Porady > Choroby

Bulgotanie, burczenie w brzuchu

(1/104) > >>

hrabina82:
Witam Wszystkich,

Przepraszam, że zakładam nowy temat ale w poprzednich sytuacja była odmienna.

Od dwóch dni mojemu 9- letniemu króliczkowi burczy w brzuchu. Odgłos jak u ludzi w przypadku głodu. Je i robi normalne bobki jednak widać że brzuszek go boli.

Dostał espumisan, przegoniłam go porządnie i wymasowałam. Wieczorem jest jakby lepiej. Jednak rano znowu strasznie mu burczy.

Nie sądzę aby był to zator, gdyż Mały normalnie się załatwia.

Ma ktoś jakiś pomysł? :(

mysza:
hrabina82, chyba nie pozostaje nic innego jak udac sie do weterynarza i wykonac kabanie krwi i usg. pozdrawiam :)

Aneczka:
espunisan możesz podawac nawet 4 razy dziennie po kilka kropli, masaż robić najcześciej ajk się da, natomiast przedłużające się wzdęcia zawsze wymagają konsultacji weterynaryjnej, ponieważ mogą nawet prowadzić do śmierci zwierzątka, i to bardzo bolesnej

hrabina82:
Dzisiaj już skonsultowałam się z wetem. Mam dwa zalecenia - podać espumisan, i napoić odrobiną oleju. Jak nie przejdzie  - jutro o 9 idziemy do weterynarza na zastrzyk.

Boje się o niego. Wszystkie zabiegi wykonywane w domu zawsze przynosiły skutek a teraz się nie udaje ...

Ech biedny Maluszek.

Ps. Dziękuję za porady

Ola_19:
powinnaś jak najszybciej skonsultować się z weterynarzem

burczenie w brzuszku, bulgotanie( odgłos przelewającej się wody) to objaw poważnych problemów jelitowych/ zapalenia jelit i jest bardzo bardzo niebezpieczne dla króliczka

nawet jeśli w tej chwili królik zachowuje się w miarę normalnie, zaraz może się okazać że ma bardzo ostre zapalenie jelit, więc nie czekaj i szybko do wet.

p.s. koniecznie podawaj mu lakcid 2 razy dziennie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej