Autor Wątek: Bulgotanie, burczenie w brzuchu  (Przeczytany 264172 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:00:28 pm »
Pierwsze co to zmienić weta, skoro tyle czasu leczył uszaka i nic nie pomagało (a jak mniemam leczył w ciemno) to widać najlepszy nie jest.
Jeśli ma wzdęty brzuszek to podać espumisan i masować.
Ważne jest aby uszak szybko znalazł się u porządnego weta, bo biegunka jest niebezpieczna dla jego zdrowia i życia.
Jeśli dajesz ciągle to samo, po czym nie miał wcześniej biegunki, to coś musi być definitywnie nie tak. Może lacidofar podać?

Tak na marginesie: nie używamy zwrotu "zdechnie".

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:05:41 pm »
Driada, robiłaś badania kału? Może króliczek ma jakieś pasożyty? Nicienie? Kokcydia?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:13:54 pm »
nie nic nie robilam bylam u dwoch weterynarzy i dali w zasadzie te same leki bo w ksiazeczce: Biovetalgin Linko spectin i ect....? nie moge rozczytac jakies enfolyna ? nie wiem co tu pisze
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:17:42 pm »
Jest na forum dziewczyna nick Koral i rice_cookie  . One są z Lublina popytaj na pw gdzie chodzą do weta ze swoimi maluszkami. A poki co zrób badanie kału w kierunku Kokcydiozy jak radzi Bosniak . To co opisujesz przypomina mi  jak ktos opisywal te  histori brzuszne a potem okazało się ,ze krolik ma kokcydia. dawaj takze Lakcid teraz i sporo sianka mniej  zieleninki

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:32:12 pm »
ok dzieki za info ale jestescie pewni ze to moze byc to? moze to przez te mole albo moze te jedzenie co je jest zle? Bo zachowuje sie normalnie nie jest wzdety nie burczy mu w brzuchu nie lezy ciagle bo widze ze wlasnie wskoczyl na lozko zachowuje sie normalnie tylko jedyny problem to placek kupy pod ogonem juz nie wiem jak mam mu to ciagle myc i odrywac? widzialam ze sam sobie cos czochral az klebki siersci wyrwal
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:33:55 pm »
Nie jesteśmy pewni, ale żeby coś zdiagnozować, to trzeba od czegoś zacząć. Leczenie bez badań nie pomaga, czas ruszyć z badaniami :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:36:57 pm »
Napisz jeszcze co krolik dostaje do jedzenia, dokladnie.

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:44:06 pm »
Zwykle jadł frykas, granulat z witapolu i mieszankę cuni crips czy jakos tak, ale po frykasie te rzadkie bobki sie nasilaly wiec odstawilam calkiem. z warzyw: pietruszk, marchewska, seler, kapusta, czasem jabłko albo banan. Ale teraz ma tylko siano takie zwykle siano bez dodatkow i troszke mieszanki ale malo jej zjadl, zagladal do psiej miski, bo tam zwykle warzywa sa i widzialam że wącha coś wiec dałam mu kawałeczek pietruszki i zjadl cly kawalek a suchego nie chce. Zachowuje sie normalnie tylko wlasnie ta kupka przyklejona ja juz nawet nie wiem jak mu to umyc bo on sie denerwuje jak w misce siedzi i mu myje, bo nie wiem jak inaczej mam go myć. Poza tym ma dziwną manię leżenia na plecach ostatnio i nie wiem czy to normalne, miałam i mam zwierzaki od zawsze, Kuba ejst 1 krolikiem kupilam go od pana na targu bo mial zaklute oko i go nie chcial i zrobilo mi sie go szkoda to go wzielam ale od tamtej pory jak nie urok to sraczka - dosłownie :(
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:54:20 pm »
No to teraz już wszystko wiemy , zmienić całkowicie , ale bardzo powoli dietę małego , bo jest kompletnie zła !!

