takiej ładnej zielonej trawki nie chcą  w ogóle.
Sianka nigdy nie za dużo. Jak wydaje Ci się , że je mało - za mało bo jest problem z bobkami itp, to więcej sianka,mniej karmy.

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 1:10 pm ]
Chciałam zaóważyć , ze sklep w którym kupujesz motylek4523,  ma króliki w przedziale - gryzonie , także bez komentarza.
SylwiaG

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:25:10 pm »
sylwiaG nie kupuję tam podesłałam tylko linka z "wyglądem" tego sianka, sama zamawiam na animalia.pl a sianko , teraz puki co zrobiłam zapas z zuzali i potwory się nim zajadają :)

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2009, 10:25:42 am »
Cytat: "Pszczolkowa"
jedno opakowanie starcza na 1-3 dni.

Wow  :wow
To jakieś maszynki chyba, u moich chłopaków worek Zuzali ( a wiecie jakie to są woreczki, wcale nie takie duże :)) kupiłam przed świętami i sianko jeszcze jest, więc w sumie takie małe opakowanie starcza mi nie na 1-3 dni, ale na 1-3 tygodnie i to przy dwóch królikach :)
Wszystko widocznie zależy od tego jakie królasy mają zapotrzebowanie xd

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:53:48 pm »
Wow, moje to by mogły siano jeść i jesc, jakie nie kupię, takie szamają, sianko Zuzali starcza im na 1, góra 2 dni.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nakiti

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:55:36 pm »
ja kupuje zawsze w zoologicznym jeden rodzaj (bo tylko ten chcą jeść :D), paczka około 0,8kg, i starcza na około półtora miesiąca przy dwóch uszatych stworach. Więc wszystko zależy od siana i od królika

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:58:43 pm »
a moj ma fazy... ale jedna paczka zuzali starcza spokojnie na 2 tygodnie... jednego dnia zje trzy pelne pasniki, pozniej nie je wcale siana przez tydzien, chyba, ze to siano zuzali z mieta, to w ogole starcza na miesiac ;)

Pszczolkowa

  • Gość
Jak dużo sianka?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:02:49 pm »
Kupiłam dziś na sylwestra sianko z melisą. Patrzyłam za innymi, ale nie ma u nas :/. Będę się musiała gdzieś indziej przejść i popatrzeć za takim siankiem.