Autor Wątek: Zwykły królik -opieka  (Przeczytany 16618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 25, 2009, 21:39:39 pm »
no właśnie, dla chcącego nic trudnego :)

anix94

  • Gość
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:10:32 am »
Cytat: "Ciapusia"
Anix94 - w zaprzyjaźnianie prosiaków też trzeba włożyć trochę wysiłku. Jeśli chcesz, mogę ci podać namiary na osobę, która o prosiakach wie niemal wszystko. Zobaczysz, że załatwienie Irokezowi towarzystwa jest najlepszym rozwiązaniem, jak się zaprzyjaźnią to sama dojdziesz do takiego wniosku - bo nie ma piękniejszej rzeczy, jak widok dwóch zwierzaków tego samego gatunku, tulących się do siebie.


Próbowaliśmy różnymi sposobami nawet miesiąc. Moi rodzice w życiu sie nie zgodzą na drugą świnkę morska. Powiedzieli ,że jeżeli Irokez nie potrafi się zaprzyjaźnić z tamtą świnką to z inna też nie będzie potrafił . I to jest prawda , gdyż moja koleżanka ma świnkę morską i też chciałam ją zaprzyjaźnić z moją ( rodzice o tym nawet nie wiedzą) to Irokez ją atakował . Żadnymi sposobami nie da się go zaprzyjaźnić z drugą świnką morską .

A z królikiem to nie będzie problemu , gdyż na 100% będę z nim codziennie 12h .
Zna ktoś może jakieś fajne duże klatki dla królików ? Jeśli tak to może podacie mi link ?

rockeen

  • Gość
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:48:59 pm »
Cytat: "anix94"

A z królikiem to nie będzie problemu , gdyż na 100% będę z nim codziennie 12h .
Zna ktoś może jakieś fajne duże klatki dla królików ? Jeśli tak to może podacie mi link ?


będziesz z nim codziennie 12h? (bez urazy) ale coś nie chcę mi się wierzyć...
Kiedy kupisz królika to albo królik ALBO Irokez będzie odrzucony na drugi plan. Nie wiem co sobie wymyśliłaś z tym królikiem i czemu chcesz go mieć skoro i tak nie będzie w domowej atmosferze, a jak ty to mówisz ''uratuje chociaż jednego''
ehh... wg. mnie czy go uratujesz czy nie... dla niego to nie będzie różnicy (może tylko taka że dużej pożyję) a tak? Przez parę miesięcy jak będzie mały, Irokez pójdzie w odstawkę, a kiedy królik urośnie i ci się znudzi (niektóre żyją nawet 10 lat) to znowu zostawisz królika.
Nie wiem, rób co chcesz ale ja bym na twoim miejscu NIE kupowała mimo twoich zapewnień królika.

Wiem że to zabrzmiało dość głupio i z taką ironią...ale to jest po prostu moje zdanie na ten temat.

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:55:37 pm »
rocken, zgadzam się z Tobą. Nic na to już nie poradzimy. Jak chce mieć zabawkę to niech kupuje- trudno. Widocznie jednak nie wydoroślała do końca, ale kiedyś zrozumie swój błąd.  :/ :buu
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

anix94

  • Gość
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 26, 2009, 18:42:25 pm »
Cytat: "rockeen"
Cytat: "anix94"

A z królikiem to nie będzie problemu , gdyż na 100% będę z nim codziennie 12h .
Zna ktoś może jakieś fajne duże klatki dla królików ? Jeśli tak to może podacie mi link ?


będziesz z nim codziennie 12h? (bez urazy) ale coś nie chcę mi się wierzyć...
Kiedy kupisz królika to albo królik ALBO Irokez będzie odrzucony na drugi plan. Nie wiem co sobie wymyśliłaś z tym królikiem i czemu chcesz go mieć skoro i tak nie będzie w domowej atmosferze, a jak ty to mówisz ''uratuje chociaż jednego''
ehh... wg. mnie czy go uratujesz czy nie... dla niego to nie będzie różnicy (może tylko taka że dużej pożyję) a tak? Przez parę miesięcy jak będzie mały, Irokez pójdzie w odstawkę, a kiedy królik urośnie i ci się znudzi (niektóre żyją nawet 10 lat) to znowu zostawisz królika.
Nie wiem, rób co chcesz ale ja bym na twoim miejscu NIE kupowała mimo twoich zapewnień królika.

Wiem że to zabrzmiało dość głupio i z taką ironią...ale to jest po prostu moje zdanie na ten temat.


Królik wiosną , jesienią i zimą będzie u mnie w domu ,a tylko LATEM na działce.Będzie stac mnie na wszystkie szczepionki , leczenia chorób (odpukac),dużą klatkę ,jedzenie ,ściółke itd.. Wiem ,że żyją do 10 lat tak samo świnki morskie i na 100% nie odrzucę irokeza ani królika , nie mogłabym usnąć wtedy ....

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:53:57 pm »
rockeen, widelko, nie uważacie, ze odrobinę przegięłyście??? Nie macie podstaw, żeby sadzić, ze ta dziewczyna źle się zajmuje swoimi zwierzakami, i ze źle będzie traktowała tego królika!
Powiedziała jasno, ze wywalczyla 8 miesiecy w domu, a moim zdaniem to ok. Jeśli chce na siebie brać obowiązek codziennego wędrowania na działkę przez pozostale 4 to jej, a nie wasza sprawa. Poprosiła o pomoc, a wydaje mi się, ze z zwykłej przekory, chcecie jej udowodnic, ze robi źle. Co do Irokeza, to nie wszystkie zwierzaki da sie zaprzyjaźnic [choćby przykład z tego forum: Koki i Piegus].
anix94, na hodowlanca musisz koniecznie kupić klatke 120cm, a jeszcze lepiej zagrodę. Buda/szopa - czy w czym tam będzie trzymany królik przez 4miesiace, musi być sprawdzona i dobrze zabezpieczona przed drapieżnikami. Postaraj sie porozmawiać z rodzicami o 2 królach, bo sam na działce będzie 'dziczał'.

Bella

  • Gość
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2009, 23:33:52 pm »
anix94, sądzę, że może być Ci trochę trudno.

anix94

  • Gość
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2009, 10:21:23 am »
Cytat: "Misokyaa"
rockeen, widelko, nie uważacie, ze odrobinę przegięłyście??? Nie macie podstaw, żeby sadzić, ze ta dziewczyna źle się zajmuje swoimi zwierzakami, i ze źle będzie traktowała tego królika!
Powiedziała jasno, ze wywalczyla 8 miesiecy w domu, a moim zdaniem to ok. Jeśli chce na siebie brać obowiązek codziennego wędrowania na działkę przez pozostale 4 to jej, a nie wasza sprawa. Poprosiła o pomoc, a wydaje mi się, ze z zwykłej przekory, chcecie jej udowodnic, ze robi źle. Co do Irokeza, to nie wszystkie zwierzaki da sie zaprzyjaźnic [choćby przykład z tego forum: Koki i Piegus].
anix94, na hodowlanca musisz koniecznie kupić klatke 120cm, a jeszcze lepiej zagrodę. Buda/szopa - czy w czym tam będzie trzymany królik przez 4miesiace, musi być sprawdzona i dobrze zabezpieczona przed drapieżnikami. Postaraj sie porozmawiać z rodzicami o 2 królach, bo sam na działce będzie 'dziczał'.


Jak już to kupie klatkę 120cm żebym potem mogła wsiąść do domu. Królik na działce nie będzie na powietrzu , lecz razem z nami w domku letniskowym :)

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:17:19 pm »
Ja też uwazam że to trochę za surowa ocena. Na poczatku chyba miał byc ciagle na działce i to było  :bejzbol  ale skoro tylko latem to moim zdaniem nie będzie tak źle, szczególnie (w ałaściwie pod warunkiem) że będzie tam prawie cały czas.
Powodzenia  :doping:


rockeen

  • Gość
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 02, 2010, 23:28:25 pm »
Po prostu powiedziałam co myślę na ten temat.  :oh:
Podobno od tego jest komentowanie...

anix94

  • Gość
Zwykły królik -opieka
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 10, 2010, 15:33:55 pm »
Mam nadzieje ,że w maju zrobię galerie mojego króliczka i wam go pokaże :) Na razie opiekuje się moim słodkim pyszczkiem(świnka morska)