Podsyłam link na stronę miniaturki , poczytaj bardzo dokładnie i zacznij już od jutra zmiany
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html

No i oczywiście nasze forum :) 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Nuna

  • Gość
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2011, 22:57:56 pm »
Mysle, ze jak odstawisz te wszystkie mieszanki to bobki powinny wrocic do normy. Z warzyw podawaj lepiej zielone czesci i ziola:  koperek, fenkul, pietruszke, bazylie, cykorie, miete itd. + suszone ziola. Dobrze by bylo podac probiotyk przez jakis czas , moze byc lakcid i jesli masz mozliwosc to oddaj bobki do badania.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:03:04 pm »
Może te kupki to nie biegunka, ale nadmiernie wydalane ceko, które się przykleja do pupy. Tak jak dziewczyny mówią, te mieszanki co masz do śmieci wywal.
Wprowadzaj nową dietę, powoli eliminując starą. Najlepiej przerzucic uszaka na dietę bezgranulatową. Wtedy pewnie będzie zdrowszy.
Mieszanki powolutku zastępuj warzywami. na miniaturce i na naszym forum masz pełno wymienionych warzyw, które uszakowi możesz dawać.



Aha, a tych kołtunów nie odrywaj, tylko wymyj, a jak nie da rady to obetnij zaokrąglonymi nozyczkami (takimi co uzywa się do dzieci)

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:03:38 pm »
a skąd brać te zioła to się kupuje gdzieś? kupiłam mu kiedyś babkę ale było źle po babce a pisało że dla królika...
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:05:48 pm »
a ile sie daje jesc krolikowi? bo ja mu sypie cal miske i dosypuje jak sie konczy ale robie tak bo jak nie ma jedzenia to podnosi miske i uderza nią o kraty albo gryzie wszystko wokół, jest strasznie łakomy...
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:07:50 pm »
suszone zioła kupujesz w zoologicznych. Masz babki, mnisza i wiele innych. Musisz sprawdzać czy nie są zawilgotniałe, zapleśniałe i czy ładnie pachną (nie stęchlizną), tak samo w przypadku siana. Suche, ładne, świeżo pachnące.

Królika karmi się 2-3 razy dziennie. Nie dziwie sie ze ma takie kupy, skoro walisz mu całą miskę i to jeszcze dosypujesz jak zje...
Jak przestaniesz mu tak karme dosypywać to się oduczy takiego zachowania. Bo go nauczyłaś tak, że jak się domaga, to dajesz mu.

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:10:49 pm »
nie ma nadwagi pytalam weterynarza czy nie jest gruby powiedzial ze jest w sam raz




Proszę się zapoznać z regulaminem forum, do 6 godzin można edytować posty  . Kasiagio .  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2011, 09:04:07 am wysłana przez kasiagio »
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:11:37 pm »
Madzia Twój Groszek wyglada jak brat mojego Kuby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:12:33 pm »
Driada, a czy Twój uszak nie jest przypadkiem otyły? Bo niestety przy tak złym, kalorycznym żywieniu to standard, a jak jest otyły to ciężko mu sięgnąć po ceko i się przykleja do zadka. Tak miała moja Trunia, całe życie ubabrana, codziennie ją myłam... a była bardzo gruba niestety...

Już nieaktualne  :P Dostałam odpowiedź w miedzyczasie ;)
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:14:03 pm »
no wiecie, no modelem nie jest ale powiedzial weterynarz ze nie ma nadwagi pokazac zdjecia?
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:17:10 pm »
Może być normalnej postury, ale jak się opcha tyle karmy to nie zjada w ogóle ceko, co wpływa na jego zdrowie przede wszystkich fizyczne. Teraz są kupy i obklejony cały zadek, do tego wzdęcia (jak mniemam mieszanka wybuchowa fermentuje), z czasem może być gorzej, a nie daj boże jak pojawią się problemy z zębami. Także kochana zmieniaj dietę i to natychmiast (w sensie od zaraz, ale powoli)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciągły problem z brzuchem!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:18:17 pm »
Nie no wierzymy ;) w takim razie zmiana diety na króliczą może tutaj pomóc. Brzuszek się buntuje, juz tego co mu dajesz dłużej nie przerobi. Ale wszystko stopniowo, bo przy nagłych zmianach może być jeszcze gorzej...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart