Autor Wątek: Bulgotanie, burczenie w brzuchu  (Przeczytany 264009 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 08, 2011, 20:55:34 pm »
zostaw go na sianku i wodzie, mozesz zamiast wody zrobic herbatke rumiankowa i dac do picia. nic mu nie bedzie przez 1-3 dni na takiej diecie

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 18, 2011, 20:23:02 pm »
Hej, to znowu ja. Przetrzymałam go na tej diecie i przez pare dni było ok. Dałam mu kawałek pietruchy i znowu troszke rzadziej, nie jakoś strasznie ale troszkę jest tak bym powiedziala bardzo zroznicownie troche bobow normalnych a co jakis czas plajdka (mała - raz dziennie). Czy to znaczy, że nie może jesc warzyw ze moze zle mu daje czy za krotko dieta trwala?
Mam jeszcze pytanie poniewaz ma troszke brudna pupcie wczoraj mialam mu myc, ale nie umylam bo mialam temperature nie hcialam sie nad nim nachylac i chuchac w niego skoro jestem chora bo raz go zarazilam kiedys i mial zapalenie pluc (nie jestem pewna ale mysle ze to przeze mnie), czy dzisiaj tez moge go nie umyc czy cos mu sie stanie, np. jakas infekcja pupy czy cos? Strasznie mi leci z nosa, oddycham ustami i nie chce chucac na niego... jak myslicie??
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 18, 2011, 21:36:05 pm »
Kłopoty z bobkami oznaczają, że nie możesz za szybko zmieniać mu diety - wprowadzaj warzywa powoli i od małych kawałeczków, jak boby się unormują możesz dopiero zwiększać porcje.

A mycie sobie daruj, póki jesteś chora, o ile nie jest to jakieś poważne zabrudzenie, będzie lepiej dla Was obojga.Poza tym na diecie z siana i suszek nie dzieje się królikowi krzywda, nie musisz się śpieszyć z warzywami - każde warzywo (cokolwiek nowego czy po przerwie dawanego) musisz wprowadzać stopniowo, pojedynczo i od małych porcji (czasem nawet od plasterka). Widać masz delikatne zwierzątko. A jak już zaczniesz dawać warzywa zmniejszaj ilość granulatu (bo warzywa i granulat to pasza treściwa - kaloryczna), żeby nie zaczął zostawiać ceko.

zdrówka dla obojga
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:12:08 am »
dzieki za zyczenie zdrowka :) przyda nam sie na pewno - nie umyłam go wczoraj dzisiaj juz sama sie trzese nad nim zeby go umyc ja sie czuje lepiej wiec zobaczymy wieczorem jesli nie bede siedziala z chusteczka w nosie to umyjemy pupcie. nie ma jakichś kołtunów ani nic mała plajdka pod pupką widziałam ze wczoraj sam sie czochrał długi czas i trochę futerka sobie wyrwał dlatego zalezy mi na tym myciu.

 Jesli chodzi o jedzenie, to wczesniej tez jadl warzywa, w zasadzie jadl wszystko ale z przewaga suchego wiec teraz po tej diecie siankowej dalam mu troszeczke granulatu, tak jak mowiliscie i jak zjadl to wieczorem troszeczke pietruszki, to dorwał sie do niej bardzo widac ze miał apetyt i teraz sie zastanawiam skoro wczesniej jadl to samo tylko w ilosciach duzo wiekszych i bylo dobrze a po jakims czasie zaczely sie bobkowe problemy to co sie stalo teraz skoro dostal to samo tylko mniej i o roznych godzinach? Nie rozumiem tego. Zastanawiam sie juz nawet ze moze on nie moze tego suchego juz w ogole? Albo warzyw? Albo nie wiem? Nie chce mu calkiem zabrac granulatu bo tak jak pisaliscie - nie za gwaltownie, ale wystarczy ze troche zje czegokolwiek innego niz siano i problem wraca. Teraz sama nie jestem w stanie konkretnie powiedziec co i jak bo dopoki nie umyje mu pupy nie zaobserwuje dokladnie jak sie ma stan, bo w kuwecie jest czysto jakby w ogole bobkow nie bylo, moze mniej robi, sama nie wiem. Mysle, zeby go umyc wieczorem jak bede sie dobrze czula i obserwowac bobki a z jedzeniem to juz nie wiem co robic. Grnulat - zle warzywo - zle, dalam mu babke jakis czas temu suszoną - tragicznie (wzdety, brudny, lezał na boku), zastanawiam sie czy on nie ma jakich problemow z brzuszkiem, bo przeciez to jest cos niemozliwego. Nie wiem co robic autentycznie. Jak z nim jade do weterynarza a byłam z nim już u 4 z tym problemem to kazdy dawal to samo: zastrzyki albo wegiel albo bialy proszek juz na pamiec to znam :(
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:06:13 pm »
Może za szybko włączasz normalną dietę. Trzeba pozwolić, by flora bakteryjna wróciła do normy. Na wzdęcia proponuję bobotic dla dzieci - mi poleciła go dr Lewandowska jak Heban był wzdęty i pomagała bardzo szybko. Jeśli sam nie je to dokarmiaj go np Herbi Care - ma dużo włókna.
Biedne te maluchy - nie potrafią mówić i tak ciężko odkryć co im dolega...

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:56:11 pm »
Driada, może spróbuj dokarmiać go Rodicare, ja sprawdziłam na swoim ucholu i jest świetny. Nie musisz robić papki, ja robiłam coś o konsystencji ciasta, robiłam z tego placek i kroiłam w kosteczkę i misio sobie jadł. Oczywiście można tradycyjnie papka i podawać strzykawką. Poniżej podaje jakie ma działanie rodicare":
1.Wysoka zawartość lekkostrawnych włókien surowych stanowi podstawę szybkiej regeneracji flory jelitowej i pobudza prawidłową perystaltykę jelita.
2.Szybko dostępna energia gwarantuje podtrzymanie delikatnego metabolizmu wątroby.
3.Fruktooligosacharydy (FOS) wspomagają selektywnie ważną życiowo florę jelita grubego (prebiotyki).
4.Witaminy i substancje mineralne zapobiegają powstawaniu deficytów, wynikających z nieodpowiedniego żywienia i przebytych chorób.
5.Nasiona kozieradki i korzenia tataraku pobudzają apetyt i trawienie.
6.Korzeń kurkumy wspomaga działanie wątroby i jelita.
7.Kwiaty rumianku i liście mięty pieprzowej łagodzą skurcze i stany zapalne jelita.
8.Nasiona kopru włoskiego i owoce kminku przeciwdziałają skurczom i wzdęciom.
9.Korzeń lukrecji łagodzi podrażnienia śluzówki żołądka.

Można kupić w pojedynczych saszetkach, więc nie ma strachu , ze zostanie jak królik nie zechce jeść. Zdrówka życzę i powodzenia
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:12:26 pm »
a ja to znajde w zoologicznych czy gdzies przez inetrnet musze zamawiać??? Kubas od zawsze był chorowitkiem może to dlatego, że za wcześnie go od mamy zabrano? miał ok.4-5 tygodni jak go wzielam i od razu bylismy do weterynarza to powiedział ze za wczesnie zostal zabrany, moze to przez to??
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:19:34 pm »
U nas można kupić w przychodniach weterynaryjnych.
Rodi Care jest lepsze niż Herbi Care, bo ma więcej włókna.

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:28:22 pm »
aha to dobra to popytam zapisze sobie nazwe, a jak myslisz myc mu pupe? czuje sie dobrze troche mam katar ale juz mi nie leci jak wczoraj? bo wiesz chodzi o to ze ja jakos sie dziwnie czuje z tym ze on ma brudna pupe korci mnie juz strasznie w koncu to jego higiena...
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:41:51 pm »
Jak nie ma zaklejonej pupy i myje się sam, to nie męcz go. Ale jak ma zaklejoną, to trzeba. Czy on w ogóle bobkuje?
Jak będziesz miała problem z kupnem tego Rodi Care, to daj mi znać.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 19, 2011, 22:00:46 pm »
Driada ja kupowałam w internecie chyba na świat4łap, ale tak jak napisała IzaK, można tez kupić w przychodnich, jak mój Buńczek jak miał biegunkę to myłam mu pupe za każdym razem jak się zafajdał,  po prostu brałam łośka od kran i lałam ciepłą wodę na pupkę, potem ręcznikiem osuszałam, też nie mogłam znieść jak łaził z brudnym dupskiem ;) Trzymam kciuki aby Twój misiaczek wyzdrowiał
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 19, 2011, 23:02:49 pm »
Wiecie co teraz leze w lozku i czytam a uszaty biega po pokoju wskoczyl mi na lozko i widze ze bardzo siersc mu wypada ale mysle ze to na jesien tak sie sypie ale nie w tym problem. Chodzi o to ze polozyl sie obok psa jak zawsze i cichutko mu jakby poburkuje w brzuchu przestraszylam sie. Nie jest to czeste ani glosne jakos bardzo bo wczesniej tego nie bylo albo nie slyszalam ale teraz jak leazy kolommnie to slysze i nie wiem co robic mozemdac mu ten bialy proszek od weterynarza czy nie bardzo???
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 20, 2011, 17:14:08 pm »
Driada bulgotanie i burczenie w brzuszku może świadczyć o problemie z jelitami, może być przyczyną wzdęcia. Piszesz, ze króliczek intensywnie linieje, może te problemy, które opisujesz to zator spowodowany zlizywaniem futra. Moim zdaniem powinnaś się udać do weta. Jeśli dostałam od niego leki przy wcześniejszej wizycie to je podaj, możesz też delikatnie masować brzuszek, możesz podać lakcid - skoro zwierzak nic nie je, nie może wyjałowić sobie przewodu pokarmowego. Trudno na odległość stwierdzić co jest zwierzakowi, a co właściwie stwierdził wet??  Może wtedy coś więcej powiem
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 22, 2011, 13:03:05 pm »
Co tam słychać u maluszka?

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 23, 2011, 10:44:09 am »
Driada odezwij się, bo martwimy się o Was!!! Napisz co się dzieje z brzuszkiem królikowym.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 28, 2011, 22:44:14 pm »
hej, przepraszam ze nie pisalam ale w pracy nie bardzo chcę pisac po forach a w domu nie zawsze mam czas. Otóż. Kubusiowa czuje się lepiej!!  :doping: :doping: :doping: Pupa - czysta, bulgotanie - brak wzdęty brzch - brak, pietruszka - chętnie i ze smakiem, marchewka - a jakże! granulat - trochę - żeby nie za gwałtownie zmieniac diete tak jak pisaliście, suszki - kupione zaraz Wam powiem co... babka lancetowata czarne proso melisa i takie zółtawe kwiatki ususzone ale nie wiem bo juz sie koncza i ma reszke w pudelku opakowanie wyrzucilam. daje mu dosłownie odrobinke tyle co na jeden ząbek żeby nie przegiąć. po babce kupka minimalnie rzadsza ale jednorazowo, potem - ok. Musze jeszcze napisac do dziewczyn, które oferowały mi suszenie, ale jakos tyle mam pracy ze nie mialam czasu nawet zajrzec zeby spisac sobie nr konta po aukcjach z bazarku, ale wszystko jest u nas ok, dziekujemy za pomoc bo juz nie pierwszy raz nam pomogliscie, dziekuje ze jestescie!!   :bunny: :bunny: :bunny:
Pozdrawiamy :)
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 29, 2011, 22:48:30 pm »
Bardzo mnie cieszą wieści że uszatek czuje się już dobrze :) Rewelacyjnie, iż zmiana diety odniosła pozytywny skutek a królas pięknie to zniósł :) Wzbogacaj mu dietkę o inne warzywka (spis na miniaturce bez tajemnic i na forum) i niechaj zdrowie mu dopisuje :D


Pięknie razem wyglądacie :) Głaseczki ślemy.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 01, 2011, 21:13:44 pm »
Na początek wyjaśnię tylko, że z tego co się dokopałam, to na forum taki wątek już był (http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7191,0), ale został zarchiwizowany, a nie wiem jak i czy da się to odwrócić.

Czy trwające około od ok. 30 minut głośne bulgotanie i burczenie w brzuchu jest objawem poważniejszych kłopotów z układem pokarmowym uszaka - ostrzejszego zatoru, zapalenia jelit itp? Bulgotanie zaczęło się po podaniu królikowi jabłka, brzuch jest odrobinę wzdęty, mała zachowuje się normalnie, bobków na razie nie widziałam, wszystkie wcześniejsze z dzisiaj są jednak normalne pod względem ich ilości i wielkości. Półtorej tygodnia temu mieliśmy trochę kłopotów z linieniem, strasznie dużo futra jej wychodziło i nie nadążałam z mamą z czesaniem królicy. W związku z tym niestety Trusia robiła "łańcuszki", ale nie widuję ich już od czwartku. Powinnam podać Espumisan lub inny środek na wzdęcia? Na razie wymasowałam jej jedynie brzuszek i trochę poprzeganiałam po pokoju, wydaje mi się, że bulgotanie cichnie. Nigdy jeszcze na własną rękę nie podawałam jej leków na wzdęcia. Dodam, że niestety dwa razy królica przechodziła ostre wzdęcia (ostatnie miało miejsce ponad rok temu), które skończyły się wizytą u weterynarza. Od tamtej pory nie licząc jakiś drobniejszych problemów typu "łańcuszki" nie miała problemów z ukł. pokarmowym.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 01, 2011, 22:26:58 pm »
Jak masz espumisan, to podaj. Nie zaszkodzi, a jeśli jest małe wzdęcie - pomoże. Możesz zakropić mu na łapki - na pewno zliże  ;-)Nie podawaj króliczkowi jabłka jeśli ma skłonności do wzdęć. Teraz linieje - jak mówisz - to w jelitkach dłużej zalega jedzenie, a jabłko badzo szybko fermentuje.
Pozdrawiam i zdrówka maluszkowi  :przytul Obserwuj maluszka - jak zachowuje się normalnie, to dobrze, ale jak zauważysz, że jest osowiały i bulgotanie nie ustąpi, to do weta i szybko.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 01, 2011, 23:25:12 pm »
Myślałam właśnie, że trochę jej już przeszło i mogę w ramach przekąski podać jakiś owoc, cóż - to był błąd z mojej strony. Wzdęcia powoli ustępują chyba, nawet jakieś pojedyncze bobki się pokazują więc nie będę małej faszerować lekami, tym bardziej, że nigdy takich nie podawałam. Jutro może ewentualnie zaproponuje jej dietę - siano, zioła, gałązki.