Autor Wątek: Grypa ?  (Przeczytany 6549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Grypa ?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2009, 15:50:06 pm »
Zresztą infekcja mogła spowodować uaktywnienie się E.Cuniculi.Helenka też miała najpierw zdiagnozowane zapalenie oskrzeli,a wieczorem wystąpiły objawy EC,tylko,że nie przesiadywałam przed komputerem (jeszcze żaden ekran nie uzdrowił),a wieczorem jechałam do weta.A tu 2 dni i się przygłądają.Czy raczej rodziców tego 13-latka nie należałoby leczyć na znieczulicę wobec cierpień zwierzaka?]
PS.A sam chciałabyś,aby w razie Twojej choroby wypychano się świętowaniem?.Ja nie mieszkam w mieście wojewódzkim,ale jak była potrzeba to autobusem z transporterem jechałam,byle tylko zwierzęciu pomóc.

xowadis

  • Gość
Grypa ?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:00:40 pm »
Tak, tyle że weź pod uwagę to, że są święta. Weterynarz nie jest non-stop, a wszyscy są zabiegani( to do sklepu to ugotować coś).

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Grypa ?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:04:06 pm »
xowadis, ale w koncu dodzwoniles sie tam gdzie nuka sie dodzwonila?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Grypa ?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:06:48 pm »
xowadis, do jasnej anielki , wasz królik cierpi, a Wy nie reagujecie ?
Nuka dzwoniłą do weta i jakos przyjmuje  z tego co czytałam więc jak to jest ??
I dlaczego podajesz leki na własną ręke, skoro piszą Ci tutaj,ze masz zrobić inhalację, no jak grochem o ścianę. Królik może za niedługo umrzeć,więc zadzwon do tego weta i tam jedz !!
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Grypa ?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:11:50 pm »
Rozumiem, ze moze ciezko sie dostac do weta, ale sa dyzury.
Natomiast to, ze wszyscy zabiegani to nie argument. Do weta nie musza jechac wszyscy, tylko wystarczy jedna dorosla osoba.
I znowu to napisze. gdyby chorowalo dziecko to juz by jechali taksowka na pogotowie. A ze to 'tylko krolik' to moze zaczekac az wszyscy spedza swieta w spokoju.

A nie mozesz sam jechac taksowka?

xowadis

  • Gość
Grypa ?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:47:43 pm »
Robię inhalację co godzinę. A powiedzcie co ja poradze jak moja mama się uprze i daje mu te leki ?!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Grypa ?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:56:19 pm »
xowadis, etopiryna niejednego czlowieka moze otruc a co dopiero krolika...  :/
Kota mozna zabic aspiryna czy jakims apapem... krolik to delikatne zwierze. Skoro nie wiadomo co mu jest to skad wiadomo jakie leki dawac? Wytlumacz mamie, ze to nie jest dobry pomysl. Tym bardziej, ze nawet nie wie jakie dawki stosowac.

xowadis

  • Gość
Grypa ?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 26, 2009, 17:05:15 pm »
D niej nic nie przemawia. Ale powiem jej na drugi raz jak będzie chciała dawać etopiryne czy coś o tym co ty tu wspomniałeś.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Grypa ?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2009, 17:10:28 pm »
xowadis, ludzkie leki dzialaja inaczej na zwierzeta. Niektore moga silnie zatruc. Krolika mozna otruc nawet lekami stosowanymi u psow. Wiec trzeba ostroznie. czasem nawet weci maja problem, bo sie nie znaja.
jesli jest chory to lepiej juz nie pogarszac. takie proszki zle dzialaja na watrobe. Wytlumacz spokojnie, ze krolikowi jest potrzebny antybiotyk dobrany przez lekarza, a takie domowe medykamenty nic nie dadza a nawet moga zaszkodzic.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Grypa ?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 26, 2009, 18:11:01 pm »
Niektórzy rodzice pozjadali wzystkie rozumy.. az nie ból ogarnia kiedy tocztam ..

[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 6:11 pm ]
Niektórzy rodzice pozjadali wszystkie rozumy.. az nie ból ogarnia kiedy tocztam ..
SylwiaG

xowadis

  • Gość
Grypa ?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:20:22 pm »
Królik dostał Antybiotyk i jakieś witaminy. Tylko co wróciłem od weta. Narazie brak poprawy jutro jadę znowu.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Grypa ?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:24:37 pm »
Jakie badania zrobił wet ??
SylwiaG